КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №133/379/24
Провадження №2/133/423/24
У Х В А Л А
14.02.24
Суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області Кучерук І.М., розглянувши питання про самовідвід судді Кучерук І.М. у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав,
ВСТАНОВИВ:
На підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями судді Козятинського міськрайонного суду Вінницької області Кучерук І.М. надійшла позовна заява №133/379/24 ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав.
Суддею Кучерук І.М.встановлено,що ОСОБА_1 працює в Козятинському міськрайонному суді Вінницької області на посаді секретаря суду.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
У зв`язку із зазначеним, вважаю за необхідне заявити самовідвід у цивільній справі за вказаним вище позовом з метою недопущення у сторін сумнів в об`єктивності та неупередженості, а також з метою запобігання в подальшому будь-якої недовіри з боку осіб, що приймають участь у справі, та для забезпечення справедливого, своєчасного, об`єктивного та неупередженого розгляду цієї справи.
За правилами ч.3 ст.ст.39 ЦПК України самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу (ч. 9 ст. 40 ЦПК України).
Згідно з ст. 6 Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод» кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом та гарантує право на справедливий судовий розгляд.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини (рішення від 09.11.2006 у справі «Білуга проти України», від 28.10.1998 у справі «Ветштан проти Швейцарії») важливим питанням є довіра, яку суди повинні вселяти у громадськість у демократичному суспільстві. Судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений.
За таких обставин, з метою забезпечення права сторін на справедливий суд, уникнення сумніву щодо неупередженості судді під час проведення судового розгляду та вирішення даної справи, суд приходить до переконання, що самовідвід підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст.36,39,40 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Самовідвід судді Козятинського міськрайонного суду Вінницької області Кучерук І.М. задовольнити.
Відвести головуючого у справі №133/379/24.
Цивільну справу №133/379/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 пропозбавлення батьківськихправ передати до канцелярії суду для повторного розподілу в порядку ч.3 ст.14 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.М. Кучерук
Суд | Козятинський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2024 |
Оприлюднено | 15.02.2024 |
Номер документу | 116967234 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Козятинський міськрайонний суд Вінницької області
Кучерук І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні