Справа № 372/6277/23
Провадження №2/369/4006/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.02.2024 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Янченко А.В., перевіривши цивільну справу № 372/6277/23 за позовною заявою ОСОБА_1 , зацікавлені особи: Обухівська державна нотаріальна контора Київської області, Феодосіївська сільська рада Обухівського району Київської області про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В:
31.01.2024 року до провадження судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Янченка А.В. за підсудністю з Обухівського районного суду Київської області надійшла цивільна справа № 372/6277/23 за позовною заявою ОСОБА_1 , зацікавлені особи: Обухівська державна нотаріальна контора Київської області, Феодосіївська сільська рада Обухівського району Київської області про визнання права власності на спадкове майно.
Відповідно до вимог ст.185ЦПК України суддя після одержання позовної заяви у тому числі з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 175,177 вказаного Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст.13ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
У відповідності до вимог ст. 184 ЦПК України, позов пред`являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Нормами статей 175 та 177ЦПК України регламентовано вимоги до форми і змісту позовної заяви.
З позовної заяви вбачається, що позивач ОСОБА_1 просить суд визнати у порядку спадкування за законом за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок загальною площею 103,4 кв.м. та розташований за адресою: АДРЕСА_1 , що належав ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 ..
Відповідно до п. п. 2, 4, 5, 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зміст позовнихвимог:спосіб (способи)захисту правабо інтересів,передбачений закономчи договором,або іншийспосіб (способи)захисту правта інтересів,який несуперечить законуі якийпозивач проситьсуд визначитиу рішенні;якщо позовподано докількох відповідачів-зміст позовнихвимог щодокожного зних; викладобставин,якими позивачобґрунтовує своївимоги;зазначення доказів,що підтверджуютьвказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Проте всупереч зазначеним вимогам позивачем ОСОБА_1 не визначено відповідача у справі.
Таким чином, позивачу необхідно зазначити відповідача у даній цивільній справі та зазначити у позовній заяві його дані визначені п. п. 2, 4, 5, 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.
Належними відповідачами у спорах про визнання права власності на спадкове майно є спадкоємці, які прийняли спадщину. За відсутності таких спадкоємців відповідачем виступає територіальна громада в особі органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Вказаний висновок викладений у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 03.10.2018 року у справі № 2516/1356/12-ц (провадження № 61-28938св18).
Враховуючи вищевикладене, подана заява не відповідає вимогам встановленим ЦПК України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог суду у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута.
Керуючись ст. 95, ч. 1 ст. 185, ст. ст. 260, 261 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , зацікавлені особи: Обухівська державна нотаріальна контора Київської області, Феодосіївська сільська рада Обухівського району Київської області про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити заявнику, що у разі не усунення недоліків заяви, заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Янченко
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2024 |
Оприлюднено | 08.02.2024 |
Номер документу | 116810269 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Янченко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні