ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"06" лютого 2024 р. м ХарківСправа № 922/351/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Присяжнюка О.О.
розглянувши матеріали
позовної заявиТовариства з обмеженою відповідальністю "АВ метал груп" (вул. Шолом-Алейхема, 5, м. Дніпро, 49000) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Єврострой+" (вул. Культури, 20-В, м. Харків, 61058) про стягнення коштів
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "АВ метал груп" звернулося до Господарського суду Харківської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Єврострой+", в якій просить суд:
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Єврострой+" (61058, Харківська область, м. Харків, вул. Культури, буд. 20-В, НОМЕР_1 в АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ", м. Київ, МФО 380805) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АВ метал груп" (49000, м. Дніпро, вул. Шолом-Алейхема, буд. 5, ідентифікаційний код юридичної особи 36441934, п/р НОМЕР_2 в АТ КБ "ПриватБанк"):
- основну суму боргу за Договором поставки № АВ32 від 01 березня 2021 р. - 602 700, 36 (шістсот дві тисячі сімсот грн. 36 коп.) гривень;
- три проценти річних - 34 820, 60 (тридцять чотири тисячі вісімсот двадцять грн. 60 коп.) гривень;
- інфляційні втрати - 176 374, 01 (сто сімдесят шість тисяч триста сімдесят чотири грн. 01 коп.) гривень;
Всього 813 894, 97 (вісімсот тринадцять тисяч вісімсот дев`яносто чотири грн. 97 коп.) гривень.
Судові витрати по справі покласти на Відповідача та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Єврострой+" (61058, Харківська область, м. Харків, вул. Культури, буд. 20-В, НОМЕР_1 в АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ", м. Київ, МФО 380805) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АВ метал груп" (49000, м. Дніпро, вул. Шолом-Алейхема, буд. 5, ідентифікаційний код юридичної особи 36441934, п/р НОМЕР_2 в АТ КБ "ПриватБанк") судовий збір у розмірі 12 208, 42 (дванадцять тисяч двісті вісім грн. 42 коп.) гривень.
У зв`язку із введенням в Україні воєнного стану, згідно Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", задля уникнення загрози життю та здоров`ю всіх учасників судового процесу усі судові засідання призначати та проводити в режимі відеоконференції.
Доручити Дніпровському апеляційному суду (Адреса: 49000, м. Дніпро, вул. Харківська, 13) забезпечити проведення судових засідань по розгляду даної справи в режимі відеоконференції.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов Договору поставки № АВ32 від 01 березня 2021 року в частині повного та своєчасного розрахунку за поставлений товар.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Згідно з частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат. Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Судом встановлено, що позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача та відповідача.
Таким чином, позивачем в порушення вимог пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України не зазначено відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету.
Згідно частини 1, частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу час на усунення недоліків.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 3 статі 174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АВ метал груп" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Єврострой+" залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "АВ метал груп" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- зазначення про відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін.
Суд наголошує нанеобхідностідотримання вимог частини 6статті 6 ГПК Українив частині обов`язкової реєстрації електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно - телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, таможливості ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами, а також зазначає про процесуальні наслідки, передбаченіГПК України, невчинення відповідних дій щодо реєстрації електронного кабінету.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 06.02.2024.
СуддяО.О. Присяжнюк
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2024 |
Оприлюднено | 09.02.2024 |
Номер документу | 116828650 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Присяжнюк О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні