Справа № 461/6621/23
Провадження № 2/461/181/24
УХВАЛА
06.02.2024 року Галицький районний суд м. Львова у складі:
головуючого судді Мироненко Л.Д.
за участю секретаря Курилюк А.І.
представника позивача ОСОБА_1
представників відповідачів ОСОБА_2
ОСОБА_3
ОСОБА_4 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до Громадської організації «Львівська група», Приватного акціонерного товариства «ТРК «ЛЮКС» про захист честі, гідності, ділової репутації, відшкодування моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Галицького районного суду м. Львова перебуває вказана цивільна справа.
23 січня 2024 року на адресу суду надійшло клопотання позивача про визнання причин пропуску строку на подання доказів до суду поважними та приєднання до матеріалів справи копії висновку експерта №580/23 за результатами проведення семантико-текстуального дослідження за заявою ОСОБА_5 від 27.10.2023 року.
У підготовчому судовому засіданні 06 лютого 2024 року представник позивача підтримала подане позивачем клопотання.
Представник відповідача Громадської організації «Львівська група» адвокат Воробйов Є.Л. та представник відповідача Приватного акціонерного товариства «ТРК «ЛЮКС» адвокат Марушевський Д.Л. повідомили, що не отримали копій вказаного клопотання позивача, а тому просили суд оголосити перерву у підготовчому судовому засіданні для ознайомлення із його змістом.
Заслухавши доводи учасників справи, суд приходить до висновку про необхідність оголошення перерви у підготовчому судовому засіданні з огляду на наступне.
Відповідно доч.4,10ст.83ЦПК Україниякщо доказне можебути поданийу встановленийзаконом строкз об`єктивнихпричин,учасник справиповинен проце письмовоповідомити судта зазначити:доказ,який неможе бутиподано;причини,з якихдоказ неможе бутиподано узазначений строк;докази,які підтверджують,що особаздійснила всізалежні віднеї дії,спрямовані наотримання вказаногодоказу. Докази, які не додані до позовної заяви чи до відзиву на неї, якщо інше не передбачено цим Кодексом, подаються через канцелярію суду, з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи.
Згідно з частиною 1 ст. 182 ЦПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Відповідно до ч. 2 ст. 12 ЦПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом.
Згідно з пунктом 3 ч. 1 ст. 43 ЦПК України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Оскільки представники відповідачів повідомили, що не отримали копій вказаного клопотання, а сторона позивача не надала доказів про направлення їх відповідачам, з метою забезпечення принципу змагальності сторін, суд прийшов до висновку, що у підготовчому судовому засіданні слід оголосити перерву для належного ознайомлення останніх із зазначеним клопотанням.
Крім того, у зв`язку з оголошенням перерви, суд прийшов до переконання про необхідність продовження підготовчого провадження у справі з огляду на наступне.
21.08.2023 року ухвалою Галицького районного суду м. Львова відкрито загальне позовне провадження по справі.
Згідно з ч. 3 ст. 189 ЦПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 3ст. 189 ЦПК Українипідготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Відповідно до п. 3 ч. 2ст. 198 ЦПК Українисуд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження в інших випадках, коли питання, визначені частиною другоюстатті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Відповідно до п. 19 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Для належної підготовки справи для розгляду строк підготовчого провадження може бути продовжений за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Таким чином, суд дійшов висновку, що з метою необхідності забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті, повідомлення третьої особи про залучення її до участі у справі необхідно продовжити строк підготовчого провадження.
На підставі викладеного, керуючись статтями 189, 259, 260, 268, ЦПК України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Продовжити підготовче судове засідання у справі 461/6621/23 за позовом ОСОБА_5 до Громадської організації «Львівська група», Приватного акціонерного товариства «ТРК «ЛЮКС» про захист честі, гідності, ділової репутації, відшкодування моральної шкоди,- строком до 12 лютого 2024 року.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Мироненко Л.Д.
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2024 |
Оприлюднено | 12.02.2024 |
Номер документу | 116885929 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Галицький районний суд м.Львова
Мироненко Л. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні