ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/Код ЄДРПОУ 03500004
УХВАЛА
про залишення без руху заяви про відкриття
провадження у справі про банкрутство
12.02.2024 Справа № 917/182/24
Суддя Господарського суду Полтавської області О.О.Ореховська, розглянувши
заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АВЕНТИВА", вул. Академіка Павлова, буд. 10, м. Харків, Харківська область, 61054; код ЄДРПОУ 42721832
про відкриття провадження у справі про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "АВЕНТИВА" (код ЄДРПОУ 42721832)
звернулося до Господарського суду Полтавської області із заявою (вх. № 199/24 від 06.02.2024) про відкриття провадження у справі про банкрутство Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Денисівка" ( код ЄДРПОУ 03773027) у зв`язку із наявною та непогашеною заборгованістю.
Дослідивши матеріали заяви, суд вважає за необхідне залишити її без руху, зважаючи на те, що подана заява про відкриття провадження у справі про банкрутство не відповідає вимогам, встановленим Кодексом України з процедур банкрутства (далі за текстом - Кодекс).
Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються, зокрема, докази сплати судового збору.
Заявником не додані до заяви докази сплати судового збору у порядку та розмірі встановленому Законом України "Про судовий збір", що також підтверджується Актом Господарського суду Полтавської області від 06.02.2024 про відсутність додатку №1 - платіжного документу, що підтверджує сплату судового збору.
Пунктом 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме позовна заява повинна містити: 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Разом з тим, заявником не дотримано вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки у позовній заяві (заяві) не зазначено відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін.
Відповідно до ч.3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства Господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених ст. 174 ГПК України , з врахуванням вимог цього Кодексу.
Згідно абз. 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Відповідно до абз. 1 та 2 ч 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
З огляду на викладене, суд вказує, що заявником у заяві не зазначено інформації щодо наявності у нього та боржника зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема "Електронний суд"), що відповідно є підставою для залишення позову ( заяви) без руху.
За змістом ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
Суд відзначає, що з метою усунення встановлених недоліків Товариство з обмеженою відповідальністю "АВЕНТИВА" зобов`язане зареєструвати Електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІТС та зазначити про наявність або відсутність електронного кабінету в учасників справи, надати докази .
За таких обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Нормами ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Зважаючи на вищевикладене, керуючись ст.ст. 34, 37 Кодексу України з питань банкрутства, ст.ст 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АВЕНТИВА" (вул. Академіка Павлова, буд. 10, м. Харків, Харківська область, 61054; код ЄДРПОУ 42721832) про відкриття провадження у справі про банкрутство Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Денисівка" (с. Денисівка, Оржицький район, Полтавська область, 37732; код ЄДРПОУ 03773027) залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "АВЕНТИВА" строк - п"ять днів з дня вручення цієї ухвали на усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.
3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "АВЕНТИВА" спосіб усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство шляхом надання :
- доказів реєстрації заявника в електронному кабінеті;
- докази сплати судового збору у порядку та розмірі встановленому Законом України "Про судовий збір" - 30 280, 00 грн. ( 3 028, 00 грн. *10 = 30 280, 00 грн.);
- документальні докази виготовлення документації із землеустрою згідно умов Договору на розробку документації із землеустрою від 03.02.2019;
- документальні докази направлення боржнику рахунку на оплату виконаних робіт ( п. 2.2 Договору на розробку документації із землеустрою від 03.02.2019);
- відомості про розмір вимог кредитора до боржника із зазначенням окремо розміру неустойки ( штрафу, пені), яка підлягає сплаті;
- уточнення заяви із визначенням повної адреси боржника - із зазначення в адресі боржника вулиці і номеру будинку ( квартири - за наявності);
- договір страхування відповідальності арбітражного керуючого, укладений відповідно до вимог ст. 24 Кодексу України з питань банкрутства;
- докази сплати страхового платежу згідно договору страхування.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Ухвалу підписано 12.02.2024.
Суддя О.О. Ореховська
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2024 |
Оприлюднено | 15.02.2024 |
Номер документу | 116954850 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Ореховська О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні