печерський районний суд міста києва
Справа № 757/4687/24-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 лютого 2024 року Київ
Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
підозрюваного ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора, ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно
підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Макіївка Донецької обл., громадянина України, одруженого, на утриманні якого знаходиться двоє неповнолітніх дітей, непрацюючого, зареєстрованого: АДРЕСА_1 , проживаючого: АДРЕСА_2 ,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 206-2 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора, ОСОБА_6 звернувся до слідчого судді з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Обґрунтовуючи клопотання слідчий посилається на те, що Головним слідчим управління Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12022170590000196 від 30.07.2022, в якому повідомлено про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 206-2 КК України. Зокрема,ОСОБА_5 як учасник злочинної організації підозрюється в участі у злочинній організації, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 255 КК України; протиправному заволодінні майном підприємства у тому числі частками їх засновників, акціонерів, членів, шляхом вчинення правочинів з використанням підроблених документів підприємства, що заподіяли велику шкоду, вчиненому злочинною організацією, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 206-2 КК України. На даний час існують ризики того, що підозрюванийОСОБА_5 , враховуючи що він підозрюється у вчиненні тяжкого та особливо тяжкого злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до дванадцяти років, перебуваючи на волі може переховуватися від органів досудового розслідування та суду; знищити, сховати документи, речі які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілих, свідків, інших підозрюваних, у цьому ж кримінальному провадженні; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення в якому підозрюється, а також у зв`язку з порушеням підозрюваним обов`язків, а саме переховуванням підозрюваного від слідчого, прокурора та суду, у зв`язку з чим у органу досудового розслідування виникла необхідність у застосуванні до ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Прокурор у судовому засіданні підтримав клопотання.
Захисник заперечив щодо задоволення клопотання, вважаючи підозру необґрунтованою, та мотивуючи тим, що стороною обвинувачення не доведені мета застосування такого суворого запобіжного заходу, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що ОСОБА_5 може здійснити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України. Крім того, захисник звернув увагу, що слідчим та прокурором не подано клопотання про продовження строку попереднього запобіжного заходу, чи його зміну та зі спливом строку такого заходу подано дане клопотання про обрання до підозюваного суворішого заходу. Зазначив, що підозрюваний не порушував обов`язків передбачених ч. 5 ст. 194 КПК, адже перебував на лікуванні в медичних закладах та не міг з`явитись на виклики прокурора чи суду. Просив врахувати, що визначений слідчим альтернативний запобіжний захід у вигляді застави, є завідомо непомірним для підозрюваного та не відповідповідає його доходам. Враховуючи наведене, просив відмовити у задоволенні клопотання або застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.
Підозрюваний підтримав думку своїх захисників та просив відмовити у задоволенні клопотання.
Заслухавши думку прокурора, підозрюваного та його захисника, дослідивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя дійшов такого висновку.
Під час судового розгляду встановлено, що Головним слідчим управління Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12022170590000196 від 30.07.2022, в якому повідомлено про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 206-2 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що власниками ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» (адреса: вул. Молодіжна, буд. 17, м. Хорол, Лубенський район, Полтавська область) є: АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» з часткою 77,25 % та АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» з часткою 22,75 %, засновниками та кінцевими бенефіціарними власниками яких є ОСОБА_7 та ОСОБА_8
28.02.2018 на підставі протоколу загальних зборів ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» від 23.12.2018 № 230218 директором цього товариства призначено ОСОБА_9 .
Договором № 06/11-2019 про управління активами АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» від 06.11.2019 визначено, що управління активами цього товариства здійснює ПрАТ «КУА АПФ «БРОКБІЗНЕСІНВЕСТ» в особі директора ОСОБА_10 .
Відповідно до протоколу № 6 позачергових загальних зборів учасників та протоколу № 1 засідання наглядової ради АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» від 30.06.2021 прийняті рішення, зокрема:
- припинити дію договору, що був укладений з ОСОБА_11 як з членом наглядової ради;
- обрати наглядову раду товариства в складі: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 ;
- обрати головою наглядової ради ОСОБА_12 .
Поряд із цим договором № 22/12-21 про управління активами АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» від 22.12.2021 визначено, що управління активами цього товариства здійснює ПрАТ «КУА АПФ «БРОКБІЗНЕСІНВЕСТ» в особі директора ОСОБА_10 .
Відповідно до протоколу № 1 загальних зборів учасників та протоколу № 1 засідання наглядової ради АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» від 22.12.2021 прийняті рішення, зокрема:
- обрати наглядову раду товариства в складі: ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_9 ;
- обрати головою наглядової ради ОСОБА_9 ;
- внести зміни про товариство як юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР), щодо місцезнаходження товариства з м. Київ, Кудрявський узвіз, 5-Б, на м. Київ, вул. Велика Васильківська, 98, пов. 14.
Так, не пізніше травня 2022 року, більш точних даних органом досудового розслідування не встановлено (таких як: час, місце, спосіб тощо), ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 , діючи умисно, з корисливих мотивів, вирішили протиправно заволодіти частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та розробили план злочинних дій.
При цьому ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 , усвідомлюючи, що для досягнення злочинної мети, спрямованої на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», необхідна ретельна довготривала підготовка за участі інших осіб з чітким розподілом ролей, вирішили створити злочинну організацію, до якої у різний період часу залучили учасників із числа осіб, яким вони довіряють та які поділяють чи підтримують їх злочинні наміри, зокрема: ОСОБУ 1 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження, направлено до суду з угодою про визнання винуватості та є вирок суду), ОСОБА_20 , ОСОБА_5 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБУ 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження) та інших невстановлених осіб.
Указаний розроблений ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 план вчинення злочину полягав у наступному.
Протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» повинно було здійснюватися шляхом укладення фіктивних договорів купівлі-продажу цих часток з використанням завідомо підроблених документів та підставних осіб (так званих фунтів), після чого здійснення реєстраційних дій в ЄДР щодо зміни власників товариства та установчих документів.
При цьому переоформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» повинно було відбуватися у два етапи, а саме:
Перший етап полягав у тому, що підставні особи (так звані фунти), які використовуючи завідомо підроблені документи, повинні видати себе за осіб, уповноважених на представлення інтересів ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест», АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» та спільно з визначеним ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 учасником злочинної організації прибути до приватного нотаріуса, де підписати договори купівлі-продажу часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», відповідно до яких власником цих часток мав стати вказаний учасник злочинної організації.
Після цього на підставі поданих підроблених документів приватний нотаріус повинен був здійснити відповідні реєстраційні дії в ЄДР щодо зміни відомостей про ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», зокрема зміни власників та учасників товариства, установчих документів тощо.
Другий етап полягав у тому, що учасник злочинної організації, який став власником часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», повинен був продати ці частки у статутному капіталі юридичній особі, підконтрольній іншому учаснику злочинної організації, тим самим останній, видаючи свої дії за законні, зміг би в подальшому скористатися правом добросовісного набувача в разі оскарження зазначених реєстраційних дій законними власниками часток у статутному капіталі.
Таким чином, кінцевим власником часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» повинна була стати юридична особа, підконтрольна учаснику створеної ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 злочинної організації, а останні мали б змогу здійснювати фактичне керівництво згаданим товариством.
Так, з метою реалізації вказаного злочинного плану ОСОБА 1 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження, направлено до суду з угодою про визнання винуватості та є вирок суду), будучи довіреною (так званою наближеною) особою керівника злочинної організації ОСОБА_17 , діючи з відома та за вказівкою останнього, підшукав підставних осіб ОСОБУ 2 та ОСОБУ 3 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження, направлено до суду з угодою про визнання винуватості та є вирок суду), які не були учасниками злочинної організації та повинні були використати завідомо підроблені паспорти громадян України ОСОБА_9 (директора ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування») та ОСОБА_10 (представника з управління активами АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» та АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал») під час здійснення реєстраційних дій у приватного нотаріуса щодо протиправного заволодіння частками у статному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».
Поряд з цим, ОСОБА_17 до складу створеної ним ОСОБА_18 та ОСОБА_19 злочинної організації залучено ОСОБА_20 , який відповідав за підшукання осіб, що будуть здійснювати юридичний супровід з організації та оформлення документів, необхідних для протиправного заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», в тому числі й підроблених офіційний документів.
У свою чергу, ОСОБА_20 будучи довіреною (так званою наближеною) особою керівника злочинної організації ОСОБА_17 підшукав свого знайомого адвоката ОСОБА_24 , який повинен був здійснювати юридичний супровід з підготовки та оформлення для протиправного заволодіння часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», в тому числі й підроблених офіційний документів.
У подальшому ОСОБА_24 , будучи учасником створеної ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 злочинної організації, з метою виготовлення проєктів документів щодо протиправного заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та здійснення відповідних реєстраційних дій у ЄДР звернувся до директора ЮК «Асторія» ОСОБА_25 , якій не було відомо про його злочинні наміри.
У свою чергу, ОСОБА_25 , не будучи обізнана про злочинні наміри ОСОБА_24 та інших учасників злочинної організації щодо протиправного заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», надала йому контакт знайомого адвоката ОСОБА_23 для здійснення юридичного супроводу безпосередньо в м. Полтава.
Також ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 , розуміючи, що для протиправного переоформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» необхідно здійснити значну кількість реєстраційних дій у ЄДР, у тому числі й з використанням підроблених документів та за участі підставних осіб (так званих фунтів), вирішили залучити до учасників злочинної організації приватного нотаріуса, який буде підконтрольний їм.
Усвідомлюючи, що реєстраційні дії щодо змін власників та установчих документів ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» будуть проводитись за місцем реєстрації юридичної особи, тобто в Полтавській області, ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 залучили до вчинення злочину адвоката в м. Полтаві ОСОБА_23 як учасника створеної ними злочинної організації, який відповідно до відведеної йому ролі злочинних дій повинен був налагодити зв`язок з нотаріусом, залучити її до створеної ними злочинної організації, у разі необхідності надати їй неправомірну вигоду для вчинення необхідних реєстраційних дій, здійснювати супровід інших учасників злочинної організації під час вчинення реєстраційних дій, надавати їм юридичну консультацію тощо.
У свою чергу, ОСОБА_23 , будучи учасником створеної ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_26 злочинної організації, діючи відповідно до відведеної йому ролі, здійснив пошукові заходи щодо встановлення нотаріуса, який може здійснити протиправні реєстраційні дії щодо переоформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», у тому числі з використанням підставних осіб (так званих фунтів) та підроблених документів. Після цього 09.06.2022 ОСОБА_23 , проаналізувавши отриману інформацію, вирішив залучити до злочинної організації ОСОБУ 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження), яка повинна була за неправомірну вигоду здійснювати протиправні реєстраційні дії щодо продажу часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».
З 09.06.2022 по 21.07.2022 учасники злочинної організації ОСОБА_23 та ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження), з метою приховання злочинних дій та видання протиправних реєстраційних дій щодо відчуження часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», визначили перелік необхідних документів для їх проведення. У зазначений період часу проєкти вказаних документів, що попередньо підшукані чи виготовлені ОСОБА_24 , ОСОБА_23 направляв на електронну пошту ОСОБИ 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження) « ІНФОРМАЦІЯ_2 » для погодження та в разі необхідності корегування.
Також у ході реалізації вищевказаного плану злочинних дій ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 був визначений учасник злочинної організації ОСОБА_21 , як особа, яка придбає частки у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» у підставної особи (так званого фунта), яким було визначено ОСОБУ 2, яка використовуючи підроблені документи мала видати себе за особу, уповноважену на представлення інтересів цього товариства.
У свою чергу, за не встановлених досудовим розслідуванням обставин (таких як: час, місце, спосіб тощо), але не пізніше 27.06.2022, керівник злочинної організації ОСОБА_19 надав вказівку учаснику злочинної організації ОСОБА_5 оформити на себе підконтрольну йому юридичну особу ТОВ «Нутрітек груп» (засновником якої була близька ОСОБА_19 особа - ОСОБА_27 ) і 27.06.2022 змінено відомості про склад засновників ТОВ «Нутрітек груп» з ОСОБА_27 на ОСОБА_5 .
У подальшому 11.07.2022 ОСОБА_5 , будучи учасником створеної ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 злочинної організації, діючи з відома та за вказівками останніх, з метою реєстрації часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» на юридичну особу, як директор ТОВ «Нутрітек груп» заснував ТОВ «Нутрітек дитяче харчування» (код ЄДРПОУ 44775303) та призначив його директором іншого учасника злочинної організації - ОСОБА_22 .
Далі рішенням єдиного учасника ТОВ «Нутрітек дитяче харчування» від 15.07.2022 № 15/07/2022 ОСОБА_5 погодив купівлю часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» в розмірі 100% та уповноважив ОСОБА_22 на підписання договору купівлі-продажу та акта приймання-передачі.
Крім цього, учасник злочинної організації ОСОБА_24 діючи відповідно до відведеної йому ролі злочинних дій за не встановлених досудовим розслідуванням обставин (таких як: час, місце, спосіб тощо), однак не пізніше 21.07.2022, з метою протиправного переоформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», організував підробку паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_9 шляхом виготовлення книжечки (бланка) та вклеювання фотокартки підставної особи, роль якої в цьому випадку було призначено ОСОБІ 3 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження, направлено до суду з угодою про визнання винуватості та є вирок суду).
Так, 20.07.2022 учасник злочинної організації ОСОБА_21 на автомобілі «Mitsubishi Lancer», н.з. НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБИ 3 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження, направлено до суду з угодою про визнання винуватості та є вирок суду) приїхав до ОСОБИ 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження) за адресою: АДРЕСА_3 для вчинення реєстраційних дій щодо протиправного переоформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування». З цією метою ОСОБА_21 зустрівся за вказаною адресою з іншим учасником злочинної організації - ОСОБА_23 та іншими невстановленими особами, разом з якими зайшов до приміщення ОСОБИ 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження).
У цей час ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження), будучи учасником злочинної організації, перевіривши надані вказаними особами документи щодо здійснення протиправного продажу часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», повідомила, що для імітування цього правочину під законний необхідні нотаріально завірені протоколи засідань наглядових рад АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» та АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» про погодження продажу часток у статутному капіталі, у зв`язку із чим реєстраційні дії щодо змін власників та установчих документів того дня не відбулися.
21.07.2022 приблизно о 13.00 год ОСОБА_21 і ОСОБА 3 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження, направлено до суду з угодою про визнання винуватості та є вирок суду) на автомобілі «Mitsubishi Lancer», н.з. НОМЕР_1 , під керуванням останнього, приїхали до приміщення ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження), де на них чекав ОСОБА_23 , який у подальшому сів у салон цього автомобіля та передав ОСОБІ 3 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження, направлено до суду з угодою про визнання винуватості та є вирок суду), підроблений паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_9 , в який була вклеєна фотокартка ОСОБИ 3 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження, направлено до суду з угодою про визнання винуватості та є вирок суду) та разом із ОСОБА_21 вийшов з автомобіля та попрямував до приміщення нотаріальної контори ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження).
Приблизно через годину ОСОБА 3 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження, направлено до суду з угодою про визнання винуватості та є вирок суду), діючи за вказівкою ОСОБА_23 , зайшов до приміщення нотаріальної контори ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження), де в присутності ОСОБА_23 надав їй підроблений паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_9 та вийшов у приймальню.
Приблизно через 30 хвилин до приймальні з кабінету приватного нотаріуса вийшов ОСОБА_23 і дав ОСОБІ 3 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження, направлено до суду з угодою про визнання винуватості та є вирок суду) довіреність на нотаріальному бланку серії НСА № 937840 від імені ОСОБА_9 , відповідно до якої ОСОБА_23 уповноважено представляти інтереси ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» в установах, підприємствах, організаціях незалежно від форм власності та підпорядкування, перед фізичними особами, перед державними та приватними нотаріусами, у державного реєстратора, органах статистики з питань, пов`язаних із внесенням змін до відомостей товариства, що містяться в Єдиному ЄДР, а також поданням відомостей про бенефіціарів товариства.
Далі ОСОБА_23 перебуваючи в приймальні нотаріальної контори ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження), у присутності помічника нотаріуса та ОСОБА_21 указав ОСОБІ 3 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження, направлено до суду з угодою про визнання винуватості та є вирок суду) місце на довіреності, де необхідно поставити свій підпис від імені ОСОБА_9 , при цьому зазначив, щоб та сама вигадала підпис.
Таким чином, ОСОБА 3 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження, направлено до суду з угодою про визнання винуватості та є вирок суду), видаючи себе за ОСОБА_9 , підписала зазначену довіреність, а ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження) зареєструвала її в реєстрі за № 1184.
Продовжуючи свої злочинні дії, спрямовані на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», учасник злочинної організації ОСОБА_24 діючи відповідно до відведеної йому ролі злочинних дій за не встановлених досудовим розслідуванням обставин (таких як: час, місце, спосіб тощо), в період часу з 21.07.2022 по 28.07.2022 організував підроблення протоколу № 22/07/22 засідання наглядових рад АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» та «ЗНВКІФ «Генезис капітал» датовані 22.07.2022, а саме:
- у протоколі наглядової ради АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» підроблено підписи голови наглядової ради ОСОБА_9 та члена наглядової ради ОСОБА_16 , внесено завідомо неправдиві відомості про погодження продажу частки у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та уповноважено ОСОБА_10 на підписання акта приймання-передачі частки та договору купівлі-продажу, внесено завідомо неправдиві відомості щодо завірення цього протоколу приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_28 ;
- у протоколі наглядової ради АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» підроблено підписи: голови наглядової ради ОСОБА_12 , членів наглядової ради ОСОБА_14 , ОСОБА_11 , внесено завідомо неправдиві відомості про погодження продажу частки у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та уповноважено ОСОБА_10 на підписання акта приймання-передачі частки та договору купівлі-продажу, внесено завідомо неправдиві відомості щодо завірення цього протоколу приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_28 .
При цьому під час підроблення протоколу засідання наглядової ради АТ ЗНВКІФ «Генезис капітал» учасники злочинної організації, маючи застарілі дані про членів наглядової ради цього товариства, вписали в нього ОСОБА_11 , яка припинила свої повноваження члена 30.06.2021.
Крім цього, учасник злочинної організації ОСОБА_24 діючи відповідно до відведеної йому ролі злочинних дій за не встановлених досудовим розслідуванням обставин (таких як: час, місце, спосіб тощо), однак не пізніше 28.07.2022 з метою протиправного переоформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» відповідно до відведеної йому ролі злочинних дій організував підроблення паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_10 шляхом виготовлення книжечки (бланка) та вклеювання в нього фотокартки підставної особи (так званого фунта), роль якого в цьому випадку була призначена ОСОБІ 2.
Так, 28.07.2022 приблизно об 11 год 20 хв учасники злочинної організації ОСОБА_21 і ОСОБА_23 , а також ОСОБА 2, яка, видаючи себе за ОСОБА_10 та маючи при собі підроблений паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_10 , з метою здійснення протиправних реєстраційних дій щодо переоформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» прибули до ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження) за адресою: АДРЕСА_3, яка була учасником злочинної організації та обізнана про злочинний план, спрямований на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».
Проте у зв`язку з тим, що в ЄДР зазначені застарілі відомості про місцезнаходження АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест», для проведення вищевказаних реєстраційних дій необхідно було змінити дані про нове місцезнаходження вказаного акціонерного товариства.
З цією метою ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження), діючи умисно, для досягнення злочинної мети - протиправного заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», виготовила на нотаріальному бланку серії НСА № 937866 протокол загальних зборів учасників № 28/07/2022-1 ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та зареєструвала його в реєстрі за № 1221, 1222, а ОСОБА 2, який представився ОСОБА_10 , достовірно знаючи та усвідомлюючи те, що він не має повноважень на підписання документів від імені ОСОБА_10 , видаючи себе за представника з управління активами АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» та АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал», підписав цей протокол загальних зборів.
Згідно з указаним протоколом загальних зборів прийнято рішення про зміну місцезнаходження АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» з м. Київ, Кудрявський узвіз, 5-Б, на м. Київ, вул. Велика Васильківська, 98, поверх 14.
Після чого, цього ж дня (тобто 28.07.2022) учасник злочинної організації ОСОБА_23 , діючи на підставі підробленого доручення, виданого нібито від імені директора ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» ОСОБА_9 , подав приватному нотаріусу ОСОБА_29 заяву про проведення в ЄДР реєстраційної дії щодо зміни місцезнаходження АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест», до якої, крім інших документів, також долучив завідомо підроблені документи, а саме: довіреність від імені ОСОБА_9 та протокол загальних зборів учасників № 28/07/2022-1 ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».
При цьому ОСОБІ 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження) для проведення вказаної реєстраційної дії не було надано документів, що засвідчують повноваження представника засновників (учасника) АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» та АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» на участь 28.07.2022 у прийнятті рішення загальними зборами учасників ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».
Незважаючи на це, ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження), будучи учасником створеної ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 злочинної організації, з метою протиправного заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», зловживаючи своїми повноваженнями з метою одержання неправомірної вигоди, діючи всупереч вимогам ст. ст. 5, 7, 44, 46, 49, 54 Закону України «Про нотаріат» та п. 3 ч. 2 ст. 6, ч. 25 ст. 17, п. 4 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», здійснила реєстраційну дію в ЄДР щодо зміни місцезнаходження АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» з м. Київ, Кудрявський узвіз, 5-Б, на м. Київ, вул. Велика Васильківська, 98, поверх 14.
Далі учасник злочинної організації ОСОБА_21 спільно з ОСОБОЮ 2, яка видала себе за ОСОБА_10 , підписали завідомо підроблені документи, а саме:
- договір купівлі-продажу ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», підписаний ОСОБА_21 як покупцем та ОСОБОЮ 2, який видав себе за ОСОБА_30 , використовуючи при цьому завідомо підроблений паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_30 , відповідно до якого ОСОБА_21 придбав за 22 250 гривень частку у статутному капіталі, яка належала АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал», у розмірі 22,25 %, що становила 2 225 000 гривень;
- договір купівлі-продажу ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», підписаний ОСОБА_21 як покупцем та ОСОБОЮ 2, який видав себе за ОСОБА_30 , використовуючи при цьому завідомо підроблений паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_30 , відповідно до якого ОСОБА_21 придбав за 77 750 гривень частку в статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», яка належала АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест», в розмірі 77,75 %, що становила 7 775 000 гривень.
Після цього відповідно до розробленого плану злочинних дій, ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження), будучи учасником злочинної організації, діючи умисно з метою протиправного заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», виготовила на нотаріальному бланку серії НСА № 937874 акт приймання-передачі часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та зареєструвала його в реєстрі за № 1223, 1224, 1225, а ОСОБА_21 та ОСОБА 2, яка представилася ОСОБА_10 , підписали цей акт приймання-передачі.
Відповідно до вказаного акта приймання-передачі АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» з часткою 77,25 % та АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» з часткою 22,75 % передають ОСОБА_21 , а останній приймає частки ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» у розмірі 10 000 000 гривень, що дорівнює 100 % статутного капіталу, право власності щодо часток у статутному капіталі в розмірі 100 %, з усіма правами та обов`язками учасника переходять до ОСОБА_21 .
Після того цього ж дня (тобто 28.07.2022) учасник злочинної організації ОСОБА_21 , діючи відповідно до розробленого ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 плану злочинних дій, подав ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження) заяву про проведення в ЄДР реєстраційної дії щодо зміни складу засновників (учасників)
ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», до якої, крім інших документів, також долучив завідомо підроблені документи, а саме:
- протоколи № 22/07/22 засідань наглядових рад АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» та АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал»;
- акт приймання-передачі часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».
Незважаючи на те, що відповідно до Закону України «Про акціонерні товариства» прийняття рішень про відчуження часток акціонерних товариств відноситься виключно до компетенції загальних зборів, а не наглядової ради, а також те, що у приписах статуту АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» (в редакції, чинній на 28.07.2022), відображених у ЄДР, наглядова рада не наділена повноваженнями на прийняття рішень, спрямованих на відчуження корпоративних прав, ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження) діючи умисно, будучи учасником злочинної організації, зловживаючи своїми повноваженнями з метою одержання неправомірної вигоди, здійснила реєстраційну дію в ЄДР щодо зміни складу засновників (учасників) ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».
Унаслідок указаної реєстраційної дії було змінено власників у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» в розмірі 100 % з АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» та АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» на ОСОБА_21 , чим спричинено тяжкі наслідки, а саме завдано збитків на суму 250 601 000 (двісті п`ятдесят мільйонів шістсот одна тисяча) гривень.
Таким чином, учасники створеної ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 злочинної організації протиправно заволоділи частками в розмірі 100 % статутного капіталу ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».
Далі того ж дня (28.07.2022) відповідно до розробленого плану злочинних дій ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження), діючи відповідно до відведеної їй ролі злочинних дій, виготовила на нотаріальному бланку серії НСА № 937871 рішення єдиного учасника № 28/07/2022 ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та зареєструвала його в реєстрі за № 1231, згідно з яким затверджено статут ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» в новій редакції, звільнено ОСОБА_9 з посади директора, призначено на посаду директора ОСОБА_21 , визначено ОСОБА_21 як кінцевого бенефіціарного власника.
У свою чергу, учасник злочинної організації ОСОБА_21 , виконуючи відведену йому роль у вчиненні злочину, достовірно знаючи, що він не являється добросовісним набувачем часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», підписав указане рішення та статут зазначеного товариства, тим самим надав формальної законності даним документам, тобто підробив їх.
Після того цього ж дня (28.07.2022) учасник злочинної організації ОСОБА_23 , діючи на підставі підробленого доручення, виданого від імені ОСОБА_9 , подав ОСОБІ 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження) заяву про проведення в ЄДР реєстраційної дії щодо зміни керівника юридичної особи, зміни кінцевого бенефіціарного власника, зміни до установчих документів ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», до якої, крім інших документів, також долучив завідомо підроблені документи, а саме: довіреність від імені ОСОБА_9 , статут ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», підписаний ОСОБА_21 , рішення єдиного учасника № 28/07/2022.
У свою чергу, ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження), діючи відповідно до відведеної їй ролі злочинних дій, зловживаючи своїми повноваженнями з метою одержання неправомірної вигоди, здійснила вказану реєстраційну дію в ЄДР щодо зміни керівника юридичної особи, зміни кінцевого бенефіціарного власника, зміни до установчих документів ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».
Після виконання вищенаведених реєстраційних дій учасники створеної ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 злочинної організації приступили до виконання другого етапу розробленого плану злочинних дій, спрямованих на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».
Так, ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 , розуміючи, що законні власники часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» можуть оскаржувати вищевказані реєстраційні дії в органах державної влади (Міністерстві юстиції України, судах, правоохоронних органах тощо), з метою приховування своїх злочинних дій та отримання права добросовісного набувача вирішили здійснити продаж часток у статутному капіталі цього товариства ТОВ «Нутрітек дитяче харчування», власником та директором якого є інші учасники створеної ними злочинної організації - ОСОБА_5 та ОСОБА_22 .
З цією метою 29.07.2022 учасники злочинної організації ОСОБА_21 , ОСОБА_23 та ОСОБА_22 , діючи відповідно до розробленого плану злочинних дій, прибули до ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження) за адресою: АДРЕСА_3 .
Далі відповідно до розробленого плану злочинних дій, ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження), діючи умисно, будучи учасником злочинної організації, виготовила на нотаріальному бланку серії НСА № 937888 акт приймання-передачі часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та зареєструвала його в реєстрі за № 1244, 1245, а ОСОБА_21 та ОСОБА_22 як директор ТОВ «Нутрітек дитяче харчування» підписали цей акт приймання-передачі.
Відповідно до вказаного акта приймання-передачі ОСОБА_21 передає ТОВ «Нутрітек дитяче харчування», а останнє приймає частки ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» у розмірі 10 000 000 гривень, що дорівнює 100 % статутного капіталу, право власності щодо часток у статутному капіталі в розмірі 100 %, з усіма правами та обов`язками учасника переходять до ТОВ «Нутрітек дитяче харчування».
Після того цього ж дня (тобто 29.07.2022) учасник злочинної організації ОСОБА_22 , діючи відповідно до розробленого ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 плану злочинних дій, подав ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження) заяву про проведення в ЄДР реєстраційної дії щодо зміни складу засновників (учасників) ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», до якої, крім інших документів, також долучив завідомо підроблений акт приймання-передачі часток у статутному капіталі згаданого товариства.
У свою чергу, ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження), знаючи що ОСОБА_21 протиправно оформив частки у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», будучи учасником злочинної організації, діючи відповідно до відведеної їй ролі злочинних дій, зловживаючи своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, здійснила реєстраційну дію в ЄДР щодо зміни складу засновників (учасників).
Унаслідок указаної реєстраційної дії було змінено власників у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» в розмірі 100 % з ОСОБА_21 на ТОВ «Нутрітек дитяче харчування».
Таким чином, ТОВ «Нутрітек дитяче харчування» під виглядом законного придбання часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» (оскільки придбало ці частки у реальної особи зі справжніми даними) повинно було в подальшому скористатися правом добросовісного набувача, а ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 - отримати фактичне керівництво товариством.
Надалі того ж дня (29.07.2022) відповідно до розробленого плану злочинних дій ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження) виготовила на нотаріальному бланку серії НСА № 937889 рішення єдиного учасника № 29/07/2022 ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та зареєструвала його в реєстрі за № 1254, згідно з яким затверджено статут ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» в новій редакції, звільнено з посади директора ОСОБА_21 , призначено на посаду директора ОСОБА_31 , визначено ОСОБА_5 як кінцевого бенефіціарного власника.
У свою чергу, учасник злочинної організації ОСОБА_22 , виконуючи відведену йому роль у вчиненні злочину як директор ТОВ «Нутрітек дитяче харчування» підписав ці рішення і статут, тим самим надав формальної законності вказаним документам, тобто підробив їх.
Після того цього ж дня (29.07.2022), учасник злочинної організації ОСОБА_23 , діючи на підставі підробленого доручення виданого від імені ОСОБА_9 , подав ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження) заяву про проведення в ЄДР реєстраційної дії щодо зміни керівника юридичної особи, зміни кінцевого бенефіціарного власника, зміни до установчих документів ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», до якої, крім інших документів, також долучив завідомо підроблені документи, а саме: довіреність від імені ОСОБА_9 , статут ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» підписаний ОСОБА_22 , рішення єдиного учасника № 29/07/2022.
У свою чергу, ОСОБА 4 (матеріали щодо якої виділено в окреме провадження) будучи учасником злочинної організації, діючи відповідно до відведеної їй ролі злочинних дій, зловживаючи своїми повноваженнями з метою одержання неправомірної вигоди, здійснила вказану реєстраційну дію в ЄДР щодо зміни керівника юридичної особи, зміни кінцевого бенефіціарного власника, зміни до установчих документів ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».
Правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність:
ОСОБА_5 як учасник злочинної організації підозрюється у:
- участі у злочинній організації, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 255 КК України;
- протиправному заволодінні майном підприємства у тому числі частками їх засновників, акціонерів, членів, шляхом вчинення правочинів з використанням підроблених документів підприємства, що заподіяли велику шкоду, вчиненому злочинною організацією, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 206-2 КК України.
16.03.2023 о 08 год. 16 хв. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 206-2 КК України.
17.03.2023 слідчим суддею Печерського районного суду міста Києва щодо ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, строком до 14.05.2023 включно, та визначено альтернативний запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 39 991 600 гривень, зобов`язавши останнього виконувати процесуальні обов`язки, визначені ч. 5 ст. 194 КПК України строком до 14.05.2023 включно, а саме:
- не відлучатися із міста Києва без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- утримуватися від спілкування із свідками та підозрюваними у кримінальному провадженні № 12022170590000196;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;
- носити електронний засіб контролю.
08.05.2023 постановою заступника Генерального прокурора строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12022170590000196 продовжено до трьох місяців, тобто до 16.06.2023.
10.05.2023 слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва продовжено строк тримання підозрюваного ОСОБА_5 під вартою до 16.06.2023 включно.
25.05.2023 підозрюваному ОСОБА_5 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 206-2 КК України.
08.06.2023 слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12022170590000196 до 9 місяців, а саме до 16 грудня 2023 року.
13.06.2023 слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва підозрюваному ОСОБА_5 продовжено строк тримання під вартою до 10 серпня 2023 року.
08.08.2023 слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва підозрюваному ОСОБА_5 продовжено строк тримання під вартою до 06 жовтня 2023 року.
03.10.2023 слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва підозрюваному ОСОБА_5 продовжено строк тримання під вартою до 01 грудня 2023 року включно.
17.11.2023 ОСОБА_5 вручено повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 206-2 КК України.
23.11.2023, в порядку ст. 290 КПК України, сторонам кримінального провадження повідомлено про завершення досудового розслідування та здійснено відкриття матеріалів досудового розслідування для надання доступу сторонам кримінального провадження.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва у справі № 757/54432/23-к від 28.11.2023 відмовлено у задоволенні клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_32 погодженого з прокурором другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_6 про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_5 та обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 26.01.2024.
Вказана ухвала була оскаржена прокурором у встановленому КПК порядку до Київського апеляційного суду. Апеляційна скарга не розглянута. Наступне судове засідання перенесено на 15.02.2024.
29.01.2024 року о 9 год. 29 хв. ОСОБА_5 вручено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляду тримання під вартою.
Вирішуючи питання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно підозрюваного, слідчий суддя враховує вимоги п.п. 3 і 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою. При цьому, ризик переховування обвинуваченого від правосуддя не може оцінюватися виключно на підставі суворості можливого судового рішення, а це слід робити з урахуванням низки відповідних фактів, які можуть підтверджувати існування такого ризику, або свідчити про такий його незначний ступінь, який не може служити підставою для запобіжного ув`язнення.
Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Виходячи з наявних в матеріалах даних, а саме із:
1. Протоколу огляду відеозапису до протоколу огляду місця події - території ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», від 30.07.2022, на якому зафіксовано ОСОБА_22 , який представився представником директором ТОВ «Нутрітек дитяче харчування» та представником інтересів нового власника ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», а також зафіксовано 8 осіб чоловічої статті спортивної тіло будови, які приїхали разом із ОСОБА_22 з метою працевлаштування охоронцями на ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;
2. Заяви про вчинення кримінального правопорушення від 01.08.2022, підписана адвокатом ОСОБА_33 як представника АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал», в якій викладені вищевказані обставини вчинення кримінального правопорушення;
3. Протоколу допиту представника з управління активами АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» та АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» ОСОБА_10 , в якому вказано, що протоколи наглядових рад АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» та АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» є підробленими, про перереєстрацію власників ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» йому стало відомо 30.07.2022;
4. Протоколу допиту директора ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» ОСОБА_9 , в якому зазначено, що 30.07.2022 до вказаного заводу приїхали невідомі особи та представились представниками нового власника, під час спілкування із законними власниками заводу - ОСОБА_7 та представником з управління активами - ОСОБА_10 , вони повідомили що ніяких дій по відчуженню часток товариства не здійснювали і їм про це нічого невідомо, рішення про звільнення ОСОБА_9 з посади директора не приймали;
5. Протоколу допиту представника потерпілого ОСОБА_33 , в якому описано вищевказані обставини вчинення кримінального правопорушення;
6. Протоколу допиту ОСОБА_29 від 01.08.2022, в якому вона підтверджує факти вчинення нею вищевказаних реєстраційних дій щодо відчуження часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;
7. Протоколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками із ОСОБА_29 від 05.09.2022, відповідно до якого вона впізнала ОСОБА_21 як особу, яка 28.07.2022 та 29.07.2022 зверталася до неї з метою проведення реєстраційних дій щодо переоформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;
8. Протоколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками із ОСОБА_29 від 05.09.2022, відповідно до якого вона впізнала ОСОБА_22 як особу, яка 29.07.2022 зверталася до неї разом із ОСОБА_21 з метою проведення реєстраційних дій щодо переоформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;
9. Протоколу допиту ОСОБА_23 від 02.08.2022, в якому він підтверджує факти вчинення дій щодо протиправного відчуження часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;
10. Протоколу допиту ОСОБА_22 від 20.09.2022, в якому він зазначає про обставини призначення його ОСОБА_5 директором ТОВ «Нутрітек дитяче харчування», про вищевказані обставини перереєстрації часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», при цьому зазначає що ОСОБА_21 він побачив вперше безпосередньо перед здійсненням вказаних реєстраційних дій, про умови та порядок купівлі вказаного заводу йому нічого невідомо і він не пам`ятає їх;
11. Протоколу допиту ОСОБА_16 від 04.08.2022, відповідно до якого він як член наглядової ради АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» не підписував протокол про відчуження часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;
12. Протоколу допиту ОСОБА_15 від 04.08.2022, відповідно до якого він як член наглядової ради АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» не підписував протокол про відчуження часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;
13. Протоколу допиту ОСОБА_14 від 04.08.2022, відповідно до якого він як член наглядової ради АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» не підписував протокол про відчуження часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;
14. Протоколу допиту ОСОБА_34 від 25.08.2022, яка працює начальником відділу Дніпровського ВДВС у м. Києві та повідомила, що 28.07.2022 до неї із заявою звернувся ОСОБА_21 про закриття виконавчого провадження щодо нього, з метою проведення в подальшому протиправних реєстраційних дій щодо відчуження часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;
15. Протоколу допиту ОСОБА_35 , відповідно до якого влітку 2022 року до нього звернулися ОСОБА_17 , ОСОБА_19 та ОСОБА_18 з метою надання правової допомоги та організації корупційних зв`язків в Міністерстві Юстиції України під час протиправного заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;
16. Протоколу допиту ОСОБА_36 , відповідно до, якого він зізнався, що в кінці літа 2022 року йому запропонували за грошову винагороду в сумі 1000 доларів США, використовуючи підроблений паспорт ОСОБА_10 підписати замість нього документи, які в подальшому стали підставою для зміни власників заводу;
17. Протоколів тимчасового доступу до речей та документів, які знаходились у приватного нотаріуса Полтавського міського нотаріального округу Полтавської області ОСОБА_29 , щодо реєстраційних дій, пов`язаних із незаконним продажем часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та вилучені документи, зокрема:
- Заяви ОСОБА_21 щодо зміни складу засновників ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;
- Підроблений протокол засідання наглядової ради АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест», в якому прийнято рішення про відчуження часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;
- Підроблений протокол засідання наглядової ради АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал», в якому прийнято рішення про відчуження часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;
- Акт приймання-передачі частки у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» підписаний ОСОБА_21 та ОСОБА_37 , який використовуючи підроблений паспорт видав себе за представника з управління активами АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» та АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» - ОСОБА_10 , відповідно до якого ОСОБА_21 став власником часток статутному капіталі даного заводу в розмірі 100 %;
- Заява ОСОБА_22 щодо зміни складу засновників ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;
- Рішення про призначення ОСОБА_5 в липні 2022 року ОСОБА_22 директором ТОВ «Нутрітек дитяче харчування» та уповноваження його на підписання акту приймання передачі частки у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;
- Акт приймання-передачі частки у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» підписаний ОСОБА_21 та ОСОБА_22 в особі директора ТОВ «Нутрітек дитяче харчування», відповідно до якого ТОВ «Нутрітек дитяче харчування» стало власником часток статутному капіталі даного заводу в розмірі 100 %;
- Заява ОСОБА_23 (який діяв на підставі підробленого доручення підписаного ОСОБА_38 , який представився директором ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» ОСОБА_9 ), щодо зміни складу засновників даного заводу;
- Підроблена довіреність на ОСОБА_23 щодо надання повноважень представляти інтереси ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», підписана ОСОБА_38 , який використовуючи підроблений паспорт видав себе за директора даного заводу - ОСОБА_9 ;
- Підроблений протокол загальних зборів учасників ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», підписаний ОСОБА_37 , який використовуючи підроблений паспорт видав себе за представника з управління активами АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» та АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» - ОСОБА_10 , відповідно до якого прийнято рішення про зміну адреси реєстрації АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест»;
- Заява ОСОБА_23 від 28.07.2022 (який діяв на підставі підробленого доручення підписаного ОСОБА_38 , який представився директором ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» ОСОБА_9 ), щодо зміни керівника юридичної особи, кінцевого бенефіціарного власника зміни установчих документів;
- Рішення єдиного учасника ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» ОСОБА_21 щодо затвердження нового статуту товариства, звільнення з посади директора ОСОБА_9 , призначення ОСОБА_21 директором та визначення його кінцевим бенефіціарним власником;
- Заява ОСОБА_23 від 29.07.2022 (який діяв на підставі підробленого доручення підписаного ОСОБА_38 , який представився директором ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» ОСОБА_9 ), щодо зміни керівника юридичної особи, кінцевого бенефіціарного власника зміни установчих документів;
- Рішення єдиного учасника ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» ОСОБА_22 щодо затвердження нового статуту товариства, звільнення з посади директора ОСОБА_21 , призначення ОСОБА_31 директором та визначення ОСОБА_5 кінцевим бенефіціарним власником;
18. Протоколу тимчасового доступу до речей і документів, які знаходилися у володінні приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_28 та підтверджують, що вона не засвідчувала протоколи наглядових рад АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» та АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал», а також під номерами 1024, 1025, 1026, 1028, 1029, 1030 в її реєстрі зазначені зовсім інші реєстраційні дії з іншими особами;
19. Наказу Міністерства юстиції України № 3209/5 від 01.08.2022, відповідно до якого дії приватного нотаріуса Полтавського міського нотаріального округу Полтавської області ОСОБА_29 щодо перереєстрації власників у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» визнано протиправними, а саме що остання відповідно до законодавства України повинна була відмовити у вчиненні вищевказаних реєстраційних дій, однак діючи всупереч нормам Законів України провела їх. Також відповідно до вказаного наказу вищевказані реєстраційні дії скасовані;
20. Протоколу тимчасового доступу до речей і документів, які знаходилися у володінні Печерської районної в м. Києві державної адміністрації, а саме реєстраційних справ ТОВ «Нутрітек груп» та ТОВ «Нутрітек дитяче харчування». Відповідно до вказаних матеріалів:
- ТОВ «Нутрітек груп» заснувала 14.02.2022 близька знайома підозрюваного ОСОБА_19 - ОСОБА_27 , із статутним капіталом 1000 гривень;
- 27.06.2022 змінено відомості про склад засновників ТОВ «Нутрітек груп» з ОСОБА_27 на ОСОБА_5 ;
- 11.07.2022 ТОВ «Нутрітек груп» в особі директора ОСОБА_5 заснувало ТОВ «Нутрітек дитяче харчування» з статутним капіталом 25 000 000 гривень;
21. Протоколу тимчасового доступу до речей і документів, які знаходилися у володінні ГУ Державної податкової служби у м. Києві щодо ТОВ «Нутрітек дитяче харчування». Відповідно до вказаних матеріалів у вказаного товариства станом на 31.12.2022 відсутній баланс, доходи, витрати, чистий прибуток тощо;
22. Висновоку експерта № 2767/2831 за результатами проведення судової економічної експертизи, відповідно до якого вартість корпоративних прав АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» та вартість корпоративних прав АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест», які станом на 29.07.2022 володіли 100 % статутного капіталу ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» як збитки, арифметично підтверджуються в сумі 250 601 000 гривень;
23. Висновоку експерта № СЕ-19/117-22/10947-ПЧ від 06.09.2022 за результатами проведення почеркознавчої експертизи, відповідно до якого підпис та рукописні записи на протоколі засідання наглядової ради АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал», виконані не ОСОБА_14 ;
24. Висновоку експерта № СЕ-19/117-22/10948-ПЧ від 09.09.2022 за результатами проведення почеркознавчої експертизи, відповідно до якого підпис та рукописні записи на протоколі засідання наглядової ради АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест», виконані не ОСОБА_9 , ОСОБА_16 ;
25. Висновоку експерта № СЕ-19/117-22/10946-ПЧ від 31.08.2022 за результатами проведення почеркознавчої експертизи, відповідно до якого підпис та рукописні записи на акті приймання-передачі часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», виконані не ОСОБА_10 ;
26. Висновоку експерта № СЕ-19-23/18451-ПЧ від 17.04.2023 за результатами проведення почеркознавчої експертизи, відповідно до якого рукописний напис « ОСОБА_9 » на нотаріальному бланку довіреності виконаний ОСОБА_38 ;
27. Висновоку експерта № СЕ-19-23/33986-ДД від 06.07.2023 за результатами проведення експертизи документів, відповідно до якого нотаріальні бланки засідань наглядових рад АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» та АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» не відповідають бланкам відповідного зразку Міністерства Юстиції України;
28. Протоколу негласних слідчих (розшукових) дій № 55/1-2891 від 01.05.2023, в якому зафіксовано розмову між ОСОБА_17 , ОСОБА_39 , ОСОБА_18 про обставини протиправного заволодіння часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», в тому числі щодо обізнаності всіх учасників про незаконні дії, причетність та роль ОСОБА_19 , ОСОБА_21 , ОСОБА_5 та інших осіб у вчиненні злочину;
29. Протоколу негласних слідчих (розшукових) дій № 55/1-2669 від 02.05.2023, в якому зафіксовано розмову між ОСОБА_17 та ОСОБА_39 про обставини протиправного заволодіння часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та причетність до вчинення даного злочину ОСОБА_19 , ОСОБА_21 , ОСОБА_18 , ОСОБА_23 , ОСОБА_5 та нотаріуса, а також намагання ОСОБА_40 та ОСОБА_17 застосовуючи корупційні зв`язки звільнити ОСОБА_21 з-під варти з метою недопущення дачі ним показань;
30. Протоколу огляду мобільного телефону ОСОБА_17 від 07.06.2023, а саме чату зафіксованого в додатку «WhatsApp» із ОСОБА_41 . В даному чаті ОСОБА_17 та ОСОБА_42 обговорюють план протиправного заволодіння часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», а також участь інших учасників злочинної організації у вчиненні злочину, зокрема ОСОБА_19 , ОСОБА_18 ;
31. Протоколу огляду мобільного телефону ОСОБА_17 від 09.06.2023, а саме чату зафіксованого в додатку «WhatsApp» із ОСОБА_43 . В даному чаті ОСОБА_17 та ОСОБА_44 обговорюють план протиправного заволодіння часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», а також участь інших учасників злочинної організації у вчиненні злочину, зокрема ОСОБА_19 ;
32. Протоколу допиту підозрюваного ОСОБА_17 , який зафіксований на відео зйомку та протокол огляду флеш-носія, на якому зафіксовано даний допит. Під час вказаного допиту ОСОБА_17 частково зізнається у вчиненому злочині, а також частково викриває інших учасників злочину, зокрема ОСОБА_19 , ОСОБА_18 , ОСОБА_40 ;
33. Протоколів допитів ОСОБА_45 , в яких він вказує про те, що в червні 2022 року ОСОБА_44 та ОСОБА_21 запропонували йому підписати документи замість директора ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» за грошову винагороду 1000 доларів США. 21.07.2022 він знаходячись в приміщенні приватного нотаріуса ОСОБА_29 в м. Полтава, використовуючи підроблений паспорт громадянина України на ОСОБА_9 підписав довіреність на ОСОБА_23 , при цьому саме ОСОБА_23 надав йому вказаний підроблений паспорт;
34. Протоколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками із ОСОБА_38 , відповідно до якого він впізнав ОСОБА_19 як особу, яка в м. Києві зустрічалася із ним, ОСОБА_21 та іншими особами перед виїздом до м. Полтава та передавала їм документи;
35. Протоколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками із ОСОБА_38 , відповідно до якого він впізнав ОСОБА_22 як особу, яка спільно з іншими учасниками злочинної організації знаходилась в м. Полтава біля приміщення приватного нотаріуса під час здійснення реєстраційних дій щодо протиправного заволодіння часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;
36. Протоколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками із ОСОБА_38 , відповідно до якого він впізнав ОСОБА_21 як особу, яку возив в м. Полтава до приватного нотаріуса та яка запропонувала йому підписати документи від імені ОСОБА_9 ;
37. Протоколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками із ОСОБА_38 , відповідно до якого він впізнав ОСОБА_23 як особу, яка надала йому підроблений паспорт громадянина України на ОСОБА_9 ;
38. Протоколу огляду мобільного телефону ОСОБА_19 від 06.07.2023, під час якого зафіксовані чати, що підтверджують його участь у протиправному заволодінні часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;
39. Інших матеріалів кримінального провадження в своїй сукупності., слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість підозриОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 206-2 КК України.
Вирішуючи клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, слідчий суддя враховує тяжкість покарання за ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 206-2 КК України, особу підозрюваного, його вік, сімейний стан, стан здоров`я, матеріальне становище та доходить висновку, що докази та обставини, на які посилається прокурор у клопотанні, дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюванийОСОБА_5 , перебуваючи на волі, може переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується, у зв`язку з чим виникла необхідність у застосуванні до останнього запобіжного заходу.
Між тим, відповідно до ч. 4 ст. 194 КПК України якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м`який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного, обвинуваченого обов`язки, передбачені частиною п`ятою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.
Оскільки прокурор не довів обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, а саме недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні, слідчий суддя дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання слідчого та застосування більш м`якого запобіжного заходу підозрюваному, ніж той, який зазначений у клопотанні.
Крім того, прокурор в клопотанні з врахуванням того, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні декількох кримінальних правопорушень, в тому числі тяжкому та особливо тяжкому злочинах, його матеріальний стан, а також те, що він разом з іншими учасниками злочинної організації завдав збитків у сумі 250 601 000 гривень, з метою забезпечення виконання ОСОБА_5 покладених на нього обов`язків, при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою просить визначити необхідний розмір застави в 14 900 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 39 991 600 гривень та достатній для забезпечення виконання підозрюваним обов`язків.
Так, розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених ст. 177 КПК України. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо не помірним для нього.
Розмір застави встановлюється слідчим суддею, судом, у розмірах, передбачених ч. 5 ст. 182 КПК України:
- щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні нетяжкого злочину, - від одного до двадцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
- щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні тяжкого злочину, - від двадцяти до вісімдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні особливо тяжкого злочину, - від вісімдесяти до трьохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
У виключних випадках, якщо слідчий суддя, суд встановить, що застава у зазначених межах не здатна забезпечити виконання особою, що підозрюється, обвинувачується у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, покладених на неї обов`язків, застава може бути призначена у розмірі, який перевищує вісімдесят чи триста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Виходячи з мети застави, головним критерієм, за яким має бути визначений розмір застави є його достатність для забезпечення виконання підозрюваним його процесуальних обов`язків.
Саме така позиція міститься в рішеннях Європейського суду з прав людини.
Згідно з рішенням у справі «Мангурас проти Іспанії» суд зазначив, що суму застави необхідно оцінювати за ступенем впевненості, що можлива перспектива втрати застави буде діяти як достатній стримуючий фактор, щоб розвіяти будь-яке бажання втекти.
Аналогічної думки ЄСПЛ дотримався в справі «Істоміна проти України» де зазначив, що, гарантії передбачена пунктом 3 статті 5 Конвенції має на меті забезпечити не відшкодування будь-яких збитків, а лише присутність обвинуваченого на судовому засіданні.
Отже, прокурором не доведено необхідності застосування застави такого розміру, не проаналізовано майнового та сімейного стану підозрюваного, інших даних про його особу, а лише з посиланням на нанесені збитки кримінальним правопорушення в якому підозрюється ОСОБА_5 .
Крім того, ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва у справі № 757/54432/23-к від 28.11.2023 відмовлено у задоволенні клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_32 про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_5 та обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 26.01.2024. Отже слідчим суддею при розгляді вказаного клопотання досліджувалось питання необхідності продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та слідчий суддя ухвалив, що достатнім запобіжним заходом для підозрюваного є цілодобовий домашній арешт. Вказана ухвала в апеляційному порядку не скасована.
Також, слідчим та прокурором не продовжувався підозрюваному попередній запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Разом з цим, 23.11.2023, в порядку ст. 290 КПК України, сторонам кримінального провадження повідомлено про завершення досудового розслідування та здійснено відкриття матеріалів досудового розслідування для надання доступу сторонам кримінального провадження. Отже, досудове розслідування завершено, органом досудового розслідування зібрано всі докази, про що повідомлено сторону захисту.
Виходячи з конкретних обставин справи, даних про особу підозрюваного, який має постійне місце проживання, його вік, стан здоров`я, характер вчинення кримінального правопорушення, позитивно характеризується за місцем своєї роботи, те що, на його утриманні перебуває двоє неповнолітніх дітей, дружина яка перебуває у відпустці за доглядом за дитиною та мати-пенсіонерка, вважаю наявними підстави для застосування доОСОБА_5 більш м`якого запобіжного заходу, ніж той, який зазначений у клопотанні, а саме домашнього арешту на певний період доби, що полягає в забороні підозрюваному залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , а саме з 23.00 год. до 06.00 год. наступної доби в межах строку досудового розслідування на два місяці, тобто до 5.04.2024 року включно, та застосувати процесуальні обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, в межах строку досудового розслідування до 5.04.2024 року, а саме:
- не відлучатися з м. Києва без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого прокурора чи суд про зміну місця свого проживання та/або місця роботи;
- утримуватись від спілкування з підозрюваними і свідками у даному кримінальному провадженні;
- здати на зберігання до відповідних органах державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;
- носити електронний засіб контролю.
Керуючись ст. 177-179, 183, 193, 194, 309 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора, ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_5 - відмовити.
Застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід вигляді домашнього арешту на певний період доби, заборонивши йому залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , а саме з 23.00 год. до 06.00 год. наступної доби в межах строку досудового розслідування на два місяці, тобто до 5.04.2024 року включно, та продовжити процесуальні обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, в межах строку досудового розслідування до 5.04.2024 року, а саме:
- не відлучатися з м. Києва без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого прокурора чи суд про зміну місця свого проживання та/або місця роботи;
- утримуватись від спілкування з підозрюваними і свідками у даному кримінальному провадженні;
- здати на зберігання до відповідних органах державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;
- носити електронний засіб контролю.
Роз`яснити підозрюваному, що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України працівники Національної поліції з метою контролю за його поведінкою, мають право з`являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених зобов`язань, використовувати електронні засоби контролю.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого у кримінальному провадженні.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2024 |
Оприлюднено | 14.02.2024 |
Номер документу | 116950395 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Батрин О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні