Ухвала
від 08.02.2024 по справі 953/963/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 953/963/24

н/п 2/953/1636/24

У х в а л а

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"08" лютого 2024 р. Київський районний суд м.Харкова у складі судді Колесник С.А., розглянувши позовну заяву Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» в особі студентського містечка Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання такими, що втратили право користування житловим приміщенням із зняттям з реєстрації, -

ВСТАНОВИВ:

05.02.2024 року до суду надійшла позовна заява Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» в особі студентського містечка Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , в якому позивач просить:

1. Визнати ОСОБА_1 , таким, що втратив право користування житловим приміщенням у гуртожитку розташованому за адресою: АДРЕСА_1 зі зняттям його з реєстрації в гуртожитку.

2. Визнати ОСОБА_2 , такою, що втратила право користування житловим приміщенням у гуртожитку розташованому за адресою: АДРЕСА_1 зі зняттям її з реєстрації в гуртожитку.

3. Визнати ОСОБА_3 , такою, що втратила право користування житловим приміщенням у гуртожитку розташованому за адресою: АДРЕСА_1 зі зняттям її з реєстрації в гуртожитку.

4. Стягнути з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , на користь Національного аерокосмічного університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» в особі Студентського містечка Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» судовий збір у сумі 3028,00 грн.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд прийшов до висновку про необхідність залишення позовної заяви без рухуз наступних підстав.

Згідно з ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21.02.1975 року. Відтак, в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовомповинен дотримуватися норм процесуального законодавства.

Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований Цивільним процесуальним кодексом України. Подання позовної заяви має відбуватись з дотриманням певних умов.

Згідно ст.19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом.

Вивчивши позовну заяву, приходжу до висновку, що позовна заява подана з порушенням вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством відповідно дост.1 Закону України «Про судовий збір»справляється судовий збір в розмірі встановленому цим законом.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до положень ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру юридичною особою становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2024 рік складає 3028,00 грн.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 ЗУ «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як вбачається із змісту позовної заяви, позивач просить визнати ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 такими, що втратили користування житловим приміщенням із зняттям з реєстрації.

Визнання такими, що втратили користування житловим приміщенням із зняттям з реєстрації кожної зазначеної в позовній заяві особи є самостійною вимогою немайнового характеру, а тому судовий збір необхідно сплачувати окремо за кожну з таких вимог.

Вказане узгоджується з постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 06 грудня 2018 року у справі № 755/8493/16, провадження № 61-33855св18 та постановою Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду від 18 вересня 2023 року у справі № 758/5118/21, провадження № 61-5554сво23.

Таким чином, позивачем заявлено 3 вимоги немайнового характеру, за які позивач повинен сплатити судовий збір в розмірі 9084 (3028 Х 3) грн.

Згідно квитанції №2306 від 01.02.2024, яка додана до позовної заяви позивачем сплачено судовий збір в розмірі 3028 грн., тобто позивачу, необхідно доплатити судовий збір в розмірі 6056 грн. (9084 3028 = 6056 грн).

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За змістом ч. 2 вищевказаної статті в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, то позивачу необхідно: надати до суду оригінал квитанції про доплату судового збору в розмірі 6056 грн. 00 коп.

Отже, позовну заяву потрібно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог ухвали у встановлений строк, тобто якщо вказані недоліки не будуть усунуті, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Керуючисьст. ст. 43, 175, 177,185,260,353 ЦПК України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» в особі студентського містечка Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання такими, що втратили право користування житловим приміщенням із зняттям з реєстрації - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали.

У разі невиконання позивачем ухвали суду у зазначений строк, позовну заяву буде визнано неподаною та повернуто позивачу зі всіма доданими документами.

Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя С.А.Колесник

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення08.02.2024
Оприлюднено12.02.2024
Номер документу116859001
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням

Судовий реєстр по справі —953/963/24

Рішення від 03.06.2024

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Ухвала від 03.06.2024

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Ухвала від 10.04.2024

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Ухвала від 15.02.2024

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Ухвала від 08.02.2024

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні