Вирок
від 14.02.2024 по справі 344/20560/23
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/20560/23

Провадження № 1-кп/344/542/24

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 лютого 2024 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючої-судді ОСОБА_1

за участі секретаря ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

захисника ОСОБА_4

обвинуваченого ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Івано-Франківську матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом щодо:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Пашківці, Старокостянтинівського району Хмельницької області, зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з середньою освітою, неодруженого, непрацюючого, інваліда з дитинства ІІ групи, реєстраційний номер облікової картки платника податків суду невідомий, раніше неодноразово судимого, остання судимість 04.10.2023 року вироком Підволочиського районного суду Тернопільської області за ч.4 ст.185 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на п`ять років,

який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_5 вчинив таємне викрадення чужого майна (крадіжку), вчинене повторно, в умовах воєнного стану.

Кримінальне правопорушення вчинено за таких обставин.

12.08.2023 року близько 18 год 15 хв, ОСОБА_5 знаходився в парафіяльному будинку релігійної громади Римсько-Католицької церкви парафії «Господа нашого Ісуса Христа Царя Всесвіту міста Івано-Франківськ», яка розташована за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Вовчинецька, 92.

Перебуваючи у вказаному приміщенні, у ОСОБА_5 виник неправомірний умисел на таємне викрадення чужого майна.

Реалізуючи свій протиправний намір, ОСОБА_5 , переконавшись у тому, що за його діями ніхто не спостерігає, підійшов до службового приміщення, яке знаходиться на першому поверсі парафіяльного будинку релігійної громади Римсько-Католицької церкви парафії «Господа нашого Ісуса Христа Царя Всесвіту міста Івано-Франківськ», після чого, шляхом підбору ключа до серцевини дверей службового приміщення, незаконно проник в середину.

В подальшому, ОСОБА_5 , перебуваючи в службовому приміщенні, діючи умисно та повторно, з корисливих спонукань та з метою незаконного збагачення, усвідомлюючи протиправний та суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх шкідливі наслідки і свідомо бажаючи настання таких наслідків, у період дії на території України воєнного стану, який введений згідно Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року №2102-ІХ (зі змінами, востаннє внесеними Указом Президента України № 254/2023 від 01.05.2023, затвердженим Законом України № 3057-ІХ від 02.05.2023), підійшов до столу, з шухляди якого таємно викрав грошові кошти в сумі 16 800 гривень та 100 злотих, що відповідно до курсу НБУ станом на 12.08.2023 становить 903,15 гривень, які належали релігійній громаді Римсько-Католицької церкви парафії «Господа нашого Ісуса Христа Царя Всесвіту міста Івано-Франківськ».

Після вчинення крадіжки ОСОБА_5 покинув місце вчинення злочину, а викраденими грошовими коштами розпорядився на власний розсуд, чим заподіяв релігійній громаді Римсько-Католицької церкви парафії «Господа нашого Ісуса Христа Царя Всесвіту міста Івано-Франківськ» майнову шкоду на суму 17 703,15 гривень.

Обвинувачений ОСОБА_5 вину у вчиненому кримінальному правопорушенні визнав в повному обсязі. Пояснив суду, що 12.08.2023 року близько 18 год. він зайшов на територію церкви парафії «Господа нашого Ісуса Христа Царя Всесвіту міста Івано-Франківськ», в м. Івано-Франківськ по вул. Вовчинецька, 92, на перший поверх, де знаходяться службові приміщення. Підібрав ключі до одних із дверей, відчинив їх, зайшов всередину та викрав звідти зі столу шухляди кошти в сумі 16 800 грн. та 100 злотих, цим же ключем закрив двері та вийшов з приміщення, а кошти витратив на власні потреби. Визнає в повному обсязі всі обставини вчиненого, спосіб та час вчиненої крадіжки, а також погоджується із кваліфікацією його дій, розкаюється у вчиненому, просить врахувати те, що він є інвалідом з дитинства ІІ групи та суворо не карати.

Представник потерпілого ОСОБА_6 в судове засідання не з`явився, однак належним чином повідомлявся судом про день, час та місце судового розгляду. Подав до суду письмову заяву в якій просить суд проводити судовий розгляд справи без його участі. Вказує, що претензій до обвинуваченого не має, цивільний позов заявляти не буде, щодо призначення покарання обвинуваченому покладається на розгляд суду.

Відповідно до ч.3 ст.349 КПК України суд, визнавши недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються та немає сумнівів у добровільності її позиції приходить до висновку, що вина ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення знайшла своє підтвердження і кваліфікує його дії за ч.4 ст.185 КК України, як таємне викрадення чужого майна (крадіжку), вчинене повторно, в умовах воєнного стану.

Призначаючи покарання обвинуваченому, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного та обставину, що пом`якшує покарання.

Обставиною, що пом`якшує покарання обвинуваченого суд визнає щире каяття обвинуваченого.

Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого судом не встановлено.

При призначенні покарання суд також враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного, дані, що характеризують обвинуваченого, те, що обвинувачений раніше судимий за вчинення корисливих кримінальних правопорушення, що може свідчити про його стійку направленість на вчинення кримінальних правопорушень даної категорії.

Відповідно до ч.2 ст.65 КК України особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень.

Згідно з ч.2 ст.50 КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами.

Суд вважає, що покарання обвинуваченому слід призначити за ч.4 ст.185 КК України у виді позбавлення волі в межах санкції вказаної статті.

Вказане покарання буде необхідне і достатнє для його виправлення та попередження вчинення нових кримінальних правопорушень.

Оскільки, вироком Підволочиського районного суду Тернопільської області від 04.10.2023 року ОСОБА_5 засуджено за ч.4 ст.185 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на п`ять років, тому покарання обвинуваченому слід призначити відповідно до вимог ч.4 ст.70 КК України.

Цивільний позов в даному кримінальному провадженні не заявлявся.

Розмір витрат на залучення експертів складає 6 214 (шість тисяч двісті чотирнадцять) гривень, які слід стягнути з обвинуваченого.

Запобіжний захід щодо обвинуваченого в даному кримінальному провадженні не обирався.

Долю речових доказів слід вирішити відповідно до вимог ст.100 КПК України.

Відповідно до ч.15 ст.615 КПК України, керуючись ст.ст.368-371, 374 КПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України та призначити покарання у виді позбавлення волі на строк п`ять років.

На підставі ч.4 ст.70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом часткового складання покарань за даним вироком та вироком Підволочиського районного суду Тернопільської області від 04.10.2023 року остаточно призначити покарання ОСОБА_5 - у виді п`яти років двох місяців позбавлення волі.

Строк відбуття покарання обвинуваченому ОСОБА_5 рахувати з моменту фактичного затримання з 19.08.2023 року.

Зарахувати в строк відбуття покарання за даним вироком, покарання відбуте частково з 19.08.2023 року за вироком Підволочиського районного суду Тернопільської області від 04.10.2023 року з розрахунку один день попереднього ув`язнення за один день позбавлення волі.

Стягнути з обвинуваченого ОСОБА_5 на користь держави 6 214 (шість тисяч двісті чотирнадцять) гривень витрат за проведення судових експертиз.

Речові докази: три сліди пальців рук, циліндровий механізм замка із ключем знищити; DVD-R диск зберігати при матеріалах кримінального провадження.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його проголошення.

Суддя Наталія ДЕРКАЧ

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення14.02.2024
Оприлюднено15.02.2024
Номер документу116977908
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —344/20560/23

Вирок від 14.02.2024

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Деркач Н. І.

Ухвала від 30.01.2024

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Деркач Н. І.

Ухвала від 23.11.2023

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Деркач Н. І.

Ухвала від 01.11.2023

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Деркач Н. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні