Справа №949/999/22
У Х В А Л А
про проведення судового засідання в режимі відеоконференції
06 лютого 2024 року Дубровицький районний суд Рівненської області в особі судді Отупор К.М., розглянувши клопотання представника позивача Головного управління Національної поліції в Рівненській області - Раєвської Віти Анатоліївни про проведення судового засідання у режимі відеоконференції по цивільній справі за позовом Головногоуправління Національноїполіції вРівненській області до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Дубровицького районного суду Рівненської області перебуває цивільна справа за позовом Головногоуправління Національноїполіції вРівненській області до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди.
06 лютого 2024 року від представника позивача Головного управління Національної поліції в Рівненській області - Раєвської Віти Анатоліївни до початку судового засідання надійшло письмове клопотання про проведення судового засідання по вказаній справі в режимі відеоконференції з огляду на віддаленість її місцезнаходження, а тому просить суд забезпечити можливість її присутності у судовому засіданні шляхом забезпечення проведення відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу "EasyCon".
Наказом ДСА України №196 від 23 квітня 2020 року, визнано таким, що втратив чинність, наказ ДСА України від 08 квітня 2020 року №169 "Про затвердження Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду", яким комплекс технічних засобів та програмного забезпечення "EasyCon", визначався як система відеоконференцзв`язку.
Положенням про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженим рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, визначено порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку.
Відповідно до пункту 45 вищевказаного Положення, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.
Згідно частини 7 статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до частин 1, 6, 8 статті 212 Цивільного процесуального кодексу України, Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Враховуючи необхідність забезпечення права учасників судового процесу на доступ до правосуддя, дотримання розумних строків розгляду справи в суді, з метою забезпечення оперативності судового провадження, суд вважає доцільним проведення дистанційного судового провадження в режимі відеоконференції за участі представника позивача ОСОБА_2 поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
На підставі викладеного, керуючись статтею 212 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Судове засідання у цивільній справі за позовом Головногоуправління Національноїполіції вРівненській області до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, яке призначене на 14:10 год. 07 лютого 2024 року в залі засідань Дубровицького районного суду Рівненської області, провести за участю представника позивача Головного управління Національної поліції в Рівненській області - Раєвської Віти Анатоліївни в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою відеоконференцзв`язку "ВКЗ".
Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку "ВКЗ" за веб-посиланням https://https://vkz.court.gov.ua/
На виконання п.п. 18, 45, 49 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, доступ до підсистеми відеоконференцзв`язку здійснюється через Електронний кабінет Електронного суду. Після авторизації в Кабінеті необхідно вибрати пункт "Відеозв`язок".
Роз`яснити представнику позивача, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно: зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку "ВКЗ" за 10 хвилин до визначеного часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку "ВКЗ"; очікувати запрошення секретаря судового засідання для участі в судовому засіданні.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом до мережі Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Роз`яснити представнику позивача, що за змістом ч. 5 ст. 212 ЦПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду направити негайно представнику позивача, для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: підпис.
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Суддя Дубровицького
районного суду Отупор К.М.
Суд | Дубровицький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2024 |
Оприлюднено | 07.02.2024 |
Номер документу | 116783320 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Дубровицький районний суд Рівненської області
Отупор К.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні