Справа №: 272/896/21
Провадження № 2-о/272/12/24
УХВАЛА
30 січня 2024 року
Андрушівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді - Карповця В.В.,
присяжних Вох Т.П., Заєць І.В.
заучастю секретаря судового засідання - Степанчук Т.В.,
розглянувши у судовому засіданні в місті Андрушівка цивільну справу за клопотанням ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування в особі Червоненської селищної ради Бердичівського району Житомирської області про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, суд -
встановив:
заявниця звернувулася із клопотанням до Андрушівського районного суду Житомирської області у якому просить продовжити строк дії рішення Андрушівського районного суду Житомирської області від 16.12.2021 року, яким ОСОБА_2 , 26.02.1976 року визнано недієздатним, над ним встановлено опіку та призначено заявницю ОСОБА_1 опікуном, визначено строк дії рішення 2 роки.
Заявлені вимоги заявниця обгрунтовує тим, що строк дії рішення від 16.12.2021 року про визнання недієздатним ОСОБА_2 сплив. З часу винесення рішення стан брата не покращився і він потребує постяйного нагляду.
Заявниця в судове засідання не з`явилась, надіслала заяву про розгляд справи у її відсутність, в якій зазначили, що заявлені вимоги підтримує в повному обсязі. Крім того, при зверненні до суду з клопотанням про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, заявницею було подано клопотання про призначення у справі судово - психіатричної експертизи з метою встановлення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Заінтересована особа у судове засідання не з`явилась, надіслала на адресу суду заяву, в якій розгляд справи просить провести у її відсутність, факти викладені в заяві підтверджує, проти задоволення заяви не заперечує.
У відповідності до ч.2ст.247 ЦПК України, в зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що з метою встановлення, чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 психічним розладом необхідні спеціальні знання в галузі судово - медичної психіатрії, та існує необхідність у призначенні судово - психіатричної експертизи.
Згідно п.п.1, 2 ч.1 ст.103 ЦПК України, суд призначає експертизу для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у іншій сфері, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань.
Відповідно до ст.ст.105, 298 ч.1 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово - психіатричну експертизу.
Враховуючи те, що для проведення судово - психіатричної експертизи необхідний значний проміжок часу, тому на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст.103 - 105, 252, 253, 298, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
ухвалив:
Призначитиу цивільнійсправі №272/896/21,провадження №2-о/272/12/24 за клопотанням ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування в особі Червоненської селищної ради Бердичівського району Житомирської області про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною судово - психіатричну експертизу.
Доручити проведення судово - психіатричної експертизи експертам КНП «Обласний медичний центр» ЖОР, що знаходиться за адресою: 12440, с.Зарічани, Бердичівське шосе, 3, Житомирського району, Житомирської області.
На вирішення експертизи поставити наступні запитання:
1.Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя по АДРЕСА_1 , психічною хворобою?
2. Чи впливає психічний розлад, у випадку якщо його встановлено в ході проведення експертизи, на здатність ОСОБА_2 усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?
3. Чи може ОСОБА_2 за своїм психічним станом приймати участь в судовому засіданні та надавати пояснення по суті справи?
Для належного проведення експертизи направити в розпорядження експертів медичну картку, заведену на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , копію ухвали та матеріали цивільної справи № 272/896/21.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385КК України за завідомо неправдивий висновок експерта та відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків у суді чи під час провадження досудового слідства.
На час проведення експертизи провадження у цивільній справі №272/896/21 зупинити.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду на протязі п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
При цьому, у відповідності до п.п.15.5 п.15 Розділу ХIIIПерехідних Положень ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до Житомирського апеляційного суду через Андрушівський районний суд Житомирської області.
Суддя:В. В. Карповець
Присяжні: Т.П. Вох
І.В.Заєць
Суд | Андрушівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2024 |
Оприлюднено | 09.02.2024 |
Номер документу | 116829300 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Андрушівський районний суд Житомирської області
Карповець В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні