Справа №717/292/24
Ухвала
Іменем України
09.02.2024 року в залі суду смт Кельменці, Кельменецький районний суд Чернівецької області в складі головуючого судді Туржанського В.В., розглянув у відкритому судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання недійсним договору про право користування земельною ділянкою та скасування його державної реєстрації .
ВСТАНОВИВ:
Представник позивачки ОСОБА_3 подала до Кельменецького районного суду Чернівецької області позовну заяву у якій просить визнати недійсним договір про право користування земельною ділянкою (договір емфітевзису) укладений 17 лютого 2020 року між ОСОБА_4 та ОСОБА_2 , який 15 лютого 2021 року зареєстрований державним реєстратором Новодністровською міською радою за №40610811, скасувавши його державну реєстрацію.
Позов заявлений з тих підстав, що відповідачка є власником земельної ділянки площею 1,7811 га , яка розташована на території Гвіздовецької сільської ради Сокирянського району Чернівецької області, яку вона успадкувала після смерті її матері ОСОБА_4 . ОСОБА_4 оскаржуваний договір не підписувала та нікого не уповноважувала на укладення цього договору, не отримувала грошей на виконання договору.
Місце проживання відповідача ОСОБА_2 зазначене як с. Гвіздівці Дністровського району Чернівецької області.
Відповідно до ч.1 ст.27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Разом з цим, приписами ч.1 ст.30 ЦПК України визначено, зокрема, що позови, які виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно.
З урахуванням наведеного, позов про визнання недійсним договору про право користування земельною ділянкою та скасування його державної реєстрації має пред`являтися за місцем знаходження нерухомого майна, тобто за правилами виключної підсудності.
Висновки суду узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 10.04.2019 р. у справі №638/1988/17.
Згідно до пункту 3-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України „Про судоустрій та статус суддів до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року№ 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року№ 64/2022"Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року№ 2102-IX.
Земельна ділянка, з приводу права наяку поданийпозов,розташована натериторії яка належить до територіальної юрисдикції Сокирянського районного суду.
Таким чином, розгляд даної справи територіально не підсудний Кельменецькому районному суду Чернівецької області.
Згідно із п. 1 ч. 1ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до положень ст.32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому ст. 31 ЦПК України, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
У відповідності до ч.4 ст. 263 ЦПК при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду. А у випадку їх неврахування, повинен це обгрунтувати.
Перевіривши матеріали справи, суд вважає за необхідне направити вказану цивільну справу за підсудністю до Сокирянського районного суду Чернівецької області .
Керуючись ст. ст.27,30, 31, 260,353 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання недійсним договору про право користування земельною ділянкою та скасування його державної реєстрації направити за підсудністю до Сокирянського районного суду Чернівецької області .
Апеляційну скаргу на ухвалу може бути подано до Чернівецького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання. Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її підписання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарженняякщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя:
Суд | Кельменецький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2024 |
Оприлюднено | 12.02.2024 |
Номер документу | 116883952 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Кельменецький районний суд Чернівецької області
Туржанський В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні