Ухвала
від 14.02.2024 по справі 347/329/24
КОСІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 347/329/24

У х в а л а

Іменем України

"14" лютого 2024 р. м. Косів

Суддя Косівського районного суду, Івано-Франківської області Крилюк М.І. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до газети «Гуцульський край» про захист честі та гідності і відшкодування моральної шкоди,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою до газети «Гуцульський край» про захист честі та гідності і відшкодування моральної шкоди.

Пред`явлена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки вона не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, згідно якої до позовноїзаяви додаютьсядокументи,що підтверджуютьсплату судовогозбору увстановлених порядкуі розмірі,або документи,що підтверджуютьпідстави звільненнявід сплатисудового зборувідповідно дозакону.

Відповідно доп.1.4ч.2ст.4ЗУ «Просудовий збір»від 08.07.2011р.№ 3674-VIзі змінамиставки судовогозбору встановлюютьсяу такихрозмірах: заподання досуду позовноїзаяви про захист честі та гідності фізичної особи, ділової репутації фізичної або юридичної особи, а саме: позовної заяви немайнового характеру 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, позовної заяви про відшкодування моральної шкоди 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Тобто, в поданій до суду позовній заяві ОСОБА_1 заявлено дві позовні вимоги: немайнового характеру по якій ставка судового збору становить -1211,20грн. та майнового характеру по якій ставка судового збору становить -3028грн. За подання до суду вказаної позовної заяви позивачем повинен бути сплачений судовий збір в сумі -4239,20грн., який ним не сплачений.

Представник позивача в позовній заяві вказує про те, що позивач звільнений від сплати судового збору та долучає копії посвідчень №000265 та №000743 в якому вказано, що пред`явник посвідчення має право на пільги передбачені ст.12 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Проте, не вказує частину та пункт статті 5 ЗУ «Про судовий збір», яка б надавала право на звільнення позивача від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях та не долучає належних для цього доказів.

Так, правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаєЗакон України «Про судовий збір».

При цьому, правовий статус ветеранів війни, створення належних умов для їхнього життєзабезпечення та членів їхніх сімей встановленіЗаконом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Статтею 22 цього Законупередбачено, що особи, на яких поширюється дія цього нормативного акта, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їхнім соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань. Перелік пільг, наданих учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначений уст. 12 цього Закону.

Однак, спір щодо захисту честі та гідності та відшкодування моральної шкоди не стосується порядку, обсягу соціальних гарантій чи соціального і правового захисту ветеранів війни.

Отже,вирішуючи питанняпро сплатусудового зборуособою,яка маєправо напільги передбаченіст.12ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», для правильного застосування норм ЗУ «Про судовий збір»,суд має враховувати предмет та підстави позову, перевіряти, чи стосується така справа захисту прав такої особи з урахуванням положень статей12,22 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

А тому, враховуючи те, що вимоги позивача не пов`язані з порушенням його права на соціальний захист, судовий збір має бути сплачено на загальних підставах.

Згідно ч.1ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, з наведених обставин, дану позовнузаяву слідзалишити безруху надавши ОСОБА_2 строк дляусунення недоліківдо 22.02.2024р., який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.185 ЦПК України суд,-

у х в а л и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 догазети «Гуцульськийкрай» прозахист честіта гідностіі відшкодуванняморальної шкоди залишитибез рухута надатипозивачу строкдля усуненнянедоліків до22.02.2024р., який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає, проте заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя: М.І.Крилюк

СудКосівський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення14.02.2024
Оприлюднено15.02.2024
Номер документу116974979
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них:

Судовий реєстр по справі —347/329/24

Ухвала від 22.02.2024

Цивільне

Косівський районний суд Івано-Франківської області

КРИЛЮК М. І.

Ухвала від 14.02.2024

Цивільне

Косівський районний суд Івано-Франківської області

КРИЛЮК М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні