Справа № 202/11113/22
Провадження № 1-кс/202/1105/2024
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
УХВАЛА
12 лютого 2024 року м. Дніпро
слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №42022040000000358 від 30 вересня 2022 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 204, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 366 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022040000000358 від 29 вересня 2022 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 204, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 366 КК України.
Нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні здійснюється Дніпропетровською обласною прокуратурою.
02 лютого 2024 року слідчому судді Індустріального районного суду м.Дніпропетровська надійшло клопотання слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №42022040000000358 від 30 вересня 2022 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 204, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 366 КК України.
Дане клопотання, згідно з протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду, було передано слідчому судді 02 лютого 2024 року.
Згідно з матеріалами клопотання, Досудовим розслідуванням встановлено, що організована група під керівництвом братів ОСОБА_5 та ОСОБА_6 за участю ОСОБА_7 директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ОСОБА_8 , як бухгалтера товариства, ОСОБА_9 , як технолога виробничого процесу, ОСОБА_10 (матеріали щодо якого виділено в окреме кримінальне провадження та скеровано до суду) співвласника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а у подальшому, за сприяння останнього, ОСОБА_11 директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що входить до групи компаній мережі АЗС під брендом « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ОСОБА_12 директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ОСОБА_13 (матеріали щодо якого виділено в окреме кримінальне провадження та скеровано до суду) - співзасновника та бенефіціарного власника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », не маючи відповідної ліцензії на виробництво палива, на належному ОСОБА_5 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » налагодили виробництво підакцизних товарів, які не відповідають вимогам ДСТУ, збут останніх до мереж АЗС під виглядом бензину та дизельного пального, маскування незаконного походження цих товарів шляхом укладання угод та здійснення фінансових операцій, спрямованих на приховування фактичного його руху, а також проведення операцій з формування податкового та бухгалтерського обліку щодо фіктивної закупівлі нафти, газового конденсату, пального, проведення безтоварних операцій з їх реалізації на підконтрольні фірми, реалізація пального реальному сектору економіки за легалізованими документами, отриманими від суб`єктів підприємницької діяльності при фактичному постачанні пального з міні НПЗ з підміною кодів УКТ ЗЕД.
Крім того, у ході досудового розслідування встановлено, що директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ОСОБА_14 , директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ОСОБА_15 , яке надає логістичні послуги із забезпечення поставок нафтопродуктів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » та ФОП ОСОБА_16 (матеріали щодо якого виділено в окреме кримінальне провадження та скеровано до суду), не будучи обізнаними з планами організованої групи та не перебуваючи
в її складі, діючи за попередньої змови між ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_8 вчинили ряд злочинів у сфері незаконного придбання з метою збуту, транспортування незаконно виготовленого пального, підробки документів щодо походження підакцизних товарів та несанкціонованих змін інформації, що оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп`ютерах).
У ході досудового розслідування встановлено, що з метою приховування незаконної діяльності та маскування походження незаконно виготовлених підакцизних товарів організаторами організованої групи налагоджено систематичне проведення безтоварних операцій, тим самим створення ознак легальної діяльності.
Так, у ході аналізу податкової звітності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та аналізу інформації отриманої з Єдиного реєстру акцизних накладних, встановлено ряд суб`єктів господарювання, якими надавалися послуги з легалізації незаконно виготовленого палива, а саме проводилися безтоварні операції, з метою отримання службовими особами
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » документів про нібито легальне походження палива, яке в послідуючому реалізовувалося через мережу АЗС на території України. Вказане також підтверджується матеріалами негласних слідчих (розшукових) дій, відповідно до яких посадові особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » здійснювали безтоварні операції з використанням реквізитів наступних підприємств ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , тим самим маскували реальне походження підакцизних товарів виготовлених на потужностях заводу.
Аналізом легалізованих матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій проведених у вказаному кримінальному провадженні відносно підозрюваної ОСОБА_8 встановлено, що посередницькі послуги в проведенні безтоварних операцій, з метою отримання документів для послідуючої легалізації незаконно виготовлених підакцизних товарів, виконувала ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
За надані послуги з посередництва у придбанні документів фінансово-господарської діяльності реального сектору економіки, без їх фактичного виконання правочинів, тобто проведення безтоварних операцій, ОСОБА_17 отримувала від організаторів організованої групи грошову винагороду на особисту банківську картку НОМЕР_3 у розмірі 3 відсотків від суми рахунку в документах.
17.01.2024 року, на підставі Ухвали слідчого судді проведено обшук за місцем проживання ОСОБА_17 за адресою: АДРЕСА_1 , в ході чого виявлено та вилучено банківські картки: АТ " ІНФОРМАЦІЯ_12 " - НОМЕР_4 з терміном дії до 11/25 назва картки « ІНФОРМАЦІЯ_13 »; АТ " ІНФОРМАЦІЯ_12 " - НОМЕР_5 з терміном дії до 12/24 назва картки « ІНФОРМАЦІЯ_14 »; АТ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » - НОМЕР_6 з терміном дії до 06/25 назва картки «SHARAIA NATALIIA 5237679812 UAH»; АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » - НОМЕР_7 з терміном дії до 04/26 назва картки « ІНФОРМАЦІЯ_17 »; АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » - НОМЕР_8 з терміном дії до 09/26 назва картки « ІНФОРМАЦІЯ_18 ».
На підставі викладеного, необхідно здійснити тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , а саме до документів, що містять інформацію про рух коштів по картковим рахункам: НОМЕР_4 ; НОМЕР_5 , за період з 01.01.2022 по теперішній час, а також інформацію про власника вказаного рахунку.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані документи, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, їх можливо використати як докази та немає можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаних документів, з можливістю вилучення їх копій, які знаходяться в приміщенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .
Наведене зумовило слідчого за погодженням з прокурором звернутись до слідчого судді з відповідним клопотанням.
З метою запобігання можливої зміни або знищення документів, до яких планується отримати тимчасовий доступ, слідчий в клопотанні просив розглядати клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.
Слідчий у судове засідання не з`явився, натомість до матеріалів клопотання додав заяву, відповідно до якої просив здійснювати розгляд клопотання без його участі, вимоги клопотання підтримав та просив задовольнити.
На підставі ч. 2ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов наступного висновку.
У відповідності до ч. 2 ст. 131 КПК України, одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно доч.5ст.163КПК Українислідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: перебуваютьабо можутьперебувати уволодінні відповідноїфізичної абоюридичної особи; саміпо собіабо всукупності зіншими речамиі документамикримінального провадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6ст. 163 КПК Українислідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини,які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи вищевикладене, клопотання слідчого є законним, обґрунтованим та таким, що відповідає вимогам ч. 1 ст. 160 КПК України та підлягає задоволенню, оскільки для з`ясування всіх обставин кримінального провадження і встановлення осіб, причетних до вказаного кримінального правопорушення, необхідний доступ до документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.110,131-132,159-160,162-166,309 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №42022040000000358 від 30 вересня 2022 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 204, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 366 КК України задовольнити.
Зобов`язати уповноважених осіб АТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ) надати (забезпечити) слідчому СУ ГУНП в Дніпропетровській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 та слідчим, які входять до складу слідчої групи, у тому числі: ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , та прокурорам групи прокурорів у тому числі: ОСОБА_4 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 тимчасовий доступ до інформації та документів з можливістю їх вилучення на носії інформації в електронному та друкованому вигляді (завірених належним чином копіях), що перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , а саме інформації про рух коштів по картковим рахункам: НОМЕР_4 ; НОМЕР_5 , за період з 01.01.2022 по теперішній час, а також інформацію про власника вказаного рахунку.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Визначити строк виконання ухвали до 12 березня 2024 року.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 116977400 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Слюсар Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні