ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
08 лютого 2024 року № 903/121/24 Суддя Господарського суду Волинської області Слободян О.Г., розглянувши позовну заяву Заступника керівника Луцької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Західного офісу Держаудитслужби
до відповідачів: 1) Берестечківського психоневрологічного інтернату
2) Товариства з обмеженою відповідальністю «Опал»
про визнання недійсним договору підряду
встановила: заступник керівника Луцької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Західного офісу Держаудитслужби звернувся до суду з позовом до Берестечківського психоневрологічного інтернату та Товариства з обмеженою відповідальністю «Опал», в якому просить визнати недійсним договір підряду на виконання робіт від 29.05.2023 №175 на суму 3320229грн. 29коп., який укладено між Берестечківським психоневрологічним інтернатом та Товариством з обмеженою відповідальністю «Опал» (ідентифікатор процедури закупівлі: UA-2023-05-08-013517-а). Також просить суд стягнути з відповідачів сплачений судовий збір на користь Волинської обласної прокуратури.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху та надати прокурору час для усунення недоліків, встановлених при подані позовної заяви, виходячи з наступного.
Відповідно до п.8 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до частин 1-5 статті 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Порядок засвідчення копій документів передбачений пунктом 5.26 Національного стандарту України «Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2020», затвердженого наказом ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 01.07.2020 № 144. Згідно з вказаним стандартом відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Підпис - це графічне накреслення, що позначає виконавця підпису та наноситься ним з метою посвідчення. Як почерковий об`єкт підпис має характерні риси. Зокрема, це посвідчувальний знак обов`язково певної особи; виконується нею власноруч у вигляді графічного креслення; наноситься на документ з метою посвідчення різних фактів та подій.
Судом встановлено, що прокурором подано до суду позовну заяву з доданими до неї документами, які прошиті та пронумеровані, однак не засвідчені.
Крім цього, згідно із вимогами ч.ч. 2, 4 ст.164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). До заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, прокурор просить суд визнати недійсним договір підряду на виконання робіт від 29.05.2023 №175 на суму 3320229грн. 29коп., який укладено між Берестечківським психоневрологічним інтернатом та ТОВ «Опал» (ідентифікатор процедури закупівлі: UA-2023-05-08-013517-а).
Проте, в порушення вимог ч.4 ст.164 ГПК України, прокурором не додано до позовної заяви оригіналу або засвідчену копію оспорюваного договору, а також не подано клопотання про витребування оспорюваного договору у особи, в якої знахотиться такий договір.
З урахуванням зазначеного, суд вважає за необхідне зобов`язати прокурора надати суду належним чином засвідчені документи, які додані до позовної заяви, в тому числі належним чином засвідчену копію (або оригінал) договору підряду на виконання робіт від 29.05.2023 №175 на суму 3320229грн. 29коп., який укладено між Берестечківським психоневрологічним інтернатом та ТОВ «Опал» (ідентифікатор процедури закупівлі: UA-2023-05-08-013517-а).
У разі подання належним чином засвідченої копії вказаного договору підряду №175 від 29.05.2023р., зазначити відомості щодо наявності у прокурора, позивача або іншої особи оригіналу вказаного договору.
Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 ст. 174 ГПК України визначено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Позовну заяву заступника керівника Луцької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Західного офісу Держаудитслужби (вх.№01-52/128/24 від 06.02.2024р.) залишити без руху.
2. Надати прокурору строк для усунення вказаних недоліків, а саме: протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху надати суду належним чином засвідчені копії документів, які додані до позовної заяви, в тому числі належним чином засвідчену копію (або оригінал) договору підряду на виконання робіт від 29.05.2023 №175 на суму 3320229грн. 29коп., який укладено між Берестечківським психоневрологічним інтернатом та ТОВ «Опал» (ідентифікатор процедури закупівлі: UA-2023-05-08-013517-а).
У разі подання належним чином засвідченої копії вказаного договору підряду №175 від 29.05.2023р., зазначити відомості щодо наявності у прокурора, позивача або іншої особи оригіналу вказаного договору.
Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О. Г. Слободян
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2024 |
Оприлюднено | 12.02.2024 |
Номер документу | 116886369 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Визнання договорів (правочинів) недійсними підряду будівельного підряду |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Оксана Геннадіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні