Ухвала
від 12.02.2024 по справі 953/813/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 953/813/24

н/п 1-кс/953/1016/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" лютого 2024 р. Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Київського районного суду м. Харкова клопотання слідчого СУ ГУ НП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами кримінального провадження № 12023220000001176 від 11.10.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СУ ГУ НП в Харківській області капітан поліції ОСОБА_3 , 31.01.2024 звернувся до Київського районного суду м. Харкова з клопотанням погодженим з прокурором відділу Харківської обласної прокуратури ОСОБА_4 , яким просить надати тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_2 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , які містять банківську таємницю та стосуються банківського рахунку № НОМЕР_3 на ім`я ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), за період часу з 01.01.2023 по 31.01.2024, а саме: відомості на паперових та електронних (магнітних) носіях інформації про рух грошових коштів (3 розшифруванням контрагентів (назва підприємства, ідентифікаційний код юридичної особи, анкетні дані, ідентифікаційні номери), реквізити їх рахунків (номер рахунку, МФО банківської установи), номери референтів, призначення та сума платежу з вказівкою вхідного та вихідного залишку на рахунках, дати та часу здійснення платежів, відомостей про документи, на підставі яких були здійснені такі платежі, номери трансакцій, які свідчать про рух грошових коштів); перелік банківських терміналів, із вказівкою їх точного розташування, через які здійснювалось зняття грошових коштів, із зазначенням точних дат та часу, фактів зняття грошових коштів з наданням фото відеозаписів з даних банківських терміналів, які здійснювались під час кожного факту зняття грошових коштів з вказаних рахунків, інформації, яка знаходиться в справах юридичного оформлення рахунків, а саме: документів, передбачених Інструкцією про порядок відкриття, використання та закриття рахунків в національній та іноземних валютах, яку затверджено Постановою Правління НБУ від 12.11.2003 № 492, в тому числі, заяви на відкриття рахунку, наданих до неї додатків, а також договорів між банком та клієнтом, в т.ч. договорів на обслуговування банківських рахунків в системі «клієнт-банк», актів приймання-передачі електронних ключів доступу, доручень на користування банківським рахунком, документів, які свідчать про видачу перепусток до банківської установи, анкет - заяв, ксерокопій паспорта та інших документів, які знаходяться в справі юридичного оформлення рахунків в оригіналах та в повному обсязі, з можливістю вилучення належним чином завірених копій.

В обґрунтування клопотання слідчий вказує, що СУ ГУ НП в Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023220000001176 від 11.10.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України за фактом заволодіння грошовими коштами посадовими особами органів місцевого самоврядування за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) при проведенні ремонтних та аварійно-відновлювальних робіт на території Харківської області, вчиненому в період воєнного стану.

Слідчий зазначає, що на теперішній час у органу досудового розслідування виникла необхідність у встановленні руху коштів по банківському рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), відкритому у АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », на який здійснювався перерахунок грошових коштів, a саме: № НОМЕР_3 .

Як зазначає слідчий, АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташований за адресою: АДРЕСА_1 та іншими засобами отримати вказану інформацію, яка містить банківську таємницю і знаходиться у АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » неможливо.

В судове засідання слідчий СУ ГУ НП в Харківській області капітан поліції ОСОБА_3 не з`явився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду клопотання. 06.02.2024 через систему «Електронний суд» надіслав заяву про розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів без його участі, клопотання підтримав, просив про його задоволення.

Представник АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » про час та місце розгляду клопотання слідчого повідомлений належним чином, проте в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив, його неприбуття за судовим викликом, відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду цього клопотання.

Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023220000001176 від 11.10.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, надані докази, вважає клопотання таким, що не підлягає задоволенню.

За змістом ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

За вимогами ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Слідчий суддя вважає, що всупереч вимог ст.ст. 160, 163 КПК України слідчим не доведено, що вказані у клопотанні документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин з можливістю використання їх, як доказів у кримінальному провадженні № 12023220000001176 від 11.10.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.

Так, з доданого до клопотання відповідно до ч. 6 ст. 132 КПК Витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023220000001176 від 11.10.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, вбачається, що до СУ ГУ НП в Харківській області надійшли матеріали ДСР НПУ (ЖЄО № 139) щодо заволодіння грошовими коштами посадовими особами органів місцевого самоврядування за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) при проведенні ремонтних та аварійно-відновлювальних робіт на території Харківської області, вчиненому в період воєнного стану.

Слідчим до клопотання додані копії таких документів: рапорт старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах 7-го управління (з обслуговування Харківської області) ДСР Національної поліції України ОСОБА_5 ; витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань на 09.10.2023; договір «Про закупівлю робіт» № 1-23 від 16.05.2023 з додатком; запит № 29978/119-24-2023 від 20.11.2023.

Проте, матеріали, що надані органом досудового розслідування слідчому судді, не містять належних та допустимих доказів, які б підтверджували доводи клопотання.

Так, матеріали додані до клопотання не містять даних (висновку експерта, тощо), які б підтверджували факт завищення вартості наданих ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) ремонтних та аварійно-відновлювальних робіт. При цьому, рапорт старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах 7-го управління (з обслуговування Харківської області) ДСР Національної поліції України ОСОБА_5 не є належним доказом факту завищення вартості наданих послуг, робіт, тощо.

Крім того, дані, зазначені у вказаному вище Рапорті старшого оперуповноваженогов особливоважливих справах7-гоуправління (зобслуговування Харківськоїобласті)ДСР Національноїполіції України ОСОБА_5 жодним чином не підтверджені.

Отже, з урахуванням положень ст. 2; п. 6, п. 9, п. 10 ч. 1 ст. 7 КПК України, слідчий суддя вважає, що слідчим, всупереч ч. 3 ст. 132; п. 5 ч. 2 ст. 160; п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України, не доведено, що потреби досудового розслідування в конкретному вищевказаному кримінальному провадженні виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який йдеться в клопотанні слідчого, значення речей і документів для встановлення обставин у вищевказаному кримінальному провадженні, а тому клопотання задоволенню не підлягає.

Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням ч. 4 ст. 107 КПК України.

Керуючись ст.ст. 107, 159, 163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання слідчого СУ ГУ НП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами кримінального провадження № 12023220000001176 від 11.10.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення12.02.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу116913027
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —953/813/24

Ухвала від 17.10.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Ухвала від 03.10.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Єфіменко Н. В.

Ухвала від 26.08.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Ухвала від 16.08.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Ухвала від 17.04.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Ухвала від 17.04.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Ухвала від 27.03.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Ухвала від 12.02.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Ухвала від 12.02.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Ухвала від 12.02.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні