Справа № 392/1050/22
Провадження № 2/392/44/24
УХВАЛА
05 лютого 2024 року м. Мала Виска
Суддя Маловисківського районного суду Кіровоградської області Кратко Д.М. розглянувши клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Цехмістер Євгенія Володимировича про розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 та Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресурс Експосервіс» третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Фермерського господарства «Віра Вікторія» про визнання недійсним договору іпотеки та скасування запису про державну реєстрацію права власності у режимі відеоконференції, -
в с т а н о в и в:
У провадженні Маловисківського районного суду Кіровоградської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 та ТОВ «Ресурс Експосервіс» третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ФГ «Віра Вікторія» про визнання недійсним договору іпотеки та скасування запису про державну реєстрацію права власності.
5 лютого 2024 року від представника позивача відповідача ОСОБА_1 - адвоката Цехмістер Є.В. надійшло клопотання про участь у судовому засіданні призначеному на 8 лютого 2024 року об 11 год. 30 хв. в режимі відеоконференції з власних технічних засобів за допомогою системи «EasyCon» (документ сформований в системі «Електронний суд» 5 лютого 2024 року).
Вивчивши клопотання та матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно до вимог частини 7 статті 11 Закону України «Про судоустрій та статус судів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини 1 статті 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Згідно з частиною 2 статті 212 ЦПК України, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до частини 3 статті 212 ЦПК України, учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Крім того, як передбачено частиною 5 статті 212 ЦПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Визначено, що система відеоконференцзв`язку - комплекс технічних засобів та програмного забезпечення "EasyCon", що забезпечує проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку.
Оскільки, представник відповідача адвокат Цехмістер Є.В. просить провести судове засідання в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon», з огляду на те, що в умовах воєнної агресії проти України розгляд справ судовому засідання зумовлюють загрозу життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів, з метою забезпечення швидкого та ефективного відправлення правосуддя, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи, суд дійшов висновку, що клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 212, 258, 260, 261 ЦПК України,-
п о с т а н о в и в:
Клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Цехмістер Євгенія Володимировича про проведення судового засіданя у режимі відеоконференції за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення "EasyCon" по цивільній справі № 392/1050/22 - задовольнити.
Судове засідання у зазначеній справі, призначене на 11 годину 30 хвилин 8 лютого 2024 року проводити в режимі відеоконференції з використанням комплексу технічних засобів та програмного забезпечення "EasyCon".
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку Easycon представнику відповідача - адвокату Цехмістер Євгенію Володимировичу, необхідно попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в системі відеоконференцзв`язку Easycon на офіційному веб-порталі Судової влади України (www.court.gov.ua) та перевірити наявні власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції системою відеоконференцзв`язку Easycon.
Роз`яснити, що відповідно до частини 5 статті 212 ЦПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя Д.М. Кратко
Суд | Маловисківський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2024 |
Оприлюднено | 07.02.2024 |
Номер документу | 116777004 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них іпотечного кредиту |
Цивільне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Кратко Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні