Справа № 635/1465/24
Провадження № 2/635/2056/2024
У Х В А Л А
08 лютого 2024 року суддя Харківського районного суду Харківської області Березовська І.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Циркунівської сільської ради, третя особа: садівниче товариство «Калина», про визнання права власності на нерухоме майно,-
В с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Циркунівської сільської ради, третя особа: садівниче товариство «Калина», яким просить визнати за ним право власності на нерухоме майно: триповерховий будинок, мансарду розміром 5 х 7 м, за адресою: АДРЕСА_1 .
Одночасно з поданням позовної заяви до суду, позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про звільнення його від сплати судового збору, посилаючись на те, що розмір судового збору становить 15140,00 гривень, що перевищує 5 відсотків розміру його річного доходу за попередній період, який складає 00,00 гривень.
Відповідно довимог ч.1ст.8Закону України«Про судовийзбір»,враховуючи майновийстан сторони,суд можесвоєю ухвалоюза їїклопотанням відстрочитиабо розстрочитисплату судовогозбору напевний строк,але недовше ніждо ухваленнясудового рішенняу справіза такихумов:1)розмір судовогозбору перевищує5відсотків розмірурічного доходупозивача -фізичної особиза попереднійкалендарний рік;або 2) позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері(батьки),які маютьдитину вікомдо чотирнадцятироків абодитину зінвалідністю; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Отже, єдиною підставою для зменшення розміру судового збору або звільнення від сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Виходячи з аналізу змісту зазначеної статті, основною умовою, за якою може мати місце звільнення від сплати судового збору - це майновий стан сторони, який повинен бути підтверджений належними доказами.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, а тому зазначення про відсутність коштів не є безумовною підставою для відстрочення сплати судового збору.
Позивач в заяві про звільнення від сплати судового збору посилалається як на доказ відсутності доходів на відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків,проте вказана довідка до позовної заяви не додана. Крім того, позивачем не надані відомості з Пенсійного фонду України щодо розміру виплаченої пенсії.
Оскільки позивачем до заяви про звільнення відсплати судовогозбору на підтвердження свого майнового стану не надано жодних доказів, заява про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Отже,зазначена позовназаява заформою тазмістом невідповідає вимогамст.177 ЦПКУкраїни з наступних підстав.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, позивачу необхідно сплатити судовий збір, з урахуванням зазначеної ним ціни позову 2338350 гривень, у розмірі у розмірі 15140 гривень.
Судовий збір має бути сплачено на розрахунковий рахунок отримувач коштів: ГУК Харківськ обл/ХаркiвР/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37874947, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA898999980313121206000020429, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
При таких обставинах, відповідно до ст. 185 ЦПК України, заява підлягає залишенню без руху з зазначенням недоліків заяви та наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суд,-
П ОС ТА НО ВИ В :
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за подання позовної заяви ОСОБА_1 до Циркунівської сільської ради, третя особа: садівниче товариство «Калина», про визнання права власності на нерухоме майно відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Циркунівської сільської ради, третя особа: садівниче товариство «Калина», про визнання права власності на нерухоме майно - залишити без руху.
Встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 10 днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що якщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усуне зазначені недоліки заяви, вона вважається неподаною та повертається позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя І.В.Березовська
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2024 |
Оприлюднено | 12.02.2024 |
Номер документу | 116860110 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Березовська І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні