У Х В А Л А
Справа № 609/142/24
2/609/117/2024
06 лютого 2024 року суддя Шумського районного суду Тернопільської області Катерняк О.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Приватного малого підприємства «Торговий дім «Експрестехпостач» про визнання правочину дійсним та визнання права власності на майно,
ВСТАНОВИЛА:
Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до відповідача Приватного малого підприємства «Торговий дім «Експрестехпостач» про визнання правочину дійсним та визнання права власності на майно.
Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Проте, вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суди повинні перевірити відповідність вимог, з якими позивач звертається до суду для захисту, а також дотримання ним вимог, передбачених статтями 175, 176, 177 ЦПК України.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали, вважаю за необхідне залишити її без руху з огляду на таке.
Пунктами 4 та 5 ч. 3ст. 175 ЦПК Українипередбачено, що позовна заява повинна містити :
зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Позивачами, в порушення вищевказаних норм закону не конкретизовано зміст позовних вимог до відповідача; не викладено обставини, якими позивачі обґрунтовують свої вимоги до відповідача та зазначення доказів на підтвердження таких обставин.
Відтак, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 слід виправити зазначені недоліки позовної заяви, а саме:
1)конкретизувати зміст позовних вимог до відповідача Приватного малого підприємства «Торговий дім «Експрестехпостач»;
2)викласти обставини, якими позивачі обґрунтовують свої вимоги до відповідача Приватного малого підприємства «Торговий дім «Експрестехпостач» із посиланням на докази, якими він їх обґрунтовує.
Крім того, відповідно до ч. 4ст. 177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до статті 1 зазначеного Закону, судовим збором є збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Як вбачається із позовної заяви, позивачі просять суд визнати дійсним договір купівлі-продажу та визнати за ними право власності на майно, тобто позивачі заявляють дві позовні вимоги, одна з яких є немайнова:визнання договору купівлі-продажу дійсним, а інша майнова:визнання права власності на майно.
Пунктом 1 частини 2 статті 4 Закону України«Про судовийзбір» передбачено, що розмір судового збору за подання до суду позовної заяви:
- майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
- немайнового характеру, яка подана фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір»передбачено, що за подання позовноїзаяви,що маєодночасно майновийі немайновийхарактер,судовий збірсплачується заставками,встановленими дляпозовних заявмайнового танемайнового характеру.
Законом України «Про Державний бюджет на 2024 рік»з 01 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028,00 грн.
Таким чином, позивачам необхідно було би сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру, а саме про визнання прававласності намайно в сумі, визначеній відповідно до документально підтвердженої вартості спірного майна (1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб), а також за вимогу немайнового характеру - визнання договору купівлі-продажу дійсним.
Підтвердження про сплату позивачами судового збору в суду відсутнє, хоча в додатку до позовної заяви за №1 вказана квитанція про сплату судового збору. Секретарем суду про відсутність такого документу складено відповідний акт.
Так, відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
02.02.2024 працівниками канцелярії Шумського районного суду Тернопільської області було складено Акт про втрату документів або перепідшивання справи, відсутність вкладень або порушень цілісності, пошкодження конверта (пакування) відповідно до якого, у позовній заяві не виявилося вказаних у додатках документів, а саме: оригіналу квитанції про сплату судового збору.
У зв`язку з вищевикладеним, позивачам необхідно привести позовну заяву у відповідність до норм Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 та 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
При цьому, суд зазначає, що у випадку невиконання вимог суду у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута позивачу.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 175-177, 185 ЦПК України, суддя,
ПОСТАНОВИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 доПриватного малогопідприємства «Торговийдім «Експрестехпостач»про визнанняправочину дійснимта визнанняправа власностіна майно - залишити без руху.
Надати позивачам строк для усунення недоліків - 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що при невиконанні вимог даної ухвали у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: Оксана КАТЕРНЯК
Суд | Шумський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2024 |
Оприлюднено | 08.02.2024 |
Номер документу | 116794749 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Шумський районний суд Тернопільської області
Катерняк О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні