Справа № 333/8862/23
2/333/1118/24
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2024 року м. Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого - судді Ковальової Ю.В., секретар судового засідання Дондик О.Ю.,
розглянувши у відкритому засіданні в порядку спрощеного судового провадження цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Олімпійська 18А» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати внесків на управління багатоквартирним будинком,
ВСТАНОВИВ:
І. КОРОТКИЙ ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ.
ОСББ «Олімпійська 18А» звернулось до суду з позовною заявою про стягнення з ОСОБА_1 суми заборгованості за послуги з утримання будинку та прибудинкової території як власника квартири АДРЕСА_1 в розмірі 6180,80 грн. та, крім того, судового збору в розмірі 2684,00 грн.
Позов обґрунтовувався тим, що згідно із інформації державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ОСОБА_1 є власником квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 . Протоколом загальних зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку від 01.03.2020 р. у п. 2 Протоколу співвласники затвердили з 01.04.2020 р. обов`язковий щомісячний внесок і платіж на управління будинком та утримання прибудинкової території для жилих (квартир) та нежилих приміщень ОСББ «ОЛІМПІЙСЬКА 18А» в розмірі 5,00 грн. з 1 кв.м. Протоколом № 1 засідання членів правління від 13.04.2016 р. у п. 2 Протоколу обраний голова правління ОСОБА_2 . На даний час відповідачем порушується зобов`язання зі сплати щомісячного внеску на утримання та ремонт будинку (приміщень або іншого майна), внаслідок чого станом на дату звернення до суду утворилась заборгованість по особовому рахунку № НОМЕР_1 у розмірі 6 180,80 грн., які позивач просить стягнути. Крім того, витрати на сплату судового збору.
ІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ.
Ухвалою Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 20.11.2023 року відкрито провадження по справі, ухвалено про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін, учасникам справи встановлено строк для подачі заяв по суті справи.
ІІІ. ЗАЯВИ (КЛОПОТАННЯ) УЧАСНИКІВ СПРАВИ.
У судове засідання представник позивача не з`явився, від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, на позові наполягає.
Відповідач в судове засідання не з`явився,будучи належними чином повідомленим про день, час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив, у встановлений судом строк відзив на позовну заяву не подав, в зв`язку з чим суд відповідно до положень ст. 178 ч.8 ЦПК України вирішує справу за наявними в ній матеріалами та вважає можливим ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, що відповідає вимогам ст. 280 ЦПК України.
Відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, з урахуванням клопотання представника позивача про слухання справи за його відсутності та в зв`язку з неявкою відповідача, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
ІV. ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ ТА ЗМІСТ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН..
ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 , що підтверджується Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.
Наданими позивачем документами встановлено, що Протоколом загальних зборів об?єднання співвласників багатоквартирного будинку від 01.03.2020 р. у п. 2 Протоколу співвласники затвердили з 01.04.2020 р. обов?язковий щомісячний внесок і платіж на управління будинком та утримання прибудинкової території для жилих (квартир) та нежилих приміщень ОСББ «ОЛІМПІЙСЬКА 18А» в розмірі 5,00 грн. з 1 кв.м.
Протоколом № 1 засідання членів правління від 13.04.2016 р. у п. 2 Протоколу обраний голова правління ОСОБА_2 .
З наданої архівної довідки від 21.09.2023 по особовому рахунку № НОМЕР_1 станом на 31.08.2023 року виникла заборгованість по квартирі АДРЕСА_1 , яка становить 6180 гривень 80 копійок.
ІV. МОТИВИ СУДУ ТА ЗАСТОСОВАНІ НОРМИ ПРАВА.
Статтею 322 Цивільного кодексу України встановлено обов`язок власника утримувати майно, що йому належить.
Відповідно до положень статті 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач має право одержувати своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів і зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Відповідно до положень статті 12 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" витрати на управління багатоквартирним будинком включають, у тому числі витрати, на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічної переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку; витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку. Витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток, якщо рішенням зборів співвласник або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.
Згідно статті 16 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" об`єднання має право відповідно законодавства та статуту об`єднання, зокрема, встановлювати порядок сплати, перелік, розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного ремонтного фондів; визначати підрядника, укладати договори про управління експлуатацію, обслуговування, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення майна з будь-якою фізичною або юридичною особою; здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків та платежів.
Відповідно до положень статті 17 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та Статутом об`єднання внески і платежі.
Згідно з частини 1 статті 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Статтею 610 Цивільного кодексу України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до частини 1 статті 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором.
Згідно частини 2 статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Судом встановлено, що між сторонами виникли спірні правовідносини з приводу стягнення з відповідача заборгованості за надані житлово-комунальні послуги.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 , а балансоутримувачем вказаного будинку є Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Олімпійська 18А».
Договір про надання послуг між ОСББ «Олімпійська 18А» та відповідачем не укладався, але житлово-комунальні послуги відповідачу надавались, тобто між сторонами наявні фактичні договірні відносини.
Зобов`язання боржника сплатити певну грошову суму на користь кредитора відповідно до цивільно-правового договору або з інших підстав, визначених законом, є грошовим зобов`язанням.
Таким чином, правовідношення, в якому замовник зобов`язаний оплатити надану послугу в грошах, а виконавець має право вимагати від замовника відповідної оплати, тобто в якому передбачено передачу грошей як предмета договору або сплату їх як ціни договору, є грошовим зобов`язанням.
З огляду на викладене, правовідносини, які склалися між сторонами, є грошовим зобов`язанням, у якому, серед інших прав і обов`язків сторін на боржника покладено виключно певний цивільно-правовий обов`язок з оплати отриманих житлово-комунальних послуг, якому кореспондує право вимоги кредитора вимагати сплату грошей за надані послуги. Так, щомісяця позивач нараховував відповідачу плату за спожиті комунальні послуги, однак останні кошти за вказані послуги відповідач не сплачував, внаслідок чого виникла заборгованість за надані послуги, яка станом на 31.08.2023 року становить 6180,80 грн.
За таких обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог щодо стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСББ " Олімпійська 18А " заборгованості за надані житлово-комунальні послуги у розмірі 6180,80 гривень.
Відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України та ЗУ «Про судовий збір» з відповідача також слід стягнути судовий збір у розмірі 2684 грн. 00 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.4, 10, 12, 13, 18, 263, 265, 273 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Олімпійська 18А» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати внесків на управління багатоквартирним будинком -задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Олімпійська 18А» заборгованість за щомісячні внески і платежі на утримання будинку та ремонт будинку (приміщень або іншого майна) як власника квартири АДРЕСА_1 в сумі 6180 /шість тисяч сто вісімдесят/ гривень 80 копійок, та витрати по сплаті судового збору в сумі2684 /дві тисячі шістсот вісімдесят чотири / гривні 00 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановленихст.284 ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районнийсуд м.Запоріжжя шляхом подачі в 30-денний строк апеляційної скарги.
Позивач:Об`єднання співвласників багатоквартирних будинків «Олімпійська 18А», 69104, м. Запоріжжя, вул. Олімпійська, буд. 18а, код ЄДРПОУ 40450384.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , останнє зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 .
СУДДЯ: Ю.В. Ковальова
Суд | Комунарський районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2024 |
Оприлюднено | 14.02.2024 |
Номер документу | 116943105 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Комунарський районний суд м.Запоріжжя
Ковальова Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні