Ухвала
від 07.02.2024 по справі 461/1081/24
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/1081/24

Провадження № 1-кс/461/800/24

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до речей і документів

07.02.2024 року місто Львів

Слідчий суддя Галицького районного суду міста Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області майора поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів,

в с т а н о в и в :

Старший слідчийв ОВСвідділу розслідуванняособливо тяжкихзлочинів СУГУНП уЛьвівській областімайор поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024142410000027 від 25.01.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, погодженим прокурором Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, а саме:

-інформації по нарахуванню та сплаті єдиного внеску ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період часу з 24.02.2022 по теперішній час;

-індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, що стосується ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) за період часу з 24.02.2022 по теперішній час;

-відомості про працевлаштованих осіб на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) та розміру їх заробітних плат за період часу з 24.02.2022 по теперішній час, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , з можливістю проведення тимчасового доступу у ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), за адресою: АДРЕСА_1 .

Подане клопотання мотивує тим, що з метою повного, всебічного та об`єктивного розслідування кримінального провадження, встановлення осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення, та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані документи та інформація мають суттєве значення для встановлення важливих обставин в ході досудового розслідування, самі по собі або в сукупності з іншими документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до оригіналів вище вказаних документів та речей і провести їх вилучення.

Слідчий, згідно матеріалів клопотання, розгляд справи просить проводити за його відсутності.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи в судове засідання не з`явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи.

Згідно ч. 4 ст. 163 КПК України, неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Відповідно до ч. 4ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що відділом слідчого управління ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42024142410000027 від 25.01.2024 за фактом організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, за попередньо змовою групою осіб, з корисливих мотивів, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до вчинення даного кримінального правопорушення причетні ОСОБА_5 та їх спільники.

Протиправна діяльність вказаної групи здійснюється конспіративно, завуальована під виглядом функціонування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), яке спеціалізується на міжнародних перевезеннях.

Відповідно до отриманих даних, особи правопорушники здійснюють пошук військовозобов`язаних громадян України, які встановленим порядком не виключені з військового обліку та мають на меті у будь - який спосіб потрапити на територію Європейського Союзу, після чого, за грошову винагороду організовують їх незаконне переправлення через державний кордон України шляхом внесення їх особистих даних до інформаційної системи « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ІНФОРМАЦІЯ_5 з безпеки на транспорті (далі - Укртрансбезпеки) в якості водіїв підприємства до якого мають безпосереднє відношення.

Зокрема, ОСОБА_5 , використовуючи особистий кабінет суб`єкта господарювання, який має ліцензію на право провадження господарської діяльності з перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом (далі - ліцензіата) у інформаційній системі « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ІНФОРМАЦІЯ_6 , вносить фіктивні відомості про військовозобов`язаних громадян України, зокрема - зазначає їх як працівників (водіїв) власного підприємства, що у відповідності до п. 2-9 Правил перетинання державного кордону України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 року № 57 надає їм право перетинати державний кордон України в умовах дії на території України особливого правового режиму « ІНФОРМАЦІЯ_7 ».

Після цього, будучи внесені до вказаної інформаційної системи, військовозобов`язані громадяни - клієнти правопорушників безперешкодно покидають територію України у супроводі довірених осіб спільників ОСОБА_5 на транспортних засобах, на яких вказане ТОВ здійснює свою господарську діяльність.

Безпосередній перетин державного кордону України здійснюється через пункти пропуску, що знаходяться в межах Львівської області, в межах ділянки відповідальності НОМЕР_3 прикордонного загону.

Юридичною особою від імені якої вносяться відповідні відомості в систему « ІНФОРМАЦІЯ_4 » є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , дата реєстрації: 17.10.2022 (1 рік 3 місяці), адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , керівник ОСОБА_5 ).

Беручи доуваги вищевикладене,з метоюпідтвердження абоспростування незаконноїсхеми,яку використовуютьправопорушники усвоїй діяльності,пов`язаній зорганізацією незаконногопереправлення осібчерез державнийкордон України,виникла об`єктивнанеобхідність уотриманні тимчасовогодоступу додокументів,що перебуваютьу володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 зможливістю проведеннятимчасового доступудо запитуваноїінформації в ІНФОРМАЦІЯ_3 ,що заадресою: АДРЕСА_1 ,що стосуютьсяподання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відомостей пропрацевлаштованих осіб.

Необхідна інформація, це:

-інформація по нарахуванню та сплаті єдиного внеску ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період часу з 24.02.2022 по теперішній час;

-індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, що стосується ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) за період часу з 24.02.2022 по теперішній час;

-відомості про працевлаштованих осіб на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) та розміру їх заробітніх плат за період часу з 24.02.2022 по теперішній час.

Слідчий стверджує, що запитувана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки за їх допомогою і з урахуванням даних, викладених у них, в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження, орган досудового розслідування зможе повно та ефективно провести розслідування, встановити всіх причетних та дослідити механізм вчинення кримінального правопорушення. Вилучення та вивчення затребуваних документів відобразить звітність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », об`єктивне відображення працевлаштованих працівників та їх кількість.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно дост.162КПК України, доохоронюваної закономтаємниці,яка міститьсяв речахі документах,належать: 1)інформація,що знаходитьсяу володіннізасобу масовоїінформації абожурналіста інадана їмза умовинерозголошення авторстваабо джерелаінформації; 2)відомості,які можутьстановити лікарськутаємницю; 3)відомості,які можутьстановити таємницювчинення нотаріальнихдій; 4)конфіденційна інформація,в томучислі така,що міститькомерційну таємницю; 5)відомості,які можутьстановити банківськутаємницю; 6)особисте листуванняособи таінші записиособистого характеру; 7)інформація,яка знаходитьсяв операторівта провайдерівтелекомунікацій,про зв`язок,абонента,надання телекомунікаційнихпослуг,у томучислі отриманняпослуг,їх тривалості,змісту,маршрутів передаваннятощо; 8)персональні даніособи,що знаходятьсяу їїособистому володінніабо вбазі персональнихданих,яка знаходитьсяу володільцяперсональних даних; 9) державна таємниця.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Частиною 6 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, враховуючи, що означені предмети можуть надати органу досудового розслідування та суду можливість отримати речові докази та забезпечити проведення повного, швидкого та неупередженого розслідування, а тому, вважаю, що клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів є підставним.

Керуючись ст.ст. 162-166 КПК України, слідчий суддя ,-

у х в а л и в :

клопотання задовольнити.

Надати старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області майору поліції ОСОБА_3 або іншому слідчому, який входить до групи слідчих у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024142410000027від 25.01.2024 тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , з можливістю проведення тимчасового доступу у ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

-інформації по нарахуванню та сплаті єдиного внеску ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період часу з 24.02.2022 по теперішній час;

-індивідуальних відомостей про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, що стосується ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) за період часу з 24.02.2022 по теперішній час;

-відомостей про працевлаштованих осіб на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) та розміру їх заробітних плат за період часу з 24.02.2022 по теперішній час.

Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали становить два місяці з дня її ухвалення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_6

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення07.02.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу116824059
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —461/1081/24

Ухвала від 05.04.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 05.04.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 07.02.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 07.02.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні