Справа № 627/30/24
Номер рядка звіту 48
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про повернення позовної заяви
06 лютого 2024 року с-ще Краснокутськ
Суддя Краснокутського районного суду Харківської області Каліберда В.А., розглянувши матеріали позовної заяви Національного природного парку «Слобожанський» до ОСОБА_1 про стягнення збитків, заподіяних навколишньому середовищу,
у с т а н о в и в :
16 січня 2024 року представник Національного природного парку «Слобожанський» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення збитків, заподіяних навколишньому середовищу.
Пред`явлена позовна заява ухвалою судді від 24.01.2024 була залишена без руху тадля усунення цих недоліків судом був встановлений 5-денний строк з дня отримання ухвали суду.
Як вбачається з рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, то представник Національного природного парку «Слобожанський» отримав ухвалу суду 31.01.2024, однак вимоги, вказані в ухвалі, станом на 06.02.2024 представник Національного природного парку «Слобожанський» не виконав.
Згідно ч.3 ст.184 ЦПК України, якщо позивач відповідно до вказівок судді у встановлений строк не виконав вимоги, вказані в ухвалі, заява вважається неподаною та повертається заявникові.
Суддею також враховано той факт, що прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободщодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.
З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 та «Круз проти Польщі» від 19.06.2001.
У вказаних рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
У зв`язку з наведеним, визнання позовної заяви не поданою та повернутою позивачеві не є порушенням права на справедливий захист.
Крім тогоНаціональний природний парк «Слобожанський», позовну заяву якого було визнано не поданою та повернуто, - після усунення умов, що були підставою для визнання заяви неподаною та повернутою, має право звернутись до суду повторно.
На підставі вищевказаного, керуючись ч.3 ст.184 ЦПК України, суддя -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Національного природного парку «Слобожанський» до ОСОБА_1 про стягнення збитків, заподіяних навколишньому середовищу - вважати неподаною та повернути позивачу.
Роз`яснити представнику Національного природного парку «Слобожанський», що він має право повторно звернутися до суду з зазначеними вимогами про стягнення збитків, заподіяних навколишньому середовищу.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
СУДДЯ КАЛІБЕРДА В.А.
Суд | Краснокутський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2024 |
Оприлюднено | 07.02.2024 |
Номер документу | 116788329 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища |
Цивільне
Краснокутський районний суд Харківської області
Каліберда В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні