Справа № 761/4024/24
Провадження № 1-кс/761/3199/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2024 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання слідчого Шевченківського УП ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 ., в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 42022102100000027 від 08 лютого 2022 року за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358 КК України, про проведення огляду, -
в с т а н о в и в:
В січні 2024 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого Шевченківського УП ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 ., в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 42022102100000027 від 08 лютого 2022 року за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358 КК України, про проведення огляду нежитлової будівлі під літ. «А», розташованої за адресою: м. Київ, просп. Володимира Маяковського, будинок 62-Б, яка належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю «КТГ ЕРДО» (код ЄРДПОУ 43234784), із залученням спеціалістів Департаменту земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації, Комунального підприємства «Київський інститут земельних відносин» та Головного управління Державного земельного кадастру у м. Києві та Київській області.
Клопотання мотивоване тим, що слідчим відділом Шевченківського управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022102100000027 від 08 лютого 2022 року за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358 КК України.
В обгрунтвання вимог клопотання, слідчим зазначено, що група невстановлених осіб на території міста Києва створила злочину схему щодо сприяння третім особам набуття фіктивних підстав, які в подальшому можуть бути ними використанні для реєстрації право власності за собою на самочинно побудовані (встановлені) будівлі на самоправно зайнятих земельних ділянках та подальшого протиправного набуття ними права на отримання у власність чи оренду земельних ділянок на яких знаходяться самочинно збудовані об`єкти нерухомості.
Слідчим зазначено, що група невстановлених осіб, використовуючи підконтрольне їм Товариство з обмеженою відповідальністю «КТГ ЕРДО» код ЄРДПОУ 42234784, знаючи про наявність так званої "будівельної амністії", а саме щодо можливості проведення державними реєстраторами (нотаріусами) реєстраційних дій на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, що закінчені будівництвом до 05 серпня 1992 року на підставі спрощеного пакету документів, до переліку якого не входять документи щодо підтвердження ведення об`єкта будівництва у експлуатацію, вирішила використати вказану норму законну на свою користь з метою особистого збагачення. Таким чином, з метою приховання допущених порушень будівельного, земельного законодавства та готування до вчинення ними подальших шахрайських дій невстановлені особи розмістили на земельній ділянці, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , тимчасову споруду МАФ загальною площею 182,0 кв.м.
В подальшому, невстановлені особи з метою створення законних підстав для подальшого проведення реєстраційних дій щодо визнання права власності на незаконно встановлений МАФ за ними, виготовляють підроблену технічну документацію та довідки про результати проведення інвентаризації об`єкту нерухомості за адресою: АДРЕСА_1 , до яких вносять неправдиві відомості щодо власника будівель, часу їх побудови та їх площі. Слідчий вказує, що, отримавши вищевказану завідому підроблену технічну документацію, нібито виготовлену ФОП « ОСОБА_4 » невстановлені особи використовуючи підконтрольне їм ТОВ «КТГ ЕРДО» та її директора 02 липня 2019 року звертаються до державного реєстратора Комунального підприємства «Благоустрій Шевченківського району» ОСОБА_5 з метою проведення подальшої державної реєстрації право власності за ТОВ «КТГ ЕРДО».
В подальшому в той же день державний реєстратор у порушення вимог Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127, здійснив реєстраційні дії щодо нежитлової будівлі під літ. «А» за адресою: АДРЕСА_1 , за відсутності документів, що підтверджують адресу, ведення об`єкта в експлуатацію та на підставі документів, які містять неправдиві відомості та не підтверджують набуття третіми особами речових прав на нерухоме майно. Тож, невстановлені 02 липня 2019 року на підставі підроблених документів протиправно отримали у власність нежитлову будівлю під літ. «А» за адресою: АДРЕСА_1 , самоправно зайняли ділянку на якій вона знаходиться та шахрайським шляхом отримали першочергове право на отримання земельної ділянки у оренду від територіального громади.
У ході досудового розслідування було отримано відповідь від ФОП « ОСОБА_4 », яка повідомила, що до неї за проведенням інвентаризації будівлі за адресою АДРЕСА_1 ніхто не звертався, інвентаризацію вказаної будівлі вона ніколи не проводила, жодних документів з вказаного питання у неї немає.
24 січня 2024 року нежитлову будівлю під літ. «А» за адресою: АДРЕСА_1 , в порядку ст. 98 КПК України визнано в якості речового доказу.
На даний час, з метою фіксації відомостей про обставини вчиненого кримінального правопорушення, в органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні дозволу на проведення огляду нежитлової будівлі під літ. «А», розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , з метою фіксації обставин вчиненого кримінального правопорушення, а саме факту самовільного встановлення МАФу, фіксації неправомірного використання та ідентифікації осіб, які здійснюють діяльність у даній нежитловій будівлі, складанням схеми приміщення, встановлення місця та меж земельної ділянки, яку займає вказана нежитлова будівля із залученням спеціалістів Департаменту земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації, Комунального підприємства «Київський інститут земельних відносин» та Головного управління Державного земельного кадастру у м. Києві та Київській області.
В судове засідання слідчий не з`явився та подав заяву про розгляд клопотання без його участі, в якій зазначив, що клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.
Вивчивши клопотання та долучені до нього документи, оцінивши в сукупності доводи клопотання з долученими до нього документами, слідчий суддя вважає, що подане клопотання підлягає задоволенню.
Згідно з ч. 2 ст. 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
За ч. 1 та ч. 2 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч. 1 ст. 237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.
Згідно частини 2 цієї ж статті огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Згідно ч. 5 ст. 237 КПК України, при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу.
Згідно ч. 7 ст. 237 КПК України, при огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження.
З урахуванням викладеного, відомостей про склад кримінального правопорушення, що внесені до ЄРДР, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 233-237, 309 КПК України, ст. 30 Конституції України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, слідчий суддя, -
у х в а л и в:
Клопотання слідчого Шевченківського УП ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 ., в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 42022102100000027 від 08 лютого 2022 року за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358 КК України, про проведення огляду - задовольнити.
Надати слідчому слідчого відділу Шевченківського управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , із залученням спеціалістів Департаменту земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації, Комунального підприємства «Київський інститут земельних відносин» та Головного управління Державного земельного кадастру у м. Києві та Київській області дозвіл на проведення огляду нежитлової будівлі під літ. «А», розташованої за адресою: м. Київ, просп. Володимира Маяковського, будинок 62-Б, площею 182,0 кв.м., реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1863237180000, яка належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю «КТГ ЕРДО» (код ЄРДПОУ 43234784), з метою фіксації обставин вчиненого кримінального правопорушення, а саме факту самовільного встановлення МАФу, фіксації неправомірного використання та ідентифікації осіб, які здійснюють діяльність у даній нежитловій будівлі, складанням схеми нежитлової будівлі, встановлення місця та меж земельної ділянки, яку займає вказана нежитлова будівля.
Строк дії ухвали - 1 місяць з дня її постановлення та надає право на обшук/огляд житла чи іншого володіння особи лише один раз.
При виконанні даної ухвали відповідно до ч. 2, 3, 9 ст. 236 КПК України обшук/огляд житла чи іншого володіння особи на підставі ухвали слідчого судді повинен відбуватися в час, коли завдається найменша шкода звичайним заняттям особи, яка ними володіє, якщо тільки слідчий, прокурор не вважатиме, що виконання такої умови може суттєво зашкодити меті обшуку/огляду.
Перед початком виконання ухвали слідчого судді особі, яка володіє житлом чи іншим володінням, а за її відсутності - іншій присутній особі повинна бути пред`явлена ухвала і надана її копія. Слідчий, прокурор має право заборонити будь-якій особі залишити місце обшуку/огляду до його закінчення та вчиняти будь-які дії, що заважають проведенню обшуку/огляду. Особа, у житлі чи іншому володінні якої проводиться обшук/огляд, має право користуватися правовою допомогою адвоката на будь-якій стадії проведення обшуку/огляду.
Другий примірник протоколу обшуку/огляду разом із доданим до нього описом вилучених документів та тимчасово вилучених речей (за наявності) вручається особі, у якої проведено обшук/огляд, а в разі її відсутності - повнолітньому членові її сім`ї або його представникові/ керівнику або представникові підприємства, установи або організації.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2024 |
Оприлюднено | 15.02.2024 |
Номер документу | 116961742 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Волошин В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні