Ухвала
від 06.02.2024 по справі 902/119/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

(в порядку загального позовного провадження)

"06" лютого 2024 р. м. Вінниця Cправа № 902/119/24

Суддя Господарського суду Вінницької області Міліціанов Р.В., розглянувши матеріали справи

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІНМАШПОСТАЧ", вул. Батозька, 1, м. Вінниця, 21007, код - 36548287

до: SC ETUFАRM SRL, DOROBANTILOR NR.784, Braila. Romania BLD, код - 26712223

про стягнення 65 837,37 Євро

В С Т А Н О В И В :

01.02.2024 року до Господарського суду Вінницької області надійшла позовна заява (б/н від 31.01.2024 року) Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІНМАШПОСТАЧ" до SC ETUFАRM SRL про стягнення 65 837,37 Євро, з яких 64 885,30 Євро та 952,07 Євро 3% річних за Контрактом купівлі-продажу № 31/01-1 від 31.01.2023 року. Зазначену позовну заяву, заявником сформовано в системі "Електронний суд".

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.02.202 вказану позовну заяву передано на розгляд судді Міліціанову Р.В.

Дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що позовна заява відповідає вимогам, передбаченим ст. 162 Господарського процесуального кодексу України. Поряд з цим підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарського процесуальним кодексом України, відсутні, а тому господарський суд приходить до висновку про те, що заявлений в межах даної справи позов підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження відповідно до глави 3 розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України.

Як слідує з матеріалів справи, відповідачем у справі є іноземний суб`єкт господарювання - юридична особа створена за законодавством Румунії - SC ETUFАRM SRL.

Доказів наявності у відповідача представництва в Україні позивачем не надано.

На підставі положень ч. 2 ст. 366 ГПК України, у випадках, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, підсудність справ за участю іноземних осіб може бути визначено за угодою сторін.

Оскільки, у п. п. 9.1., 9.2. Контракту купівлі-продажу № 31/01-1 від 31.01.2023 року сторонами досягнуто домовленості про передачу спору на розгляд господарському суду за місцезнаходженням Позивача та застосування при вирішенні спорів права Продавця (ТОВ «Вінмашпостач»), даний спір підсудний Господарському суду Вінницької області.

Відповідно до ст. 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Статтею 367 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у разі, якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Порядок надання правової допомоги на території Румунії, зокрема щодо вручення та пересилання судових та позасудових документів, регулюється Договором між Україною та Румунією про правову допомогу та правові відносини в цивільних справах від 30.01.2002, який ратифіковано Законом № 2822-IV (2822-15) від 07.09.2005 (далі - Договір).

Згідно зі статтею 2 Договору установи юстиції Договірних Сторін надають взаємно правову допомогу в цивільних справах відповідно до положень цього Договору. Установи юстиції здійснюють правову допомогу й іншим установам, до компетенції яких належить вирішення деяких питань, пов`язаних з цивільними справами.

Статтею 3 Договору передбачено, що правова допомога охоплює виконання процесуальних дій, що передбачені законодавством запитуваної Договірної Сторони, зокрема, допит сторін, свідків, експертів, проведення експертиз, судового огляду, визнання та виконання судових рішень у цивільних справах та рішень суду в кримінальних справах у частині цивільного позову, вручення та пересилання судових та позасудових документів.

При здійсненні правової допомоги установи юстиції Договірних Сторін зносяться одна з одною через Міністерство юстиції України і Міністерство юстиції Румунії, якщо цим Договором не передбачено інше (ст. 4 Договору).

Статтею 5 Договору унормовано, що прохання про здійснення правової допомоги та додатки до нього складаються мовою запитуючої Договірної Сторони, до них також додаються завірені копії перекладу на мову другої Договірної Сторони. Переклад засвідчується нотаріусом або посадовою особою запитуючої установи юстиції, або дипломатичним представництвом чи консульською установою запитуючої Договірної Сторони. Для оформлення прохання про правову допомогу установи юстиції можуть користуватися формами на двох мовах. Ці форми затверджуються за спільною згодою міністерств юстиції обох Договірних Сторін.

З огляду на вказані вище положення Договору, з метою належного повідомлення відповідача про розгляд цієї справи, суд вважає за необхідне звернутись через Міністерство юстиції України до Міністерства юстиції Румунії із судовим дорученням -проханням про вручення судових документів (ухвали суду про відкриття провадження в цій справі, позовної заяви з доданими до неї документами) відповідачу, у зв`язку з чим позивачу необхідно встановити строк для подання нотаріально засвідчених перекладів на румунську мову зазначених вище документів.

Згідно із п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Провадження в справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів (п. 8 ч. 1 ст. 229 Господарського процесуального кодексу України).

Оскільки суд повинен належним чином повідомити відповідача про дату, час та місце розгляду справи, а також враховуючи звернення із судовим дорученням -проханням про вручення судових документів, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у даній справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 117 Господарського процесуального кодексу України зупинення провадження у справі зупиняє перебіг процесуальних строків.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про необхідність призначення підготовчого засідання у строк, достатній для належного повідомлення відповідача про розгляд даної справи, та зупинення провадження у справі до дати призначеного засідання.

Керуючись ст.ст. 3, 12, 13, 14, 15, 18, 20, 24, 42, 43, 45, 47, 56, 60, 120, 121, 176, 177, 181, 182, 183, 228, 234, 235, 240, 242, 326, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ :

1. Відкрити провадження у справі № 902/119/24.

2. Розгляд справи здійснити за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання у справі призначити на 25 липня 2024 року о 10:00 год. в приміщенні Господарського суду Вінницької області за адресою: 21018, Україна, м. Вінниця, вул. Пирогова, 29, 3-й поверх, зал № 1.

4. У судове засідання викликати представників сторін для надання пояснень, з доказами про повноваження, визначеними ст. 60 ГПК України та з документами, що посвідчують особу (паспорт або службове посвідчення).

5. Зобов`язати відповідача SC ETUFАRM SRL надіслати (подати) до суду відзив на позовну заяву (з доказами надсилання копій відзиву позивачу) протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

6. Зобов`язати позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІНМАШПОСТАЧ" надіслати (надати) до суду відповідь на відзив (із доказами направлення відповідачу) протягом п`яти днів з дня їх отримання.

7. Зобов`язати відповідача SC ETUFАRM SRL подати до суду заперечення щодо відповіді на відзив (із доказами направлення позивачу) протягом п`яти днів з дня їх отримання.

8. Рекомендувати учасникам справи приймати участь у судових засідання в режимі відеоконференції або направляти до суду заяви про розгляд справи за їх відсутності за наявними у справі доказами.

Рекомендувати учасникам справи направляти до суду усі процесуальні документи та наявні докази засобами дистанційного зв`язку (поштою, факсом, електронною поштою на адресу: inbox@vn.arbitr.gov.ua).

Роз`яснити учасникам справи можливість заявляти клопотання про відкладення розгляду справи внаслідок введення в Україні воєнного стану.

9. Звернути увагу сторін на:

- обов`язку зареєструвати електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами;

- можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.

Суд повертає письмову заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду також у разі, якщо її подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

10. Зобов`язати позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІНМАШПОСТАЧ" надати Господарському суду Вінницької області в строк до 16.02.2024 року нотаріально посвідчені переклади позовної заяви, з додатками, та ухвали про відкриття провадження у справі № 902/119/24 від 06.02.2024 року на румунську мову у 2-х примірниках.

11. Звернутися через Міністерство юстиції України до Міністерства юстиції Румунії (Ministry of Justice Department of International Law and Treaties Unit of judicial co-operation in civil and commercial matters) із судовим дорученням - проханням про вручення судових документів (ухвали суду про відкриття провадження у справі № 902/119/24, позовної заяви, з доданими до неї документами) відповідачу - SC ETUFАRM SRL, DOROBANTILOR NR.784, Braila. Romania BLD, код - 26712223), в порядку, передбаченому Договором між Україною та Румунією про правову допомогу та правові відносини в цивільних справах від 30.01.2002 року.

12. Сторонам подання доказів по справі здійснювати відповідно до ст. 80 ГПК України. У разі подання копії документу вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України (Закону України "Про нотаріат", Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" або ін.).

13. Учасникам процесу подавати заяви і клопотання відповідно до ст.ст. 169, 170 ГПК України.

14. Відвід судді повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку першого судового засідання.

15. Звернути увагу сторін на можливість укладення мирової угоди на будь-якій стадії судового процесу.

16. Учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається. Відповідно до ст. 135 ГПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

17. Зупинити провадження у справі № 902/119/24 у зв`язку зі зверненням із судовим дорученням про вручення судових документів до 25.07.2024 року.

18. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://vn.arbitr.gov.ua/sud5003/.

19. Примірник ухвали надіслати сторонам до електронних кабінетів у системі ЄСІТС та на електронні адреси: позивачу - vinmash@ukr.net, представнику позивача Семенчук О.А. - ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідачу - etufarm.office@gmail.com, office@etufarm.ro.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 06.02.2024 року.

Суддя Міліціанов Р.В.

віддрук. прим.:

1 - до справи

2 - позивачу (вул. Батозька, 1, м. Вінниця, 21007)

3 - відповідачу (DOROBANTILOR NR.784, Braila. Romania BLD)

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення06.02.2024
Оприлюднено08.02.2024
Номер документу116793161
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —902/119/24

Ухвала від 06.02.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Міліціанов Р.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні