Рішення
від 12.01.2024 по справі 199/7534/23
АМУР-НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 199/7534/23

(2/199/359/24)

РІШЕННЯ

Іменем України

12 січня 2024 року Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська в складі:

головуючого - судді Богун О.О.,

при секретареві Буточкіній М.К.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дніпрі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Промнафтосервіс»</a>, третя особа ОСОБА_2 про припинення трудових відносин, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Промнафтосервіс»</a> (далі ТОВ «Промнафтосервіс»), третя особа ОСОБА_2 про припинення трудових відносин.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що протоколом зборів учасників ТОВ «Промнафтосервіс» від 20 травня 2016 року було призначено позивачку ОСОБА_1 директором ТОВ «Промнафтосервіс».

Відповідно до наказу № 1-к від 20 липня 2016 року позивачка приступила до виконання обов`язків директора.

З метою розірвання трудових відносин ОСОБА_1 05 липня 2023 року направила відповідачеві та кінцевому бенефіціару відповідача, повідомлення про скликання загальних зборів учасників товариства. У повідомленні позивачка зазначила, що скликає загальні збори на 14 серпня 2023 року о 10 год. 00 хвил. за адресою АДРЕСА_1 . Вказала порядок денний зборів: 1. Про припинення повноважень ( звільнення, відкликання) директора Товариства; 2. Про обрання (призначення) директора Товариства; 3. Про внесення змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємстців та громадських формувань; 4. Про уповноваження осіб на проведення державної реєстрації зміни до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємстців та громадських формувань.

Також, із зазначеним повідомленням позивачка направила заяву про звільнення з посади директора за власним бажанням (ст. 38 КЗпП України) з 15 серпня 2023 року.

14 серпня 2023 року запрошені учасники на загальні збори не зявились, у зв`язку із чим позивачка за участю двох осіб ОСОБА_3 та ОСОБА_4 склалали акт про неявку єдиного учасника ТОВ «Промнафтосервіс».

У зв`язку із чим, позивачка ОСОБА_1 просить суд визнати припиненими трудові відносин із ТОВ «Промнафтосервіс» з 15 серпня 2023 року у зв`язку зі звільненням із займаної посади директора за власним бажанням на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України.

Ухвалою Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська суду від 20 вересня 2023 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження по справі, визначено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (викликом) сторін.

Позивачці надіслано ухвалу про відкриття провадження по справі, іншим учасникам справи надіслано копії позовної заяви та додані до неї документи.

Відповідачеві визначено строк на подання відзиву на позов у порядку, передбаченому ст. 178 ЦПК України, - 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Позивачеці роз`яснено право подати до суду відповідь на відзив у порядку, передбаченому ст. 179 ЦПК України, протягом 15 днів з дня отримання відзиву відповідача на позов.

Поштове відправлення адресоване відповідачеві ТОВ «Промнафтосервіс» отримано 02.10.2023 року. Відповідач не скористався правом подачі відзиву на позовну заяву.

Оскільки розгляд справи відбувається в порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи, особи які беруть участь у справі, не викликались.

За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, оцінивши докази кожен окремо та в їх сукупності, повно та всебічно з`ясувавши обставини справи, дійшов таких висновків.

Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має права на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно з вимогами п.п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 264 ЦПК України, під час ухвалення рішення суд вирішує, чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи; які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин.

Частиною 1 статті 2 ЦПК України передбачено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Судом встановлено, що 20 травня 2016 року позивачку ОСОБА_1 було призначено директором ТОВ «Промнафтосервіс» на підставі протоколу зборів учасників товариства.

Відповідно до наказу № 1-к від 20 липня 2016 року позивачка приступила до виконання обов`язків директора з 20 липня 2016 р.

Кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Промнафтосервіс»</a> (ЄДРПОУ 35204823) є ОСОБА_2 , громадянство АДРЕСА_2 , що підтверджується копією витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань сформованого станом на 11.09.2023 року. ОСОБА_2 має прямий вирішальний вплив бенефіціарного володіння та 100 % статутного капіталу.

З метою розірвання трудових відносин позивачка ОСОБА_1 05 липня 2023 року направила відповідачеві ТОВ «Промнафтосервіс» та кінцевому бенефіціару ТОВ «Промнафтосервіс» ОСОБА_5 повідомлення про скликання загальних зборів учасників товариства. У повідомленні позивачка зазначила, що скликає загальні збори на 14 серпня 2023 року о 10 год. 00 хвил. за адресою АДРЕСА_1 . Вказала порядок денний зборів: 1. Про припинення повноважень ( звільнення, відкликання) директора Товариства; 2. Про обрання (призначення) директора Товариства; 3. Про внесення змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємстців та громадських формувань; 4. Про уповноваження осіб на проведення державної реєстрації зміни до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємстців та громадських формувань.

Також, із зазначеним повідомленням позивачка направила заяву про звільнення з посади директора за власним бажанням (ст. 38 КЗпП України) з 15 серпня 2023 року.

14 серпня 2023 року запрошені учасники на загальні збори не зявились, у зв`язку із чим позивачка за участю двох осіб ОСОБА_3 та ОСОБА_4 склалали акт про неявку єдиного учасника ТОВ «Промнафтосервіс».

Проте, 30 серпня 2023 року відправлення адресоване кінцевому бенефіціарному власнику товариства ОСОБА_5 не вручено та повернуто позивачці.

Статтею 43 Конституції Українивизначено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Статтею 21 КЗпП Українивизначено, що сторонами трудового договору є працівник і власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, якому й надано право звільнення працівників у певних умовах.

Відповідно дост. 21 КЗпП Українитрудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов`язується виплачувати робітникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Відповідно до пункту 1 частини 1ст. 23 КЗпП Українитрудовий договір може бути безстроковим, що укладається на невизначений строк.

Згідно зіст. 24 КЗпП Українитрудовий договір укладається, як правило, у письмовій формі. Додержання письмової форми є обов`язковим. Укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядження власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу.

Згідно частини 1ст. 38 КЗпП Українипрацівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім`ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій. (ч.3, 4 ст.12 ЦПК України)

Згідно частин 1, 5, 6, 7 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.

Як роз`яснено в п.27 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року за №2 "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції", виходячи з принципу процесуального рівноправ`я сторін та враховуючи обов`язок кожної сторони довести ті обставини, на які вона посилається, необхідно в судовому засіданні дослідити кожний доказ, наданий сторонами на підтвердження своїх вимог або заперечень, який відповідає вимогам належності та допустимості доказів.

Вирішальним фактором принципу змагальності сторін є обов`язок сторін у доказуванні, які користуються рівними правами щодо надання доказів, їх дослідження та доведення перед судом переконливості цих доказів.

Якщо сторона не подала достатньо доказів для підтвердження певної обставини, суд робить висновок про її недоведеність.

Обґрунтування наявності обставин повинні здійснюватися за допомогою належних, допустимих і достовірних доказів, а не припущень, що й буде відповідати встановленому статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод принципу справедливості розгляду справи судом.

Статтею 89 ЦПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Враховуючи, що кінцевий бенефіціарний власник юридичної особи - ТОВ «Промнафтосервіс» ОСОБА_2 , є громадянкою Греції у позивачки немає можливості особисто забезпечити вручення повідомлення щодо припинення трудових відносин, відтак відсутня можливість припинити трудовий договір в інший спосіб окрім звернення до суду.

Проте суд вважає, що направлення лише одного повідомлення про прининення трудових відносин поштовим віправленням на адресу кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи не може бути єдиним допустимим доказом.

Суд відмічає, що не знайшли свого підтвердження доводи позивачки шодо неодноразових ігнорувань відповідачем по вирішенню питання щодо її звільнення.

Отже обставини, викладені позивачкою, не знайшли свого підтвердження та не ґрунтуються на вимогах закону, у зв`язку з чим суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні позовних вимог.

Судові витрати, в порядку ст. 141 ЦПК України, слід залишити за позивачем по фактично понесеним.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 76-82, 141, 259, 263- 268, 354 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Промнафтосервіс»</a>, третя особа ОСОБА_2 про припинення трудових відносин, відмовити в повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.О. Богун

Позивачка ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації АДРЕСА_3 )

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Промнафтосервіс»</a> (ЄДРПОУ 35204823, місцезнаходження 49000, м. Дніпро, вул. Воскресенька, буд. 36)

12.01.2024

СудАмур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення12.01.2024
Оприлюднено13.02.2024
Номер документу116911597
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них у зв’язку з іншими підставами звільнення за ініціативою роботодавця

Судовий реєстр по справі —199/7534/23

Рішення від 12.01.2024

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

БОГУН О. О.

Ухвала від 20.09.2023

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

БОГУН О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні