Справа № 752/11661/23
Провадження № 2/752/1296/24
Заочне Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
29 січня 2024 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Плахотнюк К.Г.,
за участі секретаря судового засідання Ахмеяна Б.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
в с т а н о в и в:
12.06.2023 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, яким позивалася до ОСОБА_2 , третя особі Служба у справах дітей та сім`ї Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації.
Ухвалою судді Голосіївського районного суду міста Києва від 19.10.2023 року роз`єднано в окреме провадження позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.
07.12.2023 року відкрито провадження за позовними вимогами ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, з повідомленням сторін.
В обґрунтування своїх вимог позивачка зазначала, що з 12.06.2009 року вона та відповідач перебували у зареєстрованому шлюбі, від якого у них народилась дочка ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 . 18.09.2015 року рішенням Тернівського районного суду м. Кривого Рогу №215/3836/15-ц шлюб між нею та відповідачем було розірвано. 07.09.2018 року вона зареєструвала другий шлюб, її прізвище ОСОБА_5 було змінено на ОСОБА_1 .
Дочка ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 проживає з нею за адресою: АДРЕСА_1 та перебуває на її утриманні. Відповідач зовсім не цікавиться дочкою, не піклується про неї, не приймає ніякої участі в її вихованні, не провідує, ніколи не поцікавився як росте його дитина, не надає ніякої матеріальної допомоги на її утримання. Просила стягнути з ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання дочки ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі частки від всіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше 50% від прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, починаючи з дати подання позову і до досягнення дитиною повноліття.
У судовому засіданні сторони відсутні.
29.01.2024 року ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про розгляд справи за її відсутності, повідомивши суд, що позовні вимоги підтримує, не заперечує щодо ухвалення судового рішення у порядку заочного провадження.
Відповідач про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку, однак у судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, з будь-якими клопотаннями до суду не звертався.
Згідно ч. 8 ст. 178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений законом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо даних про права та взаємовідносини сторін, суд вважає можливим вирішити справу на підставі наявних у ній матеріалів та ухвалити заочне рішення, у зв`язку з неподанням відповідачем відзиву, та відсутністю заперечень позивача щодо заочного розгляду справи, що відповідає положенням п. 3, п. 4 ч. 1 ст. 280 ЦПК України.
Дослідивши докази наявні у матеріалах справи, суд дійшов до висновку, що заявлені ОСОБА_1 позовні вимоги до ОСОБА_2 про стягнення аліментів підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Судом встановлено, що 12 червня 2009 року було зареєстровано шлюб між відповідачем ОСОБА_2 та позивачкою ОСОБА_8 , про що було зроблено актовий запис № 299 Жовтневим відділом державної реєстрації актів цивільного стану Криворізького міського управління юстиції у Дніпропетровській області від 12.06.2009 року і підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 (а.с. 21).
У шлюбі у сторін ІНФОРМАЦІЯ_3 народилася дочка ОСОБА_4 , свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 , видане 06 травня 2011 року Тернівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області (а.с.22).
Рішенням Тернівського рай онного суду міста Кривого Рогу від 18 вересня 2015 року за позовом ОСОБА_9 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, шлюб сторін у справі було розірвано (а.с.23).
07 вересня2018 року ОСОБА_9 зареєструвала шлюб з ОСОБА_10 , після реєстрації шлюбу прізвище дружини - ОСОБА_1 , що підтверджується копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_3 виданим 07 вересні 2018 року Очаківським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області (а.с.24).
Звертаючись до суду з позовом , позивачка ОСОБА_1 зазначає, що вона та дочка віскаліна ОСОБА_11 , зареєстровані та проживають за адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджує довідками ТОВ «ЕК «Комфорт-Майстер» від 29.11.2022 року та відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Голосіївської РДА (а.с. 26,30,31).
Згідно тверджень позивачки, вона самостійно несе витрати по утриманню дочки, забезпеченню її всім необхідним для життя та розвитку.
Вирішуючи питання визначення розміру аліментів суд виходить з наступного.
Відповідно до частини другої статті 51 Конституції України батьки зобов`язані утримувати дітей до їх повноліття.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20.11.1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789-ХІІ від 27.02.1991 року та набула чинності для України 27.09.1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини.
Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно з ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує:
1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів;
3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;
4) інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. (ч. 2 с. 182 Сімейного кодексу України).
При визначенні розміру аліментів на утримання дитини слід враховувати, що, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси всіх осіб та має брати до уваги інтереси не тільки позивача, але й відповідача.
Суд приймає до уваги те, що відповідач є особою працездатного віку.
У суду відсутня будь-яка інформація про наявність у відповідача аліментних зобов`язань перед іншими особами та соціальних зобов`язань, які могли бути враховані при визначенні розміру аліментів.
При визначені розміру аліментів судом враховуються обставини, що передбачені ст. 182 Сімейного кодексу України та норми статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік", яким встановлений прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років - 2 272,00 грн.
Відповідно до ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Згідно ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.
Згідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Оцінивши надані у справі докази, суд вважає за можливе задовольнити вимоги позивачки та стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дочки в розмірі частки від всіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, однак не менше 50% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, починаючи з дати подання позову і до досягнення дитиною повноліття.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 430 ЦПК України рішення суду в межах суми платежу за один місяць допускається до негайного виконання.
Питання судових витрат слід вирішити відповідно до ст. 141 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 43,141,150,164,166,180,182, 189,244 Сімейного кодексу України, ст. 60 Цивільного кодексу України, ст.ст. 141,258-260,280-283 Цивільного процесуального кодексу України, Законом України «Про охорону дитинства» суд, -
у х в а л и в:
позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , місце народження - рф, Волгоградська область, м. Камишин, адреса реєстрації/проживання: АДРЕСА_3 ,) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_4 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 ) аліменти на малолітню дитину - дочку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , у розмірі частки від всіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, однак не менше 50% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, починаючи з 12 червня 2023 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , місце народження - рф, Волгоградська область, м. Камишин, адреса реєстрації/проживання: АДРЕСА_3 ,) на користь держави судовий збір у розмірі 1 073 (одну тисячу сімдесят три) гривні 60 копійок.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
У решті позовних вимог відмовити.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Рішення суду може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного суду, а в разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя К.Г. Плахотнюк
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2024 |
Оприлюднено | 07.02.2024 |
Номер документу | 116783876 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Плахотнюк К. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні