Справа №463/11326/23
Провадження №1-кс/463/799/24
У Х В А Л А
про накладення арешту
12 лютого 2024 року слідчий суддя Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участі адвоката ОСОБА_3 , детектива ОСОБА_4 , розглянувши клопотання старшого детектива відділу детективів із захисту економіки у сфері обігу підакцизних товарів Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області ОСОБА_4 , погодженого прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_5 , у кримінальному провадженні, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023140000000289 від 08.12.2023 про арешт майна,
в с т а н о в и в :
старший детектив відділу детективів із захисту економіки у сфері обігу підакцизних товарів Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області ОСОБА_4 , за погодженням прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_5 звернувся дослідчого суддіЛичаківського районногосуду м.Львоваз клопотаннямпро накладенняарешту намайно укримінальному провадженніза №42023140000000289 від 08.12.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.
Клопотання мотивує тим, що Детективами Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023140000000289 від 08.12.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, про те, що відповідно до повідомлення (рапорту) Управління СБ України у Львівській області № 62/5/1-7588п від 05.12.2023 невстановленими особами здійснюється придбання та зберігання з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) на території Яворівського району Львівської області.
Досудовим розслідуванням встановлено, щона виконання доручення з Управління СБ України у Львівській області надійшли матеріали відповідно до яких, в магазині який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , незаконно виготовлені алкогольні напої та тютюнові вироби, придбали: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
В ході досудового розслідування допитано в якості свідка ОСОБА_8 , який повідомив, що 12.12.2023 перебуваючи магазині «МініМаркет» у с. Наконечне Перше, він придбав: 1 пляшку коньяку марки «Aznauri», 0.5 Л, за 130 гривень, без акцизної марки, та 2 пачки сигарет марки «Palermo» по 50 грн. за пачку, без акцизних марок. Після цього, біля магазину його було зупинено співробітником СБУ та запрошено до ТУБЕБ у Львівській області, для добровільної видачі придбаних алкогольних напоїв та тютюнових виробів, без марок акцизного податку, та надання показань з даного приводу.
12.12.2023 проведено огляд за участю ОСОБА_8 під час якого вилучено: 1 пляшку коньяку марки «Aznauri», об`ємом 0,5 l, з рідиною світло коричневого кольору, без марки акцизного податку, 2 пачки сигарет марки «Palermo» без марок акцизного податку. За результатами огляду складено відповідний протокол.
Також, допитано в якості свідка ОСОБА_7 , який повідомив, що 12.12.2023 перебуваючи магазині «МініМаркет» у с. Наконечне Перше, він придбав 2 пачки сигарет марки «Lex», без марок акцизного податку, за ціною 55 грн. за пачку. Після цього, біля магазину його було зупинено співробітником СБУ та запрошено до ТУБЕБ у Львівській області, для добровільної видачі придбаних алкогольних напоїв та тютюнових виробів, без марок акцизного податку, та надання показань з даного приводу.
12.12.2023 проведено огляд за участю ОСОБА_7 , під час якого вилучено: 2 пачки сигарет марки «Lex» без марок акцизного податку. За результатами огляду складено відповідний протокол.
Також, допитано в якості свідка ОСОБА_6 , який повідомив, що 12.12.2023, перебуваючи магазині «МініМаркет» (адреса: Львівська обл., с. Наконечне Перше, вул. Яворівська), він придбав 2 пачки сигарет марки «Kent», без марок акцизного податку, та 1 пляшку горілки марки «Nemiroff», без марки акцизного податку. Після цього, біля магазину його було зупинено співробітником СБУ та запрошено до ТУБЕБ у Львівській області, для добровільної видачі придбаних алкогольних напоїв та тютюнових виробів, без марок акцизного податку, та надання показань з даного приводу.
12.12.2023 проведено огляд за участю ОСОБА_6 , під час якого вилучено: 2 пачки сигарет марки «Kent», без марок акцизного податку, та 1 пляшку горілки марки «Nemiroff», без марки акцизного податку. За результатами огляду складено відповідний протокол.
10.01.2024 проведено обшук в магазині та підсобних приміщеннях, які знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , на земельній ділянці з кадастровим номером 4625886100:06:002:0233 та GPS координатами 49.9343503,233503129, який належить ОСОБА_9 , в ході якого вилучено:
-Скляну ємність із рідиною із запахом спирту, об`ємом 10,00 дм, ТМ «Diamond», без марки акцизного податку;
-Скляну ємність із рідиною із запахом спирту, об`ємом 10,00 дм, ТМ «Стопочка Лимонна», без марки акцизного податку;
-Скляну ємність із рідиною із запахом спирту, об`ємом 10,00 дм, ТМ «Стопочка Кактусова», без марки акцизного податку;
-Скляну ємність із рідиною із запахом спирту, об`ємом 10,00 дм, ТМ «Стопочка Лимонна», без марки акцизного податку;
-8 полімерних пляшок із рідиною із запахом спирту, без марок акцизного податку, об`ємом 1Л кожна, з маркуванням «359»;
-8 полімерних пляшок із рідиною із запахом спирту, без марок акцизного податку, об`ємом 1Л кожна, з маркуванням «363»;
-4 полімерних пляшок із рідиною із запахом спирту, без марок акцизного податку, об`ємом 1Л кожна, з маркуванням «106»;
-6 полімерних пляшок із рідиною із запахом спирту, без марок акцизного податку, об`ємом 1Л кожна, з маркуванням «436»;
-7 полімерних пляшок із рідиною із запахом спирту, без марок акцизного податку, об`ємом 1Л кожна, з маркуванням «357»;
-6 полімерних пляшок із рідиною із запахом спирту, без марок акцизного податку, об`ємом 0,5Л кожна, з маркуванням «363»;
-14 полімерних пляшок із рідиною із запахом спирту, без марок акцизного податку, об`ємом 0,5Л кожна, з маркуванням «436»;
-1 полімерних пляшок із рідиною із запахом спирту, без марок акцизного податку, об`ємом 1Л кожна, без маркуванням;
-1 полімерних пляшок із рідиною із запахом спирту, без марок акцизного податку, об`ємом 0,5Л кожна, з маркуванням «362»;
-22 пляшки горілки ТМ «Medoff», із рідиною, об`ємом 0,5 л, кожна з марками акцизного податку;
-11 пляшок горілки ТМ «Medoff», із рідиною, об`ємом 1 л, кожна з марками акцизного податку;
-34 пляшки горілки ТМ «Medoff», із рідиною, об`ємом 0,2 л, кожна з марками акцизного податку;
-Прихідні документи на алкогольні напої та тютюнові вироби на 27 арк.
Вище перелічені речі та предмети зберегли на собі сліди кримінального правопорушення та містять інші відомості, які можуть бути використані, як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, оскільки, в документах міститься інформація, щодо товаро-матеріальних цінностей, яка має доказове значення у вказаному кримінальному провадженні про вказаних вантажовідправника та вантажоодержувача, про пункт навантаження, розвантаження, перевізника, пломби, товар, супровідні документи на товар.
Постановою старшого детектива відділу детективів із захисту економіки у сфері обігу підакцизних товарів Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області ОСОБА_4 від 11.01.2024 вказані вище речі та документи визнано речовими доказами.
На даний час органом досудового розслідування за наслідками проведення слідчих (розшукових) дій встановлено, що вилучені предмеи мають значення для кримінального провадження, оскільки містять інші відомості, які можуть бути використанні як доказ факту чи обставин, що встановлюються, під час кримінального провадження, а тому з метою забезпечення завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду, детектив просить клопотання задовольнити.
Старший детектив відділу детективів із захисту економіки у сфері обігу підакцизних товарів Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області ОСОБА_4 в судовому засіданні подане клопотання підтримав, просив таке задовольнити.
Представник власника майна у судовому засіданні проти поданого клопотання заперечив, просив у такому відмовити. Власник майна в судове засідання не з`явився.
Статтею 41 Конституції України встановлено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Відповідно до ч.1 ст.9 КПК України, під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
Згідно з ч.1 ст.174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Згідно зі ст.1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожна фізична або юридична особа має право володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше, як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права.
У рішеннях Європейського суду з прав людини у справах «Амюр проти Франції», «Колишній король Греції та інші проти Греції», «Малама проти Греції», «Україна-Тюмень проти України», «Спорронг та Льонрот проти Швеції» констатовано, що перша та найважливіша вимога ст.1 Першого протоколу до Європейської конвенції з прав людини полягає в тому, що будь-яке втручання публічної влади в право на мирне володіння майном має бути законним: друге речення першого пункту дозволяє позбавлення власності лише «на умовах, передбачених законом», а другий пункт визнає, що держави мають право здійснювати контроль за користуванням майном через введення в дію «законів». Крім того, верховенство права, один із фундаментальних принципів демократичного суспільства, є наскрізним принципом усіх статей Конвенції. Також суд нагадує, що втручання в право на мирне володіння майном повинно бути здійснено з дотриманням «справедливого балансу» між вимогами загального інтересу суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи. Зокрема, має існувати обґрунтоване пропорційне співвідношення між засобами, які застосовуються, та метою, якої прагнуть досягти через вжиття будь-якого заходу для позбавлення особи її власності.
Відповідно дост.16КПК України-позбавлення абообмеження прававласності підчас кримінальногопровадження здійснюєтьсялише напідставі вмотивованогосудового рішення,ухваленого впорядку,передбаченому КПК України.
Сукупність наведеної норми свідчить, що будь-яка процесуальна дія слідчого судді, прокурора, керівника органу досудового розслідування, слідчого, вчинена під час досудового розслідування, має відповідати вищевказаним засадам, як за своєю суттю, так і за формою реалізації, тобто процедурою застосування.
Вивчивши та дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
З витягуз Єдиногореєстру досудовихрозслідувань від 08.12.2023,підтверджується фактвнесення відомостейдо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань укримінальному провадженніза №42023140000000289, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.
Данимдосудовим розслідуваннямвстановлено,щовідповідно до повідомлення (рапорту) Управління СБ України у Львівській області № 62/5/1-7588п від 05.12.2023 невстановленими особами здійснюється придбання та зберігання з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) на території Яворівського району Львівської області.
Під час здійснення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, з метою збереження майна (речових доказів) для отримання та перевірки доказів у вказаному кримінальному провадженні, 10.01.2024 проведено обшук в магазині та підсобних приміщеннях, які знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , на земельній ділянці з кадастровим номером 4625886100:06:002:0233 та GPS координатами 49.9343503,233503129, який належить ОСОБА_9 , в ході якого вилучено вказані речі.
Положеннями ст. 131 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно з ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину.
Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів (п.1 ч.2 ст.170 КПК України).
Згідно ч.1ст.98КПК Україниречовими доказамиє матеріальніоб`єкти,які булизнаряддям вчиненнякримінального правопорушення,зберегли насобі йогосліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно з вимогами ч.10 ст.170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Детектив просить накласти арешт на майно, яке було вилучено під час проведення обшуку в магазині та підсобних приміщеннях, які знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , на земельній ділянці з кадастровим номером 4625886100:06:002:0233 та GPS координатами 49.9343503,233503129, який належить ОСОБА_9 .
Так, постановою старшого детектива відділу детективів із захисту економіки у сфері обігу підакцизних товарів Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області ОСОБА_4 від 11.01.2024 вказані вище річі та документи визнано речовими доказами.
Судом взято до уваги доводи сторони, щодо повернення майна, яке вважають підлягає поверненню, оскільки є особистою власністю, проте вилучені речі можуть міститити інформацію, щодо виявлення та фіксації відомостей про кримінальне правопорушення, а тому такі на даній стадії не підлягають поверненню.
Крім того, арешт майна є важливим елементом здійснення завдань кримінального провадження, своєчасне застосування якого може запобігти непоправним негативним наслідкам при розслідуванні кримінального правопорушення. Для ефективного розслідування орган досудового розслідування має потребу у збережені цього майна до встановлення фактичних обставин вчинення злочину.
Метою забезпечення збереження речових доказів, у зв`язку із наявними підставами вважати, що вилучені речі під час згаданого обшуку містять відомості щодо обставин, які досліджуються в ході кримінального провадження, та може бути використаний, як доказ у суді, з врахуванням того, що не забезпечення його схоронності може призвести до його зникнення, втрати, пошкодження або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, необхідно накласти арешт на зазначене вище майно.
Дослідивши матеріали клопотання, яке відповідає вимогам ч.2 ст.171 КПК України та подане у строки встановлені ч.5 ст.171 КПК України, слідчий суддя приходить до переконання, що є підстави вважати, що вилучені речі, можуть бути знаряддям вчинення кримінального правопорушення, могли зберегти на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, з метою недопущення їх знищення, клопотання детектива слід задовольнити та накласти арешт на зазначене вище майно.
Керуючись вимогами статей 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя, -
п о с т а н о в и в :
клопотання - задовольнити.
Накласти арешт на майно, шляхом заборони відчуження, розпорядження та користування, яке було вилучене 10.01.2024, в ході проведення обшуку у магазині та підсобних приміщеннях, які знаходиться за адресою: Львівська область, Яворівський район, с. Наконечне Перше, вул.Яворівська, 6а, а саме:
1.Скляну ємність із рідиною із запахом спирту, об`ємом 10,00 дм, ТМ «Diamond», без марки акцизного податку;
2.Скляну ємність із рідиною із запахом спирту, об`ємом 10,00 дм, ТМ «Стопочка Лимонна», без марки акцизного податку;
3.Скляну ємність із рідиною із запахом спирту, об`ємом 10,00 дм, ТМ «Стопочка Кактусова», без марки акцизного податку;
4.Скляну ємність із рідиною із запахом спирту, об`ємом 10,00 дм, ТМ «Стопочка Лимонна», без марки акцизного податку;
5.8 полімерних пляшок із рідиною із запахом спирту, без марок акцизного податку, об`ємом 1Л кожна, з маркуванням «359»;
6.8 полімерних пляшок із рідиною із запахом спирту, без марок акцизного податку, об`ємом 1Л кожна, з маркуванням «363»;
7.4 полімерних пляшок із рідиною із запахом спирту, без марок акцизного податку, об`ємом 1Л кожна, з маркуванням «106»;
8.6 полімерних пляшок із рідиною із запахом спирту, без марок акцизного податку, об`ємом 1Л кожна, з маркуванням «436»;
9.7 полімерних пляшок із рідиною із запахом спирту, без марок акцизного податку, об`ємом 1Л кожна, з маркуванням «357»;
10.6 полімерних пляшок із рідиною із запахом спирту, без марок акцизного податку, об`ємом 0,5Л кожна, з маркуванням «363»;
11.14 полімерних пляшок із рідиною із запахом спирту, без марок акцизного податку, об`ємом 0,5Л кожна, з маркуванням «436»;
12.1 полімерних пляшок із рідиною із запахом спирту, без марок акцизного податку, об`ємом 1Л кожна, без маркуванням;
13.1 полімерних пляшок із рідиною із запахом спирту, без марок акцизного податку, об`ємом 0,5Л кожна, з маркуванням «362»;
14.22 пляшки горілки ТМ «Medoff», із рідиною, об`ємом 0,5 л, кожна з марками акцизного податку;
15.11 пляшок горілки ТМ «Medoff», із рідиною, об`ємом 1 л, кожна з марками акцизного податку;
16.34 пляшки горілки ТМ «Medoff», із рідиною, об`ємом 0,2 л, кожна з марками акцизного податку;
17.Прихідні документи на алкогольні напої та тютюнові вироби на 27 арк.
Ухвала про арешт майна виконується негайно.
Повний текст ухвали складено та оголошено 13.02.2024 о 12:00 год.
Виконання ухвали покласти на старшого детектива відділу детективів із захисту економіки у сфері обігу підакцизних товарів Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області ОСОБА_4 .
На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 116933460 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Личаківський районний суд м.Львова
Рудаков Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні