Рішення
від 06.02.2024 по справі 910/17563/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06.02.2024Справа № 910/17563/23

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестмен Енерджі Компані" м. Львова

до Державного підприємства "Гарантований покупець" м. Києва

про стягнення боргу, сум за прострочення виконання боржником грошового зобов`язання, ціна позову 12072083,47 грн.,

Суддя Паламар П.І.

Секретар судового засідання Григоряк М.С.

Представники:

від позивача: Колосівська О.П.,

від відповідача: Єфремов В.О.,

СУТЬ СПОРУ :

у листопаді 2023 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Інвестмен Енерджі Компані" звернулося в суд з указаним позовом.

Позивач зазначав, що між ним та Державним підприємством "Енергоринок" укладений договір № 14995/01 від 28 березня 2018 р., згідно з яким він зобов`язався продавати, а Державне підприємство "Енергоринок" купувати електроенергію, вироблену ним, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього договору.

30 червня 2019 р. між ним, відповідачем та Державним підприємством "Енергоринок" було укладено додаткову угоду №96/01 до договору, що є невід`ємною його частиною, згідно з якою сторони замінили слова "Державне підприємство "Енергоринок" на "Державне підприємство "Гарантований покупець", привели договір у відповідність до типового договору про купівлю-продаж електричної енергії за "зеленим" тарифом між ним та відповідачем.

28 січня 2020 р. між сторонами було укладено додаткову угоду № 57/01/20 до договору, згідно якої сторони виклали п. 1.1. договору у новій редакції.

Згідно п. 1.1. договору в редакції додаткової угоди № 57/01/20 від 28 січня 2020 р. він як виробник за "зеленим" тарифом зобов`язався продавати, а відповідач купувати всю відпущену електричну енергію, вироблену ним за "зеленим" тарифом, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього договору та законодавства України, у т.ч. Порядку купівлі гарантованим покупцем електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел, затвердженого постановою НКРЕКП № 641 від 26 квітня 2019 р. (далі - Порядок) або Порядку продажу та обліку електричної енергії, виробленої споживачами, а також розрахунків за неї, затвердженого постановою НКРЕКП № 2804 від 13 грудня 2019 р.

Всупереч умов договору відповідач частково оплатив відпущену йому протягом жовтня 2021, лютого-серпня 2022 років електричну енергію загальною вартістю 21682677,37 грн., заборгувавши йому станом на 15 листопада 2023 р. 11676020,37 грн.

З цих підстав просив задовольнити позов, стягнувши з відповідача на свою користь 11676020,37 грн. боргу, 396063,10 грн. три проценти річних з простроченої суми, а також понесені ним по справі судові витрати.

У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги.

Відповідач у відзиві на позовну заяву, його представник у судовому засіданні проти позову заперечував, посилаючись на необґрунтованість заявлених вимог. Вказував, що позивачем не враховано особливостей регулювання зобов`язань сторін під час дії воєнного стану, зокрема, наказів Міністерства енергетики України №140 від 28 березня 2022 р. "Про розрахунки на ринку електричної енергії", який був чинний до 5 липня 2022 р. та № 206 від 15 червня 2022 р. "Про розрахунок з виробниками за зеленим тарифом". Зазначав, що у зв`язку з настанням форс-мажорних обставин строк виконання зобов`язань гарантованого покупця зупинено. Пояснив про часткову сплату ним у грудні 2023 року заявленої до стягнення суми основного боргу у розмірі 4279,51 грн. Зазначав, що між ним і позивачем діє договір № 14995/01 від 28 березня 2018 р. з урахуванням змін і доповнень від 28 січня 2020 р. та 5 березня 2021 р.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, суд вважає, що у позові слід відмовити з таких підстав.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Інвестмен Енерджі Компані" є виробником електричної енергії за "зеленим" тарифом, діє на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії.

Державне підприємство "Гарантований покупець" є суб`єктом господарювання, який на підставі ліцензії на провадження діяльності зі здійснення функцій гарантованого покупця, у відповідності до Закону України "Про ринок електричної енергії" зобов`язаний купувати електричну енергію у виробників, яким встановлено "зелений" тариф, а також у виробників за аукціонною ціною та виконувати інші функції, визначені законодавством.

Згідно п. 2 ч. 3 ст. 65 Закону України "Про ринок електричної енергії" договір купівлі-продажу електричної енергії за "зеленим" тарифом укладається між гарантованим покупцем та виробником або споживачем, які виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, з використанням гідроенергії - лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями) на весь строк дії "зеленого" тарифу.

28 березня 2018 р. між позивачем та Державним підприємством "Енергоринок" укладений договір № 14995/01, згідно з яким він зобов`язався продавати, а Державне підприємство "Енергоринок" купувати електроенергію, вироблену позивачем, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього договору.

30 червня 2019 р. між позивачем, відповідачем та Державним підприємством "Енергоринок" було укладено додаткову угоду №96/01 до договору, що є невід`ємною його частиною, згідно з якою сторони замінили слова "Державне підприємство "Енергоринок" на "Державне підприємство "Гарантований покупець", привели договір у відповідність до типового договору про купівлю-продаж електричної енергії за "зеленим" тарифом між ним та відповідачем.

Додатковими угодами №№ 57/01/20 від 28 січня 2020 р., 1065/01/21 від 5 березня 2021 р. сторони у справі вносили зміни в указаний договір. Указані додаткові угоди є невід`ємними частинами спірного договору

Тому доводи позивача щодо підстав поданого позову є необґрунтованими.

За умовами вищевказаного договору з урахуванням додаткових угод до нього позивач як виробник за "зеленим" тарифом зобов`язався продавати, а відповідач купувати всю відпущену електричну енергію, вироблену ним за "зеленим" тарифом, та здійснювати її оплату відповідно до умов цього договору та законодавства України, у т.ч. Порядку купівлі гарантованим покупцем електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел, затвердженого постановою НКРЕКП № 641 від 26 квітня 2019 р. (далі - Порядок) або Порядку продажу та обліку електричної енергії, виробленої споживачами, а також розрахунків за неї, затвердженого постановою НКРЕКП № 2804 від 13 грудня 2019 р.

Також за умовами договору відповідач (покупець) зобов`язується надавати, а позивач (продавець) за "зеленим" тарифом зобов`язується отримувати частку відшкодування вартості врегулювання небалансу електричної енергії гарантованого покупця та здійснювати її оплату відповідно до умов договору та законодавства України, у т.ч. Порядку або Порядку продажу електричної енергії споживачами.

Відповідно до умов п. 7.4. договору якщо виробник за "зеленим" тарифом є суб`єктом господарювання, який має ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії і регулятор вже встановив "зелений" тариф виробнику, договір набирає чинності з дати його підписання сторонами та діє на строк дії "зеленого" тарифу.

Вказані обставини підтверджуються наявною у матеріалах справи копією указаних договору, додаткових угод.

Поясненнями позивача, поданим ним розрахунком, наявними у матеріалах справи актами купівлі-продажу електроенергії за жовтень 2021 р., лютий-серпень 2022 р., банківською випискою з рахунку позивача за період 1 жовтня 2021- 13 листопада 2023 років, платіжним дорученням № 332586 від 28 грудня 2023 р. стверджується факт передачі позивачем відповідачу електричної енергії за "зеленим" тарифом за договором у жовтні 2021 р. у обсязі 799,120 МВт/год, у лютому 2022 р. - 365,680 МВт/год, у березні 2022 р. - 270,620 МВт/год, у квітні 2022 р. - 571,760 МВт/год, у травні 2022 р. - 658,560 МВт/год, у червні 2022 р. - 742,000 МВт/год, у липні 2022 р. - 917,280 МВт/год, у серпні 2022 р. - 252,367 МВт/год загальною вартістю 21682677,37 грн., а також оплати останнім цієї електричної енергії у розмірі 11671740,86 грн.

Заявлені позивачем вимоги зводяться до невиконання відповідачами обов`язку щодо повної оплати одержаної відповідачем електричної енергії, виготовленої за "зеленим" тарифом у жовтні 2021, лютому-серпні 2022 років.

Згідно ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст. 253 ЦК України, перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Законом України "Про ринок електричної енергії" (далі-Закон) визначено правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, регулювання відносин, пов`язаних з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище.

Відповідно до ч.ч. 4-5 ст. 65 Закону гарантований покупець зобов`язаний купувати весь обсяг електричної енергії, відпущеної виробниками, які за результатами аукціону набули право на підтримку, за аукціонною ціною з урахуванням надбавки до неї протягом всього строку надання підтримки, якщо такі виробники входять до складу балансуючої групи гарантованого покупця. Обсяг відпущеної такими виробниками електричної енергії у кожному розрахунковому періоді (місяці) визначається за вирахуванням обсягу витрат електричної енергії на власні потреби в електричній енергії відповідного об`єкта електроенергетики згідно з показниками приладів обліку на власні потреби. Купівля-продаж такої електричної енергії здійснюється на підставі договору купівлі-продажу електричної енергії між гарантованим покупцем та суб`єктом господарювання, який за результатами аукціону набув право на підтримку, що укладається відповідно до ч. 5 ст. 71 цього Закону. Гарантований покупець здійснює оплату електричної енергії, купленої за зеленим тарифом та за аукціонною ціною, за фактичний обсяг відпущеної електричної енергії на об`єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії (а з використанням гідроенергії - вироблену лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями), на підставі даних комерційного обліку, отриманих від адміністратора комерційного обліку, у порядку та строки, визначені відповідними договорами.

Згідно умов п. 3.3. договору в редакції додаткової угоди № 1065/01/21 від 5 березня 2021 р. оплата електричної енергії, купленої гарантованим покупцем у продавців за "зеленим" тарифом у розрахунковому місяці, оплата продавцем за "зеленим" тарифом частки відшкодування вартості врегулювання небалансу електричної енергії гарантованого покупця, формування актів купівлі-продажу електричної енергії та актів приймання-передачі частки відшкодування вартості врегулювання небалансу електричної енергії гарантованого покупця здійснюються згідно з главою 10 Порядку або главою 6 Порядку продажу електричної енергії споживачами.

Відповідно п.п. 10.1., 10.4. Порядку до 15 числа (включно) розрахункового місяця відповідач здійснює оплату платежу позивачу із забезпеченням йому пропорційної оплати відповідно до оперативних даних щодо обсягу товарної продукції, наданої адміністратором комерційного обліку, підписаної кваліфікованим електронним підписом (далі - КЕП), за перші 10 днів розрахункового місяця, що зазначається відповідно до обсягів відпуску електричної енергії генеруючими одиницями позивача.

До 25 числа (включно) розрахункового місяця відповідач здійснює оплату платежу позивачу із забезпеченням йому пропорційної оплати відповідно до оперативних даних щодо обсягу товарної продукції, наданої адміністратором комерційного обліку, підписаної КЕП, за перші 20 днів розрахункового місяця, що визначається відповідно до обсягів відпуску електричної енергії генеруючими одиницями позивача.

Після отримання від продавця акта купівлі-продажу протягом трьох робочих днів з дати оприлюднення рішення Регулятора щодо затвердження розміру вартості послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел, наданої гарантованим покупцем у розрахунковому місяці, гарантований покупець здійснює остаточний розрахунок з продавцем із забезпеченням йому 100 % оплати відпущеної електричної енергії попереднього розрахункового періоду (місяця) з урахуванням авансових платежів.

Таким чином, відповідач зобов`язаний здійснювати оплату у кожному розрахунковому місяці за куплену електричну енергію у позивача у три етапи. Перший - до 15 числа (включно) розрахункового місяця, другий - до 25 числа (включно) розрахункового місяця, третій (остаточний) - протягом трьох робочих днів з дати оприлюднення рішення НКРЕКП розміру вартості послуги.

Постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг №№ 1117 від 9 вересня 2022 р., 1190 від 20 вересня 2022 р., 473 від 14 березня 2023 р. затверджено розмір вартості послуги із забезпечення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, наданої відповідачу, зокрема, у жовтні 2021 року та у лютому - серпні 2022 року.

Отже, відповідач зобов`язаний був провести з позивачем остаточний розрахунок за поставлену електричну енергію у жовтні 2021, лютому-червні 2022 років у строк до 15 вересня 2022 р., у липні 2022 року - до 26 вересня 2022 р., у березні 2023 року - до 20 березня 2023 р.

На підставі Указу Президента "Про введення воєнного стану в Україні" № 64/2022 від 24 лютого 2022 р. в України введено воєнний стан з 24 лютого 2022 року, який на підставі Указів Президента "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" №№ 133 від 14 березня 2022, 341 від 17 травня 2022 р. неодноразово продовжувався та на момент розгляду справи триває.

Статтею 1 Закону України "Про оборону України" визначено, що особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Тобто, з моменту введення воєнного стану, з урахуванням положень статті 1 Закону України "Про оборону України", в Україні діє особливий період.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Міністерством енергетики України як центральним органом виконавчої влади та в силу положень ч. 8 ст. 16 Закону № 2019-VIII в умовах особливого періоду задля для стабілізації ситуації в енергетичному секторі країни в період дії воєнного стану та з метою збереження можливості для всіх без винятку генерацій здійснювати виробництво електричної енергії з альтернативних джерел в умовах значного дефіциту коштів на ринку електричної енергії було видано накази № 140 від 28 березня 2022 р. "Про розрахунки на ринку електричної енергії" (був чинний до 5 липня 2022 р. та втратив чинність на підставі наказу № 221 від 5 липня 2022 р.) та № 206 від 15 червня 2022 р. "Про розрахунок з виробниками за "зеленим" тарифом".

Указаними наказами було визначено мінімальні коефіцієнти оплати виробникам за "зеленим" тарифом, в залежності від типу альтернативного джерела енергії, що, у свою чергу, дозволить забезпечити їх фінансування на рівні, який щонайменше покриватиме операційні витрати виробників та дозволить виконувати податкові зобов`язання.

Наказом № 140 ДП "Гарантований покупець" з дати набрання чинності цим наказом на період дії воєнного стану в Україні з коштів, що наявні на поточному рахунку та надходять від продажу електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії, забезпечує перерахування коштів на сплату авансових платежів за придбану електричну енергію, вироблену з альтернативних джерел енергії, виробникам електричної енергії з альтернативних джерел енергії, що мають договірні відносини з ДП "Гарантований покупець", із дотриманням Порядку купівлі гарантованим покупцем електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, № 641 від 26 квітня 2019 р., та з урахуванням таких положень:

- за результатами продажу електричної енергії за перші 10 днів розрахункового місяця розподіл грошових коштів, наявних на поточному рахунку ДП "Гарантований покупець" станом на 10 число розрахункового місяця, для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії сонячного випромінювання здійснюється відповідно до таких показників: сума, що дорівнює значенню 15 % від середньозваженого розміру "зеленого" тарифу за 2021 рік (п.п. 1.1.1 наказу № 140);

- у випадку нестачі грошових коштів для забезпечення виплати сум, передбачених підпунктом 1.1.1 - 1.1.5, наявні грошові кошти розподіляються між виробниками пропорційно до показників, зазначених у п.п. 1.1.1 - 1.1.5 (п. 1.2 наказу № 140);

- за результатами продажу електричної енергії за подальші 10 днів розрахункового місяця, а також за результатами розрахункового місяця, розподіл грошових коштів, наявних на поточному рахунку ДП "Гарантований покупець" станом на 20 число (або на кінець) розрахункового місяця, здійснюється таким чином, щоб за результатами 20 днів розрахункового місяця (або за результатами розрахункового місяця) було збережено показники розрахунків передбачених п.п. 1.1.1- 1.1.5 (п. 1.3 наказу № 140).

Аналогічний механізм розподілу коштів після втрати чинності наказу Міністерства енергетики України № 140 від 28 березня 2022 р. запроваджено наказом Міністерства енергетики України № 206 від 15 червня 2022 р., який діє протягом періоду воєнного стану в Україні.

Наказом № 206 ДП "Гарантований покупець" на період дії воєнного стану в Україні з коштів, що наявні на поточному рахунку та надходять від продажу електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії, забезпечити перерахування коштів на сплату платежів за придбану електричну енергію, вироблену з альтернативних джерел енергії, виробникам електричної енергії з альтернативних джерел енергії, що мають договірні відносини з "Гарантований покупець", із дотриманням вимог Порядку купівлі гарантованим покупцем електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг № 641 від 26 квітня 2019 р., та з урахуванням положень, викладених у п. 2 наказу:

- установити, що за результатами продажу електричної енергії за перші 10 днів розрахункового місяця розподіл грошових коштів, наявних на поточному рахунку ДП "Гарантований покупець" станом на 10 число розрахункового місяця, для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії сонячного випромінювання здійснюється відповідно до таких показників:

- сума, що дорівнює значенню 18 % від середньозваженого розміру "зеленого" тарифу за 2021 рік (п.п. 1 п. 2);

- у випадку наявності залишку грошових коштів, що залишився на поточному рахунку після виконання п.п. 1-5 цього п. 2, цей залишок розподіляється та спрямовується виробникам пропорційно розміру нарахувань для відповідного виробника, здійснених з урахуванням п.п. 1-5 цього пункту, але не більше вартості товарної продукції розрахункового періоду, розрахованої за "зеленим" тарифом для такого виробника (п.п. 6 п. 2);

- у випадку нестачі грошових коштів для забезпечення виплати сум, передбачених п.п. 1-5 цього пункту, наявні грошові кошти розподіляються між виробниками пропорційно до показників, зазначених у п.п. 1-5 п. 2 (п.п. 7 п. 2);

- установити, що за результатами продажу електричної енергії за подальші 10 днів розрахункового місяця, а також за результатами розрахункового місяця, розподіл грошових коштів, наявних на поточному рахунку ДП "Гарантований покупець" станом на 20 число (або на кінець) розрахункового місяця, здійснюється таким чином, щоб за результатами 20 днів розрахункового місяця (або за результатами розрахункового місяця) було збережено показники розрахунків, передбачених п.п. 1-5 п. 2 цього наказу (п. 3).

Правомірність наказу Міністерства енергетики України № 206 від 15 червня 2022 р. "Про розрахунки з виробниками за "зеленим" тарифом" була предметом дослідження Окружним адміністративним судом міста Києва у справі № 640/10894/22 і за результатами розгляду спору у позові про визнання цього наказу протиправним та скасування відмовлено.

Також судовими рішеннями у справі № 640/10894/22 підтверджуються обставини щодо прийняття Міністерством енергетики України наказу № 206 в межах своїх повноважень саме з метою сталого функціонування підприємства паливо-енергетичного комплексу (ДП "Гарантований покупець") в особливий період, а саме: під час воєнного стану, введеного Указом Президента України № 64 від 24 лютого 2022 р.

Отже, відповідач на період дії воєнного стану в Україні (в умовах особливого періоду у розумінні положень ст. 16 Закону № 2019-VIII) виконує свої зобов`язання в частині здійснення розрахунків за придбану електричну енергію за договором, укладеним з позивачем як виробником електричної енергії за "зеленим" тарифом саме з урахуванням показників, визначених наказами № 140 та № 206. Наказ № 206 є чинним, діє протягом періоду воєнного стану в Україні та є обов`язковим для врахування учасниками ринку.

На офіційному веб-сайті ДП "Гарантований покупець" за посиланням https://www.gpee.com.ua/news_item/1050 оприлюднено оголошення щодо значення середньозваженого "зеленого" тарифу за електроенергію вироблену з сонячної електроенергії за 2021 рік - 4528,56 грн/МВт-год без ПДВ.

Таким чином, 15% від середньозваженого розміру "зеленого" тарифу становить 815,12 грн/МВт-год з урахуванням ПДВ, 18% - 978,14 грн/МВт-год з урахуванням ПДВ.

З урахуванням наказів №№ 140 від 28 березня 2022 р., 206 від 15 червня 2022 р. розмір оплат за поставлену електричну енергію повинен бути не менше ніж: у жовтні 2021 року- 781651,24 грн., лютому 2022 року - 298073,08 грн., березні 2022 року - 220587,77 грн., квітні 2022 року - 466053,01 грн., травні 2022 року - 536805,43 грн., червні 2022 року - 604819,04 грн., липні 2022 року - 897228,26 грн., серпні 2022 року - 246850,26 грн.

Як встановлено судом відповідач на період дії воєнного стану в Україні виконує свої зобов`язання в частині здійснення розрахунків (станом на 14 листопада 2023 р. відповідач сплатив позивачу за жовтень 2021 р. 3480665,92 грн., за лютий 2022 р. - 1518507,56 грн., за березень 2022 р.- 220598,60 грн., за квітень 2022 р. - 1331203,27 грн., за травень 2022 р. - 536831,77 грн., за червень 2022 р. - 878482,24 грн., за липень 2022 р. - 1385129,94 грн., за серпень 2022 р. - 655237,70 грн.) за придбану електричну енергію за договором, укладеним з позивачем, як виробником електричної енергії за "зеленим" тарифом саме з урахуванням показників, визначених наказами №№ 140 та 206.

Всупереч вимог ст. 74 ГПК України позивачем не надано доказів недотримання відповідачем встановленого алгоритму здійснення розрахунків за електричну енергію та порушення останнім прав позивача на одержання коштів за продану електричну енергію у період дії особливого періоду в державі.

За таких обставин у позові відповідно до вимог ст.ст. 15, 622, 625 ЦК України слід відмовити з цих підстав.

Оскільки у позові відмовлено, понесені по справі господарські витрати стосовно до вимог ст. 129 ГПК України слід покласти на позивача.

Керуючись ст.ст. 86, 129, 232, 233, 236-241 ГПК України, суд

В И Р І Ш И В :

у позові Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестмен Енерджі Компані" м. Львова відмовити.

Рішення набирає законної сили та підлягає оскарженню у строк і порядку, визначені ст. 241 та розділом ІV ГПК України.

Повне судове рішення складене 13 лютого 2024 року.

Суддя господарського суду міста Києва П.І.Паламар

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.02.2024
Оприлюднено16.02.2024
Номер документу116984008
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв