С О Л О М ' Я Н С Ь К И Й Р А Й О Н Н И Й С У Д М І С Т А К И Є В А
вул. Максима Кривоноса, 25, м. Київ, 03037; тел. (044) 249-79-26, факс:249-79-28;
вул. Грушецька, 1, м. Київ, 03113; тел.: (044) 456-51-65; факс: 456-93-08
e-mail:inbox@sl.ki.court.gov.ua, web: https://sl.ki.court.gov.ua
Код ЄДРПОУ: 02896762
Провадження 2/760/2405/24
В справі 760/30908/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
І . Вступна частина
12 лютого 2024 року Солом`янський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Коробенка С.В. розглянув в порядку спрощеного провадження справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «І.В. Трейд» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
ІІ. Описова частина
У листопаді 2021 року Позивач ТОВ «І.В. Трейд» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Обґрунтовуючи свої вимоги Позивач зазначив, що Відповідач ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 , яка була передана забудовником ТОВ «І.В. Трейд» по акту приймання-передачі об`єкту майнових прав №92 від 03 лютого 2016 року.
Позивач всі свої зобов`язання перед Відповідачем за договором виконав, побудував будинок та передав квартиру Відповідачу та з цього моменту до моменту передачі будинку до ОСББ з урахуванням переоформлення відповідних документів, договорів з постачальниками послуг ПАТ «Київенерго», ПАТ «Київводоканал», тощо, протягом кількох наступних місяців, Відповідач повинен був оплачувати фактичні витрати на компенсацію за надані комунальні послуги та утримання будинку на рахунок ТОВ «І.В. Трейд».
Згідно з даними ТОВ «І.В. Трейд» у Відповідача існує заборгованість щодо фактичних витрат на утримання будинку та прибудинкової території та комунальних послуг в розмірі 7866,34 грн.
Крім суми основного боргу, Позивач має право стягнути з Відповідача відповідно до ст. 625 ЦК України, 3% річних в сумі 459,70 грн та інфляційні збитки в сумі 996,33 грн.
19 листопада 2021 року автоматизованим розподілом судової справи між суддями головуючим у справі визначено суддю Коробенка С.В.
24 листопада 2021 року ухвалою суду позовну заяву залишено без руху.
05 січня 2022 року від представника Позивача надійшла заява про усунення недоліків.
10 січня 2022 року ухвалою суду відкрито спрощене позовне провадження у справі.
21 лютого 2022 року від Відповідача надійшов відзив на позовну заяву в якій він проти задоволення позову заперечував посилаючись на те, що з моменту передачі будинку на обслуговування співвласниками ОСББ, компенсація витрат споживачем забудовнику припиняється.
Зазначив, що ним вчасно та в повному обсязі було сплачено всі послуги ТОВ «І.В. Трейд» до створення ОСББ.
При цьому, зі змісту позовної заяви неможливо встановити за який саме період та за які саме послуги у Відповідача існує заборгованість перед забудовником, з урахуванням чого просив відмовити у задоволенні позову.
ІІІ. Мотивувальна частина
Судом встановлено, що 03 лютого 2016 року між ТОВ «І.В. Трейд» та ОСОБА_1 укладено договір № 92 купівлі-продажу майнових прав на квартиру АДРЕСА_1 .
10 жовтня 2016 року між ТОВ «І.В. Трейд» та ОСОБА_1 підписано Акт приймання-передачі об`єкту нерухомості (квартири).
ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 .
Згідно з частинами 1-3 ст. 6 ЦК України визначено, що сторони мають право укласти договір, який не передбачений актами цивільного законодавства, але відповідає загальним засадам цивільного законодавства.
Сторони мають право врегулювати у договорі, який передбачений актами цивільного законодавства, свої відносини, які не врегульовані цими актами.
Сторони в договорі можуть відступити від положень актів цивільного законодавства і врегулювати свої відносини на власний розсуд.
У ч. 1 ст. 627 ЦК України визначено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Частиною 1 ст. 626 ЦК України передбачено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
10 жовтня 2016 між ТОВ «І.В.Трейд» (забудовник) та ОСОБА_1 укладено договір № 31 про компенсацію витрат на утримання будинку і прибудинкової території та наданих комунальних послуг.
За умовами цього договору, споживач зобов`язується пропорційно площі квартири компенсувати загальні витрати забудовника на утримання будинку та прибудинкової території і відповідно до показників приладів обліку компенсувати витрати забудовника на водопостачання, теплопостачання та постачання електроенергії в квартиру споживача по тарифам, за якими ці послуги отримує забудовник (п. 1.1.).
Примірний перелік витрат забудовника на утримання будинку, які компенсує споживач, додається до даного договору, та є додатком № 1 до даного договору (п. 1.3.).
Компенсація споживачем витрат забудовника здійснюється з моменту підписання даного договору та до моменту передачі будинку на баланс створеного співвласниками будинку Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку або на баланс управителю багатоквартирного будинку визначеного співвласниками будинку відповідно до вимог Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (п. 1.4.).
Споживач також має компенсувати додаткові витрати забудовником, а саме - підняття будівельних матеріалів з окремим запуском ліфтів, вивіз будівельного сміття тощо (п. 1.5.).
Згідно з п 2.1. договору розмір щомісячної компенсації за надані послуги встановлюється пропорційно площі квартири відносно загальної площі будинку, а за спожиту гарячу та холодну воду, каналізацію, теплопостачання відповідно до показників приладів обліку за тарифами встановленими для забудовника. Розрахунок вартості послуг встановлюється в додатку № 1 до договору. Компенсація сплачується споживачем не пізніше 20 числа наступного за розрахунковим (п. 2.3.).
За умовами пунктів 2.5., 2.6. договору компенсація вноситься на розрахунковий рахунок вказаний в рахунку, який складається забудовником та вручається споживачу шляхом вкладання до поштової скриньки його квартири до 10 числа місяця наступного за розрахунковим. Рахунок може бути вручений особисто. У разі не отримання рахунку споживачем до 15 числа, він має право звернутися до бухгалтерії забудовника за рахунком, а в разі, якщо споживач не звернувся до зазначеної дати до забудовника для отримання рахунку, вважається, що він рахунок отримав та зобов`язаний його оплатити.
У п. 4.1.2. договору визначено, що споживач несе відповідальність згідно з законом, зокрема, за несвоєчасне внесення компенсації за отримані послуги - шляхом сплати пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діє на момент прострочення сплати грошових коштів, від суми заборгованості за кожен день прострочення (включаючи день оплати).
Зазначений договір підписаний споживачем ОСОБА_1 без будь-яких зауважень чи застережень.
Також ОСОБА_1 підписала додаток № 1 до договору про компенсацію втрат на утримання будинку і прибудинкової території та наданих комунальних послуг №1 від 31 жовтня 2016 року, в якому визначено розрахунок вартості послуг з утримання будинку та прибудинкової території по АДРЕСА_2 , а також утримання служби консьєрж та охорони.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу,інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 610 ЦК України визначено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Позивач посилається на те, що ОСОБА_1 належним чином не виконує умови укладеного між сторонами договору, тому утворилася заборгованість, яка підлягає стягненню, а також підлягають стягненню пеня, 3 проценти річних та інфляційні втрати.
З акту звіряння взаємних розрахунків за період з 01 січня 2017 року по 18 листопада 2020 року заборгованість Відповідача перед Позивачем становить 7866,34 грн.
Відповідач посилається на те, що ТОВ «І.В. Трейд» за Законом України «Про житлово-комунальні послуги» не є ні виконавцем, ні виробником житлово-комунальних послуг, тому не має права ставити питання про стягнення заборгованості за оплату послуг.
Разом з тим, TOB «І.В. Трейд» не звертається з позовом про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги, а заявляє вимоги про стягнення коштів, нарахованих на підставі договору № 31 про компенсацію витрат на утримання будинку і прибудинкової території та наданих комунальних послуг.
Також не є підставою для відмови в задоволенні позову й посилання відповідача на відсутність додатку до договору № 31 про компенсацію витрат на утримання будинку і прибудинкової території та наданих комунальних послуг від 10 жовтня 2016 року.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 підписала додаток № 1 до договору про компенсацію втрат на утримання будинку і прибудинкової території та наданих комунальних послуг № 1 від 31 жовтня 2016 року.
Належність вручення та отримання Відповідачем рахунків підтверджується умовами п. 2.6. договору № 31 від 10 жовтня 2016 року. Цим пунктом визначено, що у разі не отримання рахунку споживачем до 15 числа, він має право звернутися до бухгалтерії забудовника за рахунком, а в разі, якщо споживач не звернувся до зазначеної дати до забудовника для отримання рахунку, вважається, що він рахунок отримав та зобов`язаний його оплатити.
Також не є підставою для відмови в задоволенні позовних вимог посилання Відповідача на те, що йому незрозуміло, які послуги надавало TOB «І.В. Трейд».
TOB «І.В. Трейд» не заявляє вимоги про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги. Вимоги позивача ґрунтуються на положеннях укладеного між сторонами договору.
Так, у п. 1.1. цього договору визначено, що споживач зобов`язується пропорційно площі квартири компенсувати загальні витрати забудовника на утримання будинку та прибудинкової території і відповідно до показників приладів обліку компенсувати витрати забудовника на водопостачання, теплопостачання та постачання електроенергії в квартиру споживача по тарифам, за якими ці послуги отримує забудовник.
З матеріалів справи вбачається, що в зв`язку з неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за договором утворилася заборгованість у розмірі 7866,34 грн.
Наведений стороною Позивача розрахунок заборгованості відповідає вимогам закону.
Відповідачем, на виконання вимог статей 12, 81 ЦПК України, не надано власного розрахунку з обґрунтуванням його правильності та повноти.
Ґрунтуються на законі й вимоги Позивача про стягнення трьох процентів річних та інфляційних втрат на підставі ст. 625 ЦК України.
Статтею 625 ЦК України визначено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
З наданого позивачем розрахунку, який також не спростований відповідачем, вбачається, що три проценти річних становлять 459,70 грн, а інфляційні витрати - 996,30 грн.
За таких обставин, вимоги Позивача знайшли своє підтвердження при розгляді справи.
З урахуванням задоволення позову та на підставі ст.141 ЦПК України, стягненню з Відповідача на користь Позивача підлягають понесені ним судові витрати, що складаються з суми судового збору в розмірі 2270,00 грн.
IV. Резолютивна частина
Керуючись ст.ст. 525, 526, 530, 625 ЦК України, ст.ст. 4, 5, 12, 13, 76-81, 220, 223, 259, 263-265, 268, 273, 280 ЦПК України, суд вирішив:
1.Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «І.В. Трейд» заборгованість за внесками на управління багатоквартирним будинком в загальному розмірі 9322,37 грн.
2. Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «І.В. Трейд» компенсацію понесених витрат, пов`язаних з розглядом справи, в розмірі суми сплаченого судового збору 2270,00 грн.
3. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
4.Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «І.В. Трейд», адреса: м. Київ, вул.Тургенєвська, 44 н.п. 54, код ЄДРПОУ 32111502;
Відповідачка: ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_3 .
Суддя
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2024 |
Оприлюднено | 14.02.2024 |
Номер документу | 116923706 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Коробенко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні