Рішення
від 30.01.2024 по справі 630/648/23
ЛЮБОТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 630/648/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 січня 2024 року м.Люботин

Люботинський міський суд Харківської області у складі головуючого Зінченка О.В., за участю секретаря судового засідання Медведєвої Я.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Люботин цивільну справу за позовною заявою Комунального некомерційного підприємства «Люботинська міська лікарня» Люботинської міської ради Харківської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

встановив:

Позивач, КНП «Люботинська міська лікарня» Люботинської міської ради Харківської області, звернувся до Люботинського міського суду Харківської області з позовом, в якому, з урахуванням уточнення, просить стягнути з ОСОБА_1 на користь позивача заборгованість з оплати наданих комунальних послуг у розмірі 107818,28 грн та судовий збір 2684 грн.

Позов обґрунтований тим, що ОСОБА_1 разом зі своєю сім`єю проживають та зареєстровані у будівлі колишнього пологового відділення за адресою АДРЕСА_1 , загальною площею 203,00 м2 та займає 116,1 м2, на підставі спільного рішення адміністрації і профспілкового комітету припиненого Державного закладу «Відділова лікарня станції Люботин СТГО «Південна залізниця». Зазначена будівля знаходиться на балансі у складі майнового комплексу на праві оперативного користування КНП «Люботинська міська лікарня» Люботинської міської ради Харківської області. КНП «Люботинська центральна міська лікарня» Люботинської міської ради Харківської області, як балансоутримувач котельні, забезпечує постачання електроенергії, води та енергоносіїв, що використовуються котельнею, для опалення усіх приміщень по АДРЕСА_1 , а також здійснює оплату праці кочегарів (опалювальників) та слюсарів котельні, сплачує податки в тому числі ПДВ та інші збори, та здійснює дані видатки за рахунок медичної субвенції. Враховуючи, що КНП «Люботинська міська лікарня» Люботинської міської ради Харківської області фактично здійснює постачання опалювання і в приміщення, які займає ОСОБА_1 , останній має відшкодувати їх вартість. Позивач зазначає, що 21.12.2019 року ОСОБА_1 було отримано договір про відшкодування вартості витрат опалення та відшкодування вартості на оплату праці і нарахування затрачених на забезпечення роботи котельної №107 від 17.12.2019, однак договір ним не підписано. Разом із тим, відповідач частково сплатив вартість наданих комунальних послуг у розмірі 8800 грн, що свідчить про визнання ним умов договору. В зв`язку з несплатою відповідачем вартості наданих послуг у повному обсязі утворилась заборгованість.

Представником відповідача адвокатом Кондратенко В.А. подано відзив на позовну заяву, в якому представник проти задоволення позовних вимог заперечував, просив відмовити в задоволенні позову. При цьому представник відповідача стверджує, що позивачем не доведено факт отримання відповідачем договору про відшкодування вартості витрат опалення та відшкодування вартості на оплату праці і нарахування, затрачених на забезпечення роботи котельної №107 від 17.12.2019 року, зазначений договір не був підписаний відповідачем, жодної квитанції про сплату за опалення не було здійснено саме ОСОБА_1 . Представник відповідача зазначив, що згідно з довідкою №1309-7501420300 від 12.11.2022 року про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, відповідач з 12.11.2022 року не проживав по АДРЕСА_1 , та не знав, що згідно договору №107 має платити за послуги опалення. Крім того, представник відповідача зазначає, що згідно з п.1 договору №107 від 17.12.2019, він набирає чинності з моменту підписання та скріплення печатками сторін та у відповідності до ч. 3 ст. 631 ЦК України поширює дію на відносини, що фактично склалися з 15.10.2019 року та діє по 31.12.2019. Перший складений акт виконаних робіт №10/2020 від 10.11.2020 року, складений після дії договору. Також представником відповідача зазначено, що відповідач ніколи не займав та не займає площу будівлі, вказану в позові, а саме 116,1 кв.м. з 200 кв.м.

Сторони подали заяви про розгляд справи без їх участі.

Розглянувши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Будівля за адресою АДРЕСА_1 , належить територіальній громаді в особі Люботинської міської ради Харківської області та знаходиться в оперативному управлінні Комунального некомерційного підприємства «Люботинська міська лікарня», що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 149029618 від 11.12.2018.

В будинку за вказаною адресою зареєстрований відповідач ОСОБА_1 , що підтверджується копією будинкової книги, а також інформацією виконавчого комітету Люботинської міської ради Харківської області № 03-36/3104 від 12.07.2023, наданою на вимогу суду в порядку ч. 6 ст. 187 ЦПК України.

Крім того, як зазначив у відзиві на позов представник відповідача, сам відповідач фактично проживав за вказаною адресою до 12.11.2022, коли був зареєстрований у м. Львові як тимчасово переміщена особа.

17 грудня 2019 року позивачем направлено на адресу відповідача договір № 107 про відшкодування вартості витрат опалення та відшкодування вартості на оплату праці і нарахування, затрачених на забезпечення роботи котельної, який згідно розписки на супровідному листі до нього отримано 21.12.2019.

Даним договором передбачено, що балансоутримувач, яким є КНП «Люботинська міська лікарня», бере на себе зобов`язання забезпечувати опалення в приміщеннях за адресою: АДРЕСА_1 , опалювальною площею 81,3 кв.м. твердим паливом, а користувач, яким є ОСОБА_1 , бере участь у витратах балансоутримувача на оплату праці кочегарів (опалювальників) і нарахування, затрачених на забезпечення роботи котельної (п. 1.1, 1.2 Договору).

Згідно ч. 1, 3 ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору.

Відповідно до статті 638 ЦК України Договір є укладеним, якщо сторони досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.

Пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов`язаною у разі її прийняття (ч. 1 ст. 641 ЦК України).

При цьому, згідно ч. 2 ст. 642 ЦК України якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір, у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (відвантажила товари, надала послуги, виконала роботи, сплатила відповідну суму грошей тощо), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції, якщо інше не вказане в пропозиції укласти договір або не встановлено законом.

Якщо пропозицію укласти договір, в якій не вказаний строк для відповіді, зроблено у письмовій формі, договір є укладеним, коли особа, яка зробила пропозицію, одержала відповідь протягом строку, встановленого актом цивільного законодавства, а якщо цей строк не встановлений, - протягом нормально необхідного для цього часу (ч. 2 ст. 644 ЦК України).

Факт виконання позивачем обов`язку щодо опалення приміщення, яке займає відповідач, підтверджується долученими до позову актами виконаних робіт (наданих послуг), а також тим, що відповідач фактично мешкав за даною адресою та не надав суду доказів того, що він звертався до позивача стосовно відключення приміщення, яке ним займається, від опалення або неналежного надання послуги тощо.

Крім того, суд зазначає, що витрати на опалення були частково сплачені, що підтверджується відповідними меморіальними ордерами (а.с. 78-82).

Той факт, що оплата була проведено не особисто відповідачем не впливає на висновок щодо укладеності договору, оскільки згідно даних фінансових документів було проведено оплату на рахунок КНП «ЛМЛ» із призначенням «опалення» за відповідні місяці.

В зв`язку з викладеним, суд вважає договір № 107 про відшкодування вартості витрат опалення та відшкодування вартості на оплату праці і нарахування, затрачених на забезпечення роботи котельної укладеним між його сторонами, оскільки, по-перше, відповідач не надав суду доказів того, що він направляв позивачу свої заперечення щодо укладення договору, по-друге, вчинив дії, які свідчать про прийняття умов договору та частково виконав свої зобов`язання.

При цьому, суд відхиляє доводи представника відповідача про те, що ОСОБА_1 не займалось приміщення площею 116.1 кв.м., оскільки згідно договору та актів виконаних робіт про надання послуг з опалення, позивачем заявлено до відшкодування витрати на опалення частини будинку площею 81.3 кв.м., а факт зайняття саме такої площі відповідачем не оспорюється.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

У постанові Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду від 10 квітня 2019 року у справі № 390/34/17 (провадження № 61-22315сво18) зроблено висновок про те, що добросовісність (пункт 6 статті 3 ЦК України) - це певний стандарт поведінки, що характеризується чесністю, відкритістю і повагою інтересів іншої сторони договору або відповідного правовідношення. Доктрина venire contra faktum proprium (заборона суперечливої поведінки) базується на римській максимі - «non concedit venire contra faktum proprium» (ніхто не може діяти всупереч своїй попередній поведінці). В основі доктрини venire contra faktum proprium знаходиться принцип добросовісності. Поведінкою, яка суперечить добросовісності та чесній діловій практиці, є, зокрема поведінка, що не відповідає попереднім заявам або поведінці сторони, за умови, що інша сторона, яка діє собі на шкоду, розумно покладається на них.

Суд зазначає, що відповідач проживав у наданому йому приміщенні, споживав послуги із його опалення, частково відшкодував вартість даної послуги, але, після звернення позивачем до суду із вимогами про стягнення боргу заявив про те, що даними послугами не користувався, що суд розцінює саме як прояв суперечливої поведінки з боку позивача.

Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку, що позов є обґрунтований та підлягає задоволенню.

Згідно вимог ст. 141 ЦПК України судові витрати, в зв`язку із прийняттям рішення про задоволення позову, суд покладає на відповідача.

Керуючись ст. 41, 258, 259, 263-265, 273, 279, 351, 352, 354, 355 ЦПК України, суд

вирішив:

Позов Комунального некомерційного підприємства «Люботинська міська лікарня» Люботинської міської ради Харківської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального некомерційного підприємства «Люботинська міська лікарня» Люботинської міської ради Харківської області суму боргу за опалення в розмірі 107818 (сто сім тисяч вісімсот вісімнадцять) гривень 28 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального некомерційного підприємства «Люботинська міська лікарня» Люботинської міської ради Харківської області судовий збір у розмірі 2 684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) гривні.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Харківського апеляційного суду протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Учасники справи, яким повне рішення не було вручено у день його складання мають право подати апеляційну скаргу протягом 30 днів з дня вручення їм повного рішення суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до Харківського апеляційного суду до або через Люботинський міський суд Харківської області.

Позивач: Комунальне некомерційне підприємство «Люботинська міська лікарня» Люботинської міської ради Харківської області, юридична адреса: 61433, м. Люботин, Харківська область, вул. Шевченка, 15, код ЄДРПОУ 42409961.

Представник позивача: Козар Ігор Віталійович, діє на підставі довіреності №291 від 09.12.2021, АДРЕСА_2 .

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 .

Представник відповідача:Кондратенко Владислав Анатолійович, діє на підставі договору №20/09/23 від 20.09.2023 року, адреса: АДРЕСА_3 .

Суддя О.В. Зінченко

Повний текст рішення виготовлений 02.02.2024.

СудЛюботинський міський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення30.01.2024
Оприлюднено07.02.2024
Номер документу116788915
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Інші справи позовного провадження

Судовий реєстр по справі —630/648/23

Рішення від 30.01.2024

Цивільне

Люботинський міський суд Харківської області

Зінченко О. В.

Рішення від 30.01.2024

Цивільне

Люботинський міський суд Харківської області

Зінченко О. В.

Ухвала від 17.07.2023

Цивільне

Люботинський міський суд Харківської області

Зінченко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні