Справа №345/814/24
Провадження № 1-кс/345/150/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07.02.2024 року м. Калуш
Слідчий суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання дізнавача сектору дізнання Калуського РВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12024096170000022 від20.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України про тимчасовий доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю (лікарську).
в с т а н о в и в:
Дізнавач сектору дізнання Калуського РВП ГУНП ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю (лікарську).
Клопотання обґрунтовує тим, що 19.01.2024 близько 11:30 годин ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_1 , перебуваючи в АДРЕСА_2 , поблизу старостатського округу наніс тілесні ушкодження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителю АДРЕСА_2 .
20.01.2024 за даним фактом сектором дізнання Калуського РВП ГУ НП в Івано-Франківській області внесено відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12024096170000022, із попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 125 КК України.
Для встановлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, спричинених потерпілому в кримінальному провадженні є необхідність у призначенні та проведенні судово-медичної експертизи, що вимагає експертного дослідження та вивчення медичної документації, у тому числі карти виїзду швидкої медичної допомоги на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_2 , за 19.01.2024, яка знаходиться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , що в АДРЕСА_3 .
Згідно із ч. 2 ст. 163 КПК України клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться, у випадку доведення стороною кримінального провадження, яка звернулась із клопотанням, наявності достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.
Відповідно до п. 2 ст. 162 КПК України в указаній медичній документації можуть міститися відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Разом з цим без відомостей, які містяться у вищевказаних медичних документах неможливо достовірно встановити ступінь тяжкості тілесних ушкоджень та оцінити внутрішню сторону суспільно-небезпечного діяння, у зв`язку із чим необхідно провести тимчасовий доступ до вказаних документів.
Беручи до уваги вище викладене, для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів з вилученням та подальшим наданням судово-медичному експерту ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Дізнавач ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву в якій вказує, що клопотання підтримує, просить розгляд клопотання проводити у її відсутності.
Перевіривши додані до клопотання матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до наступного висновку.
Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
У клопотанні дізнавач СД Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 просить надати тимчасовий доступ до карти виїзду швидкої медичної допомоги на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_2 , за 19.01.2024, яка знаходиться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , що в АДРЕСА_3 , з можливістю вилучення її копії терміном на 1 місяць.
Дана річ не відноситься до речей, до яких заборонено доступ відповідно до ст. 161 КПК України.
Відповідно до вимогст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх ( здійснити їх виїмку).
У відповідності до п.2 ч.1ст. 162 КПК Українизазначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Проте згідно із абз.1 ч. 6ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018, внесено зміни до Кримінально-процесуального кодексу України та доповнено ст. 3 КПК України, п. 41, відповідно до якого дізнавач - службова особа підрозділу дізнання органу Національної поліції, органу безпеки, органу, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, органу Державного бюро розслідувань, у випадках, установлених цим Кодексом, уповноважена особа іншого підрозділу зазначених органів, які уповноважені в межах компетенції, передбаченої цим Кодексом, здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків".
Окрім, цього відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018, внесено зміни до Кримінально-процесуального кодексу України, та доповнено ст. 40-1 КПК України.
Вимогами ч. 1 ст. 40-1 КПК України, передбачено, що дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого. Дізнавач несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення дізнання.
Згідно ч. 2 ст. 40-1 КПК України дізнавач уповноважений: 1) починати дізнання за наявності підстав, передбачених цим Кодексом; 2) проводити огляд місця події, обшук затриманої особи, опитувати осіб, вилучати знаряддя і засоби вчинення правопорушення, речі і документи, що є безпосереднім предметом кримінального проступку або виявлені під час затримання, а також проводити слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії у випадках, установлених цим Кодексом; 3) доручати проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій у випадках, установлених цим Кодексом, відповідним оперативним підрозділам; 4) звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій; 5) повідомляти за погодженням із прокурором особі про підозру у вчиненні кримінального проступку; 6) за результатами розслідування складати обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру та подавати їх прокурору на затвердження; 7) приймати процесуальні рішення у випадках, передбачених цим Кодексом, у тому числі щодо закриття кримінального провадження за наявності підстав, передбачених статтею 284 цього Кодексу; 8) здійснювати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 17.06.2020 внесено зміни до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», відповідно до якого ч. 1 ст. 300 КПК України «Слідчі (розшукові) дії, негласні слідчі (розшукові) дії та інші дії під час досудового розслідування кримінальних проступків» було викладено в наступній редакції:
Для досудового розслідування кримінальних проступків дозволяється виконувати всі слідчі (розшукові) дії, передбачені цим Кодексом, та негласні слідчі (розшукові) дії, передбачені частиною другою статті 264 та статтею 268 цього Кодексу, а також відбирати пояснення для з`ясування обставин вчинення кримінального проступку, проводити медичне освідування, отримувати висновок спеціаліста, що має відповідати вимогам до висновку експерта, знімати за згодою показання технічних приладів і технічних засобів у провадженнях щодо вчинення кримінальних проступків, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, вилучати знаряддя і засоби вчинення кримінального проступку, речі і документи, що є безпосереднім предметом кримінального проступку або виявлені під час затримання особи, особистого огляду або огляду речей, до внесення відомостей про кримінальний проступок до Єдиного реєстру досудових розслідувань", що передбачено ч. 1 ст. 300 КПК України.
Сторона кримінального провадження, що подала клопотаннядізнавач СД Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 довів, що медична карта стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя с. Завій, Новицької ТГ Калуського району, за 19.01.2024, яка знаходиться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , що в АДРЕСА_3 .
В сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження відомості, які містяться у вищевказаних документах мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і не можуть бути встановлені іншими способами доказування.
Тому суд приходить до висновку, що клопотання дізнавача СД Калуського РВП ГУНП необхідно задовольнити.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 132, 159-160, 162, 163-164 КПК України ,
у х в а л и в :
Клопотання задовольнити.
Надати дізнавачу сектору дізнання Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до карти виїзду швидкої медичної допомоги на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_2 , за 19.01.2024, яка знаходиться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , що в АДРЕСА_3 .
Строк дії ухвали 1 (один) місяць з дня її постановлення.
Роз`яснити особам, які повинні надати доступ до речей, що відповідно до ч.1ст.166 КПК Україниу разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннямиКПК Україниз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 116857253 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Гапоненко Р. В.
Кримінальне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Гапоненко Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні