Ухвала
від 12.02.2024 по справі 917/182/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/Код ЄДРПОУ 03500004

УХВАЛА

про залишення без руху заяви про відкриття

провадження у справі про банкрутство

12.02.2024 Справа № 917/182/24

Суддя Господарського суду Полтавської області О.О.Ореховська, розглянувши

заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АВЕНТИВА", вул. Академіка Павлова, буд. 10, м. Харків, Харківська область, 61054; код ЄДРПОУ 42721832

до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Денисівка", с. Денисівка, Оржицький район, Полтавська область, 37732; код ЄДРПОУ 03773027

про відкриття провадження у справі про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "АВЕНТИВА" (код ЄДРПОУ 42721832)

звернулося до Господарського суду Полтавської області із заявою (вх. № 199/24 від 06.02.2024) про відкриття провадження у справі про банкрутство Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Денисівка" ( код ЄДРПОУ 03773027) у зв`язку із наявною та непогашеною заборгованістю.

Дослідивши матеріали заяви, суд вважає за необхідне залишити її без руху, зважаючи на те, що подана заява про відкриття провадження у справі про банкрутство не відповідає вимогам, встановленим Кодексом України з процедур банкрутства (далі за текстом - Кодекс).

Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються, зокрема, докази сплати судового збору.

Заявником не додані до заяви докази сплати судового збору у порядку та розмірі встановленому Законом України "Про судовий збір", що також підтверджується Актом Господарського суду Полтавської області від 06.02.2024 про відсутність додатку №1 - платіжного документу, що підтверджує сплату судового збору.

Пунктом 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме позовна заява повинна містити: 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Разом з тим, заявником не дотримано вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки у позовній заяві (заяві) не зазначено відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін.

Відповідно до ч.3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства Господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених ст. 174 ГПК України , з врахуванням вимог цього Кодексу.

Згідно абз. 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Відповідно до абз. 1 та 2 ч 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

З огляду на викладене, суд вказує, що заявником у заяві не зазначено інформації щодо наявності у нього та боржника зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема "Електронний суд"), що відповідно є підставою для залишення позову ( заяви) без руху.

За змістом ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.

Суд відзначає, що з метою усунення встановлених недоліків Товариство з обмеженою відповідальністю "АВЕНТИВА" зобов`язане зареєструвати Електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІТС та зазначити про наявність або відсутність електронного кабінету в учасників справи, надати докази .

За таких обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Нормами ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

Зважаючи на вищевикладене, керуючись ст.ст. 34, 37 Кодексу України з питань банкрутства, ст.ст 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АВЕНТИВА" (вул. Академіка Павлова, буд. 10, м. Харків, Харківська область, 61054; код ЄДРПОУ 42721832) про відкриття провадження у справі про банкрутство Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Денисівка" (с. Денисівка, Оржицький район, Полтавська область, 37732; код ЄДРПОУ 03773027) залишити без руху.

2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "АВЕНТИВА" строк - п"ять днів з дня вручення цієї ухвали на усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.

3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "АВЕНТИВА" спосіб усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство шляхом надання :

- доказів реєстрації заявника в електронному кабінеті;

- докази сплати судового збору у порядку та розмірі встановленому Законом України "Про судовий збір" - 30 280, 00 грн. ( 3 028, 00 грн. *10 = 30 280, 00 грн.);

- документальні докази виготовлення документації із землеустрою згідно умов Договору на розробку документації із землеустрою від 03.02.2019;

- документальні докази направлення боржнику рахунку на оплату виконаних робіт ( п. 2.2 Договору на розробку документації із землеустрою від 03.02.2019);

- відомості про розмір вимог кредитора до боржника із зазначенням окремо розміру неустойки ( штрафу, пені), яка підлягає сплаті;

- уточнення заяви із визначенням повної адреси боржника - із зазначення в адресі боржника вулиці і номеру будинку ( квартири - за наявності);

- договір страхування відповідальності арбітражного керуючого, укладений відповідно до вимог ст. 24 Кодексу України з питань банкрутства;

- докази сплати страхового платежу згідно договору страхування.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Ухвалу підписано 12.02.2024.

Суддя О.О. Ореховська

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення12.02.2024
Оприлюднено15.02.2024
Номер документу116954850
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/182/24

Ухвала від 28.02.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 12.02.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні