СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2/759/1539/24
ун. № 759/17264/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 лютого 2024 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Єросова І.Ю., розглянувши заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Столичні каштани» про відмову від позову у цивільній справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Столичні каштани» (03148, м.Київ, вул.Я.Коласа, 2-Б) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2023 р. адвокат Студенцов О.О., який представляє інтереси позивача звернувся до Святошинського районного суду м. Києва із вищезазначеним позовом у якому просить з кожного з відповідачів заборгованість за сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, в резервний фонд, на охорону будинків, а також спожиті комунальні послуги з 01.12.2020 р. по 01.08.2023 р. з інфляційними втратами та 3% річних у розмірі 12128,16 грн. та понесені судові витрати.
Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 11.09.2023 року відкрито провадження, вирішено проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
22.01.2024 року від ОСОБА_3 , який представляє інтереси позивача, надійшла заява про відмову від позову та закриття провадження у справі, яка мотивована тим, що спір між сторонами врегульовано у позасудовому порядку.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Згідно з ч. 1ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненнями особи, поданими відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Частиною 3 статті 13 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
За змістом пункту 1 частини другої статті 49 Цивільного процесуального кодексу України позивач вправі відмовитися від позову на будь-якій стадії судового процесу.
Згідно із частиною першою статті 206 Цивільного процесуального кодексу України позивач може відмовитися від позову на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду у постанові від 20.10.2020 у справі №2-2394/2009 вказав, що подання заяви про відмову від позову є реалізацією позивачем його диспозитивних прав, передбачених нормами ЦПК України.
Верховний Суд зауважив, що обов`язок суду перевірити чи не суперечить закону або чи не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб вчинення процесуальної дії, передбачений лише у разі визнання позову відповідачем, на відміну від диспозитивного права позивача, передбаченого частиною першою статті 206 ЦПК України, відмовитися від позову.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо позивач відмовляється від позову і відмова прийнята судом.
Враховуючи те, що позивач відмовляється від позову, відмова від позову не суперечить вимогам чинного законодавства та не порушує прав та інтересів інших осіб, а тому суд вважає за можливе закрити провадження у справі.
Керуючись ст. 255 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти відмову Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Столичні каштани» від позову у цивільній справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Столичні каштани» (03148, м.Київ, вул.Я.Коласа, 2-Б) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості.
Закрити провадження у цивільній справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Столичні каштани» (03148, м.Київ, вул.Я.Коласа, 2-Б) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання ) без повідомлення сторін зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Київського апеляційного суду, при цьому відповідно до п. п. 15.5 п. 15Перехідних положень ЦПК України в редакції Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIII від 03.10.2017 року до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя: І.Ю. Єросова
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2024 |
Оприлюднено | 16.02.2024 |
Номер документу | 116987339 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Єросова І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні