Справа № 526/425/24
Провадження № 1-кс/526/73/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 лютого 2024 року м. Гадяч
слідча суддя Гадяцького районного суду ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого СВ ВП № 1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024170560000055 від 23.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 308 ч. 1 КК України,
в с т а н о в и в:
02 лютого 2024 року слідчий СВ ВП № 1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024170560000055 від 23.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 308 ч. 1 КК України , вказуючи, що 22.01.2024 року до Відділення поліції №2 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області надійшов письмовий рапорт від слідчого СВ Відділення поліції №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про те, що в ході проведення досудового розслідування кримінального провадження №12023170560000631 від 03.10.2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1,2 ст.308 КК України, встановлено, що громадянин ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , з метою отримання наркотичних засобів здійснює поїздки до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) та в цей час перебуває на програмі підтримувальної замісної терапії в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». ЖЄО №409 від 22.01.2024 року.
У ходідосудового слідствавиникла необхідністьвстановити,які самедокументи підписував ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який розташований за адресою: АДРЕСА_3 . Такі документи з приводу надання медичної допомоги містять відомості, які становлять лікарську таємницю, тобто відповідно до ст.162 КПК України містять охоронювану законом таємницю.
Без отримання доступу до таких документів визначити які саме документи підписував ОСОБА_4 неможливо, хоча це має важливе значення для правильної кваліфікації дій останнього. Крім того, в таких документах можуть міститись відомості про обставини, які мають значення для встановлення обставин кримінального провадження.
Зазначена документація,а саме:ліцензія виданазгідно наказуМОЗ України№ 1566від 26.07.2021року,реєстраційне досьє№ 2822/21/Мвід 05.07.2021року,зобов`язання ОСОБА_4 не перебувати на обліку чи лікуванні у інших закладах охорони здоров`я такого ж профілю, повідомлення правил цільового використання препаратів наркотичних засобів ОСОБА_4 , згода ОСОБА_4 на перебування під клінічним спостереженням на підтримуючій або замісній терапії, листи призначень препаратів наркотичних засобів громадянину ОСОБА_4 , витяги з рецептурного щоденника пацієнта ОСОБА_4 , а також всі підтверджуючі документи перебування ОСОБА_4 на лікуванні в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » перебувають у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », юридична та фактична адреса: АДРЕСА_2 .
Іншим чином отримати такі відомості неможливо.
У судове засідання прокурор та слідчий слідчого відділення не з`явилися, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином. Слідчий ОСОБА_3 подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
Особа, у володінні якої знаходяться документи до суду не викликалась, виходячи з приписів ч.2 ст. 163 КПК України.
Згідно ч. 4 ст.107КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання за відсутності осіб, які не з`явилися, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відомості про дану подію внесено до ЄРДР №12024170560000055 від 23.01.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 308 ч.1 КК України.
Відповідно до ч.1 ст.131КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п.5, п.6 ч.2 ст.131КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Статтею 132КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Серед таких обставин у п. 2 ч. 3 ст.132КПК України зазначена необхідність слідчого, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Згідно ч. 4 ст.132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 1 ст.159КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно дост. 32 Конституції України, ст.ст. 39-1, 40 «Основ законодавства про охорону здоров`я», ст.ст.10,11,12 Закону України «Про інформацію», ст.ст.7,14 Закон України «Про захист персональних даних»відомості про стан здоров`я фізичної особи становлять лікарську таємницю та відносяться до конфіденційної інформації (інформації з обмеженим доступом), доступ до якої надається у випадках та в порядку, передбачених чинним законодавством. Медична інформація про фізичну особу надається лікувально-профілактичним закладом в рамках цивільного, адміністративного судочинства та кримінального провадження в порядку, встановленого відповідним процесуальним законодавством..
Відомості, які містяться в медичній документації, становлять охоронювану законом таємницю (лікарську таємницю), доступ до якої отримується відповідно доглави 15 КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України «Про основи законодавства України про охорону здоров`я» до лікарської таємниці можна віднести відомості про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, про які стало відомо медичним працівникам та іншим особам у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків.
Відповідно до п.2 ч.1ст.162 КПК Українидо охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, відносяться відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
У разі ненадання експерту зазначених медичних документів судово-медичну експертизу у кримінальному провадженні провести не надасться можливим. Медична карта містить відомості, які можуть становити лікарську таємницю, а отже, згідно чинного законодавства, ці документи віднесено до таких, що містять охоронювану законом таємницю та їх вилучення здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду за клопотанням сторони кримінального провадження.
Разом з тим, відповідно до ч. 1ст. 165 КПК Україниособа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Згідно до ч. 5 ст.132КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Звертаючись до суду зі згаданим клопотанням слідчим доведено, що існують потреби досудового розслідування, які виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.
Враховуючи викладене,слідча суддядійшла висновку,що поданеклопотання слідзадовольнити,оскільки призверненні досуду іззазначеним клопотаннямслідчим доведено,що існуєпотреба увказаних заходах,які виправдовуютьтакий ступіньвтручання управа ісвободи особи,про якійдеться вклопотанні слідчого,а услідства відсутняможливість беззастосованого заходузабезпечення кримінальногопровадження отриматидокументи,які можутьбути використаніпід чассудового розглядудля встановленняобставин укримінальному провадженні, слідчий у своєму клопотанні довів наявність достатніх підстав, визначених ч. 5, 6 ст. 163 КПК України, в т. ч. для документів, які містять охоронювану законом таємницю щодо відомостей, які можуть становити лікарську таємницю.
Керуючись статтями 159-166 КПК України, слідча суддя
у х в а л и л а:
Клопотання слідчого СВ ВП № 1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024170560000055 від 23.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 308 ч. 1 КК України - задовольнити.
Надати групі слідчих слідчого відділення відділення поліції № 1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 тимчасовий доступ до документів, які містять лікарську таємницю та перебувають у володінні юридичної особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », місцезнаходження: : АДРЕСА_2 , а саме доступ до:
-ліцензія видана згідно наказу МОЗ України № 1566 від 26.07.2021 року;
-реєстраційне досьє № 2822/21/М від 05.07.2021 року;
-зобов`язання ОСОБА_4 не перебувати на обліку чи лікуванні у інших закладах охорони здоров`я такого ж профілю;
-повідомлення правил цільового використання препаратів наркотичних засобів ОСОБА_4 ;
- згода ОСОБА_4 на перебування під клінічним спостереженням на підтримуючій або замісній терапії;
- листи призначень препаратів наркотичних засобів громадянину ОСОБА_4 ;
- витяги з рецептурного щоденника пацієнта ОСОБА_4 ;
- всі підтверджуючі документи перебування ОСОБА_4 на лікуванні в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Під час тимчасового доступу надати можливість ознайомитись з ними в повному обсязі, виготовляти з їх копії та вилучати.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді діє два місяці.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідча суддя: ОСОБА_1
Суд | Гадяцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 116846909 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Гадяцький районний суд Полтавської області
Максименко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні