Справа № 526/1687/22
Провадження № 1-кп/526/44/2024
У Х В А Л А
06 лютого 2024 року Гадяцький районний суд Полтавської області у складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5
розглянувши упідготовчому судовомузасіданні взалі судув м.Гадяч клопотання захисникаобвинуваченого адвоката ОСОБА_5 протимчасовий доступдо документівпо кримінальномупровадженню № 12022170000000187 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286-1 КК України,
у с т а н о в и в:
в провадженні суду знаходиться кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286-1 КК України.
24 січня 2024 року захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_5 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, зазначаючи, що в ході розгляду справи виникла необхідність у отриманні медичної документації на ОСОБА_4 , яка знаходиться у КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які несуть доказову базу та інформацію про отримання зразків біологічного матеріалу ОСОБА_4 . Іншим чином отримати такі відомості неможливо.
У судовому засіданні захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_5 клопотання підтримав, просив надати тимчасовий доступ до даної медичної документації, щоб з`ясувати правильність проведення процедури відбору біологічних зразків у ОСОБА_6 та процедуру проведення токсикологічного дослідження.
ОСОБА_4 підтримав заявлене клопотання.
Прокурор ОСОБА_3 заперечив проти задоволення клопотання, вважаючи його передчасним.
Розглянувши дане клопотання, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відомості про дану подію внесено 27.04.2022 до ЄРДР №12022170000000187 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286-1 КК України.
15 серпня 2022 року ОСОБА_4 висунуто підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286-1 КК України, кваліфікуючою ознакою даного кримінального правопорушення є вчинення злочину в стані алкогольного сп`яніння.
Кримінальне провадження за його обвинуваченням розглядається ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до ч.1 ст.131КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п.5, п.6 ч.2 ст.131КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Статтею 132КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Серед таких обставин у п. 2 ч. 3 ст.132КПК України зазначена необхідність слідчого, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Згідно ч. 4 ст.132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 1 ст.159КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно дост. 32 Конституції України, ст.ст. 39-1, 40 «Основ законодавства про охорону здоров`я», ст.ст.10,11,12 Закону України «Про інформацію», ст.ст.7,14 Закон України «Про захист персональних даних»відомості про стан здоров`я фізичної особи становлять лікарську таємницю та відносяться до конфіденційної інформації (інформації з обмеженим доступом), доступ до якої надається у випадках та в порядку, передбачених чинним законодавством. Медична інформація про фізичну особу надається лікувально-профілактичним закладом в рамках цивільного, адміністративного судочинства та кримінального провадження в порядку, встановленого відповідним процесуальним законодавством.
Відомості, які містяться в медичній документації, становлять охоронювану законом таємницю (лікарську таємницю), доступ до якої отримується відповідно доглави 15 КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України «Про основи законодавства України про охорону здоров`я» до лікарської таємниці можна віднести відомості про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, про які стало відомо медичним працівникам та іншим особам у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків.
Відповідно до п.2 ч.1ст.162 КПК Українидо охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, відносяться відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Медична документація в частині відібрання біологічних зразків та їх дослідження містить відомості, які можуть становити лікарську таємницю, а отже, згідно чинного законодавства, ці документи віднесено до таких, що містять охоронювану законом таємницю та їх вилучення здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду за клопотанням сторони кримінального провадження.
Разом з тим, відповідно до ч. 1ст. 165 КПК Україниособа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Згідно до ч. 5 ст.132КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Звертаючись до суду зі згаданим клопотанням адвокатом доведено, що існують потреби судового слідства для правильної кваліфікації дій обвинуваченого, які виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні.
Враховуючи викладене, зважаючи на дотримання принципу змагальності сторін та оперативності судового розгляду, суд дійшов висновку, що подане клопотання слід задовольнити, оскільки при зверненні до суду із зазначеним клопотанням стороною захисту доведено, що існує потреба у вказаних заходах, які можуть бути використані під час судового розгляду у якості доказів для встановлення фактичних обставин у кримінальному провадженні.
Керуючись статтями 159-166 КПК України, суд
у х в а л и в:
клопотання захисника обвинуваченого адвоката ОСОБА_5 протимчасовий доступдо документівпо кримінальномупровадженню № 12022170000000187 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286-1 КК України - задовольнити.
Надати захисникуобвинуваченого ОСОБА_4 адвокату ОСОБА_5 тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та КП« ІНФОРМАЦІЯ_3 », а саме до медичної документації щодо результатів токсикологічного дослідження № 925 від 29.04.2022 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Ухвала суду діє два місяці та оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Головуюча: ОСОБА_1
Суд | Гадяцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2024 |
Оприлюднено | 09.02.2024 |
Номер документу | 116846903 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння |
Кримінальне
Гадяцький районний суд Полтавської області
Максименко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні