Справа № 203/2004/22
Провадження № 2/204/85/24
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(повний текст)
22 січня 2024 Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська в складі:
головуючої судді Чудопалової С.В.
за участю секретаря судового засідання Корягіної Р.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Дніпрі цивільну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджи Лайн» (місце знаходження: проспект Степана Бандери, 8, м. Київ, 04073) до ОСОБА_1 (адреса фактичного місця проживання: АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягненнязаборгованості за спожиту електричну енергію та в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що між ТОВ «Енерджи Лайн» та ОСОБА_1 укладено договір про постачання електричної енергії споживачу №3382401557 від 10.08.2021, відповідно до умов якого постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору.Відповідач в період з 31.01.2022 по 28.02.2022 своєчасно за спожиту електроенергію оплату не здійснював, у зв`язку з чим у ньоговиникла заборгованість за спожиту електроенергію у розмірі 17247,29 грн., яку представник позивача просить стягнути з відповідача на користь позивача, а також пеню в розмірі 1345,03 грн., 3% річниху сумі169,86 грн, інфляційні втрати в розмірі2009,31 грн. та витрати по оплаті судового збору в розмірі 2481,00 грн. На підставі чого, звернувся до суду з відповідним позовом.
Ухвалою Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 12.09.2022 прийнято позовну заяву, відкрито провадження та призначено цивільну справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження (а.с. 74).
Представник позивача в судове засідання не з`явився, про час і день судового засідання був повідомлений належним чином, надав суду заяву якою просив розглядати справу у його відсутність, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, не заперечував проти ухвалення заочного рішення (а.с.152).
Відповідач в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був неодноразово повідомлений у встановленому законом порядку, а саме направленням на адресу проживання судових повісток, а також шляхом опублікування повідомлення на офіційному веб-порталі «Судова влада України» (а.с.143,148,155,157,161). Будь яких заяв про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Відповідно дост. 247 ЦПК Українив зв`язку з неявкою в судове засідання осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. Відповідно до ч. 4ст. 223 ЦПК Україниу разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Згідно ч. 1ст. 280 ЦПК Українисуд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин, не надав відзив та позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних обставин.
Судом встановлено, що між ТОВ «Енерджи Лайн», що діє на підставі ліцензії НКРЕКП на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу від 28.12.2018 №2098, в особі директора Шамоєва Д.Н., що діє на підставі статуту та ОСОБА_1 укладено договір про постачання електричної енергії споживачу №3382401557 від 10.08.2021, відповідно до умов якого постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору, а також була підписана заява-приєднання до даного договору (а.с.103-113).
Крім того, 10.08.2021 відповідачем була підписана комерційна пропозиція до договору про постачання електричної енергії, відповідно до якої відповідач підтвердив підписом, що з даними умовами ознайомлений (а.с.114).
Відповідно до п. 1.2.8. ПРРЕЕ, Постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії на підставі договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, який є публічним договором приєднання та зміст якого визначається постачальником універсальних послуг на основі Типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (додаток 6 до цих Правил), та укладається в установленому цими Правилами порядку.
Відповідно до п. 13розділу ХVІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії»фактом приєднання споживача до умов договору постачання універсальних послуг (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, що засвідчують його бажання укласти договір, зокрема надання підписаної заяви про приєднання, оплата рахунка постачальника універсальної послуги та/або факт споживання електричної енергії.
Пунктом 1.2.15 ПРРЕЕ передбачено, що для договорів, які укладаються шляхом приєднання до умов договору, укладення договору можливе шляхом підписання заяв-приєднань, оплати виставленого рахунку, споживання будь-якого обсягу електричної енергії (за умови відсутності направлених заперечень щодо договірних умов в цілому чи частково) через особистий кабінет в електронній формі (в установленому законодавством порядку). На роздрібному ринку не допускається споживання (використання) електричної енергії споживачем без укладення відповідно до цих Правил договору з електропостачальником та інших договорів, передбачених цими Правилами.
Відповідач в точці продажу електроенергії за адресою АДРЕСА_2 є споживачем універсальної послуги з 10.08.2021 та приєднався до діючого договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, оскільки продовжує споживати електричну енергію (письмові звернення щодо відключення об`єкту і наміру розірвати публічний договір станом на 218.02.2022 були відсутні), яка постачається на об`єкт, згідно умов нового договору.
З урахуванням норм, викладених у пунктах 4.3., 4.12., 4.13. ПРРЕЕ та розділі 9.14. Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП №311 ід 14.03.2018, учасники ринку використовують дані щодо обсягів спожитої електричної енергії, надані адміністратором комерційного обліку, для здійснення розрахунків за спожиту електричну енергію.
Отже, виходячи із зазначеного, з дня набрання чинностіЗУ «Про ринок електричної енергії», підтверджує обсяги спожитої електричної енергії саме оператор систем розподілу.
Згідно довідки ТОВ «Енерджи Лайн» про обсяги розподіленої електричної енергії по коду точки комерційного обліку споживача за адресою: АДРЕСА_2 за період 31.01.2022 по 28.02.2022 спожито електричної енергії3155 кВт (а.с. 53).
Відповідно до п. 2.1 договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, Постачальник продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача, а Споживач оплачує Постачальнику вартість спожитої (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору (а.с.103-111).
У п.п. 1 п. 6.2. Договору зазначається, що Споживач зобов`язується забезпечувати своєчасну та повну оплату спожитої електричної енергії відповідно до умов цього Договору(а.с.103-111).
Відповідно до п. 9.1. Договору, за невиконання або неналежне виконання своїх зобов`язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність, передбачену цим Договором та чинним законодавством(а.с.103-111).
Умови надання універсальних послуг споживачу визначаються комерційною пропозицією до договору про постачання електричної енергії споживачу (а.с. 114-115).
З урахуванням вимог п.4 комерційної пропозиції, споживач зобов`язаний у будь-якому випадку самостійно та щомісячно здійснювати оплату по договору до 5-го числа кожного місяця, що слідує за розрахунковим, на підставі даних щодо обсягу фактично спожитої електричної енергії(а.с.114-115).
При цьому, відповідно до вимог Закону України «Про ринок електричної енергії», Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП №312 від 14.03.2018 та Кодексу комерційного обліку електричної енергії, споживач кожного місяця подає показання лічильників електричної енергії постачальнику комерційних послуг, а тому відповідач у будь-якому випадку володіє інформацією щодо обсягів свого щомісячного споживання.
Відповідач в період з 31.01.2022 по 28.02.2022 своєчасно та в повному обсязі за спожиту електроенергію оплату не здійснював, у зв`язку з чим у нього виникла заборгованість за спожиту електроенергію у розмірі 17247,29 грн, що підтверджується розрахунком заборгованості, з яким погоджується суд(а.с.53).
З метою врегулювання спору в позасудовому порядку на поштову адресу відповідача направлялися акти наданих послуг за вказаний період: №87 від 31.01.2022, №163 від 28.02.2022 та рахунки на оплату: №38 від 31.01.2022, №152 від 05.02.2022 відповідно, однак до теперішнього часу заборгованість не погашена (а.с.116-117).
Згідно ч. 1, 2ст. 714 ЦК України, за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.
Відповідно до ч. 1ст. 692 ЦК України, покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Згідно з ч.1ст. 626 ЦК Українидоговором є домовленість двох абобільше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.Частина 1ст. 627 ЦК Українизакріплює, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Згідно зіст. 629 ЦК Українидоговір є обов`язковим до виконання сторонами.
Відповідно до ч. 2ст. 625 ЦК України,боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Як вбачається з розрахунку наданого позивачем в позовній заяві, у зв`язку з простроченням відповідачем виконання грошового зобов`язання, щодо сплати за послугу за спожиту електричну енергію, останній на суму заборгованостітакож були нараховані 3% річнихза період з січня 2022 по лютий 2022 в розмірі169,86 грн. та інфляційні втрати за період з січня 2022 по лютий 2022, які склали 2009,31 грн. (а.с.119-124).
Крім того, відповідно до п. 7 комерційної пропозиції, в разі несвоєчасних розрахунків за отриману електричну енергію споживач сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла у період прострочення за кожен день прострочення.
Таким чином, на суму заборгованості відповідача за січень 2022 нараховано пеню у розмірі 825,58 грн. та за лютий 2022 в розмірі 519,45 грн., а всього 1345,03 грн.(а.с.121).
Отже, суд, приймаючи до уваги, що відповідачем порушено умови публічного договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг на умовах комерційної пропозиції, має місце прострочення виконання зобов`язання, відповідач в судове засідання не з`явилася, доказів на підтвердження заперечень щодо позовних вимог не надав,тому вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача суму заборгованості за спожитуелектричну енергію за період з 31.01.2022 по 28.02.2022 в розмірі 17247,29 грн., 3% річних в розмірі 169,86 грн., інфляційні втрати в розмірі 2009,31 та пеню у розмірі 1345,03 грн., а всього 20771, 49 грн.
Оскільки, позов задоволено,то відповідно до п. 1 ч. 2ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню понесені останнім та підтверджені витрати по оплаті судового збору в розмірі 2481, 00 грн. (а.с. 32,33).
Керуючись ст.ст.12,13,81,141ч.1,247ч.2,259,263,264,265,280-282 ЦПК України, ст. ст.626,627,629,692,714 ЦК України, суд,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджи Лайн» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджи Лайн», код ЄДРПОУ: 41715372 заборгованість за договором про постачання електричної енергії №3382401557 від 10.08.2021у розмірі 17247,29 (сімнадцять тисяч двісті сорок сім) гривень 29 копійок, пеню в розмірі 1345,03 (одна тисяча триста сорок п`ять) гривень 03 копійки, 3% річних в розмірі 169,86 (сто шістдесят дев`ять) гривень 86 копійки та інфляційні втрати в розмірі 2009,31 (дві тисячі дев`ять) гривень 31 копійка, а всього 20771, 49 (двадцять тисяч сімсот сімдесят одна) гривня 49 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджи Лайн», код ЄДРПОУ: 41715372 суму сплаченого судового збору у розмірі 2481 (дві тисячі чотириста вісімдесят одна) гривня 00 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивач має право оскаржити заочне рішення шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 265 ЦПК України, суд вважає необхідним зазначити у резолютивній частині рішення наступні дані:
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Енерджи Лайн», код ЄДРПОУ: 41715372, (місце знаходження: проспект Степана Бандери, 8, м. Київ, 04073);
Відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП: НОМЕР_1 (адреса фактичного місця проживання: АДРЕСА_1 Повний текст рішення складено 02.02.2024
Суддя: С.В.Чудопалова
Суд | Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2024 |
Оприлюднено | 08.02.2024 |
Номер документу | 116821063 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
Чудопалова С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні