Ухвала
від 05.02.2024 по справі 922/25/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21 E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/ Код ЄДРПОУ 03500004

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

05.02.2024 Справа № 922/25/24

Суддя Кльопов І.Г. , розглянувши матеріали

за позовною заявою Комунального закладу "Кочетоцька санаторна школа" Харківської обласної ради, вуд.Радужна, 41, смт.Кочеток, Чугуївський район, Харківська область, 63513

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Татнєфть-АЗС-Україна", вул.Половки, 62, м.Полтава, 36010

про стягнення грошових коштів

встановив:

Комунальний заклад "Кочетоцька санаторна школа" Харківської обласної ради звернувся до Господарського суду Харківської області з позовом (вхід. №25/24 від 02.01.2024) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Татнєфть-АЗС-Україна" про стягнення 37681,18грн за непоставлену продукцію.

Господарський суд Харківської області ухвалою від 04.01.2024 ухвалив передати матеріали позовної заяви за підсудність до Господарського суду Полтавської області.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.01.2024 року даний позов був переданий на розгляд судді Кльопову І.Г.

Дослідивши матеріали позовної заяви Комунального закладу "Кочетоцька санаторна школа" Харківської обласної ради суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.

18.10.2023 введено в дію Закон України № 3200-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами".

Згідно з частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат. Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Як убачається із матеріалів позовної заяви, позивачем не зазначено відомостей наявності чи відсутності у сторін (позивача та відповідача) електронних кабінетів.

Пунктом 1 частини 1 ст.164 ГПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ч.1 ст.172 ГПК України позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Отже, доказами відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів, є саме касовий чек (розрахункова квитанція тощо) та опис вкладення до цінного листа, відправленого на адресу відповідача, із переліком вкладених до нього документів (копії позовної заяви та додатків до позовної заяви).

До даної позовної заяви позивачем додано лише накладна №6350401378084 від 29.12.2023. Дана накладна не може бути визнаною належним доказом направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками до неї.

Позивачем в переліку додатків, доданих до позовної заяви зазначено під № 7 - квитанція про відправлення копії позовної заяви відповідачу рекомендованим листом з описом вкладення. Проте, до позовної заяви позивачем не додано даний опис, про що загальним відділом Господарського суду Полтавської області складено Акт від 30.01.2024.

Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовано Законом України Про судовий збір від 08.07.2011 р. № 3674-VI (із змінами та доповненнями).

Згідно зі статтею 1 Закону України Про судовий збір судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3 028,00 грн.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 3 статті 4 даного Закону при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Позивачем до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Так, позивач звернувся до Господарського суду Харківської області 02.01.2024 (згідно відмітки суду від 02.01.2024) і при зверненні з даним позовом було необхідно сплатити судовий збір вже в сумі 3028,00грн.

Проте, позивачем до позовної заяви додано докази сплати судового збору у розмірі 2684,00грн.

Відповідно до п. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі вищевикладеного суд приходить до висновку про залишення позовної заяви Комунального закладу "Кочетоцька санаторна школа" Харківської обласної ради без руху.

Для усунення зазначених судом недоліків у поданій позовній заяві позивачу необхідно надати до суду:

- відомості про реєстрацію позивачем та відповідачем електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі;

- надати документальні докази направлення на адресу відповідача копії позовної заяви та доданих до неї матеріалів із зазначенням в описі вкладення переліку всіх документів, що направляються стороні.

- сплатити судовий збір в сумі 344,00 грн та надати суду докази його сплати (оригінал платіжного документа).

Враховуючи викладене та керуючись статтями 162, 164, 172 та 174 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. Надати позивачу строк 7 днів з дня вручення даної ухвали для усунення вказаних у ній недоліків позовної заяви.

3. Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася з такою заявою (частина 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за вебадресою сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України: http://pl.arbitr.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Ухвалу підписано: 05.02.2024

Суддя Кльопов І.Г.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення05.02.2024
Оприлюднено07.02.2024
Номер документу116767174
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —922/25/24

Ухвала від 19.02.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Кльопов І.Г.

Ухвала від 05.02.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Кльопов І.Г.

Ухвала від 04.01.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Лавренюк Т.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні