ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
14.02.2024Справа № 910/1516/24
Суддя Сівакова В.В., розглянувши
позовну заяву Керівника (члена) та голови Парафіяльних Зборів Релігійної організації "Свято-Покровська парафія української православної церкви" Ієомонаха Парафенія (Мельника Андрія Івановича)
до 1) Київської обласної державної адміністрації 2) Департаменту з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
про визнання протиправним та скасування розпорядження, визнання недійсним статуту та скасування реєстраційної дії
ВСТАНОВИВ:
07.02.2024 до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Керівника (члена) та голови Парафіяльних Зборів Релігійної організації "Свято-Покровська парафія української православної церкви" ієромонаха Парфенія (Мельника А.І.) до Київської обласної державної адміністрації та Департаменту з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про
1) визнання протиправним та скасування розпорядження начальника Київської обласної державної адміністрації (Київської обласної військової адміністрації) Кравченко Руслана Андрійовича № 1039 від 29.09.2023 "Про реєстрацію статутів релігійних організацій";
2) визнання недійсним статуту Релігійної громади "Свято-Покровська парафія української православної церкви" у новій редакції, який має нову назву - "Статут релігійної організації "Релігійна громада Свято-Покровська парафія Білоцерківської єпархії української православної церкви (Православної церкви України) смт. Гребінки Білоцерківського району Київської області" (нова редакція)", прийнятий на підставі рішення окремих неповноважних осіб від імені Релігійної громади "Свято-Покровська парафія української православної церкви", ухвалений розпорядженням начальника Київської обласної державної адміністрації (Київської обласної військової адміністрації) Кравченко Русланом Андрійовичем № 1039 від 29.09.2023 "Про реєстрацію статутів релігійних організацій";
3) скасування реєстраційної дії № 1003561070001005288 про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу (код ЄДРПОУ 20626084), 11.10.2023 09:29:19, 1003561070001005288) вчинену державним реєстратором Департаменту з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (київської міської державної адміністрації) Шепель О.К.
Позовна заява не може бути прийнята до розгляду та підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Відповідно до п.п. 5, 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява має містити:
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно з ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Зі змісту позовної заяви вбачається, що 09.10.2017 були проведені загальні парафіяльні збори Релігійної громади, що оформлені протоколом від 09.10.2017 та 22.06.2023, що оформлені протоколом від 22.06.2023, проте не наведено відповідні докази у переліку документів, що додаються до позовної заяви та фактично їх не подано. Також позивачем не вказано, що наведені протоколи не можуть бути подані разом із позовною заявою.
Також, позивач вказує, що релігійною громадою були направлені рекомендовані листи із застереженням на адресу відповідача-1 та відповідача-2 з вимогою не приймати рішень та не вчиняти реєстраційних дій по документах від сторонніх осіб, які не наділені повноваженнями діяти від імені релігійної організації та не вносити жодних змін до статуту та до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань щодо релігійної організації, проте позивач не зазначає якими саме доказами це підтверджується та не наведено відповідні докази у переліку документів, що додаються до позовної заяви. Також позивачем не вказано, що копії листів та докази їх направлення не можуть бути подані разом із позовною заявою.
Слід зазначити, що деякі додані до позовної заяви документи мають неналежну якість, які неможливо вільно прочитати, а саме: копія статуту релігійної організації «Свято-покровська парафія української православної церкви» ухвалений парафіальними зборами 03.09.1991; копія свідоцтва про реєстрацію статуту релігійної громади № 160/92 від 30.09.1991; копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 249867166545 від 23.10.2020; копія указу № 2193 від 16.11.2015.
Згідно зі ст. 80 Господарського процесуального кодексу України позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви. При цьому слід звернути увагу, що у відповідності до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України суд з власної ініціативи не може збирати докази, що стосуються предмета спору.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з приписами п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень ст. 42 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом, в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень ст. 42 цього Кодексу.
Згідно Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, розрахунковий документ - (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і підтверджує факт надання послуги відділенням зв`язку.
Згідно з п.п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Таким чином, позивач в якості належних доказів надіслання відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів має подати розрахунковий документ (касовий чек, поштову квитанцію), який підтверджує факт прийняття для пересилання поштового відділенням зв`язку разом з описом вкладення кореспонденції у цінний лист, який підтверджує зміст поштового відправлення.
Позивачем в якості доказів надіслання відповідачам копії позовної заяви та доданих до неї документів подано лише фіскальні чеки АТ "Укрпошта" від 07.02.2024, які не підтверджують зміст відправлення.
Таким чином, позивачем не надано належних доказів надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачам у відповідності із ст.ст. 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п.п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі - 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб станом 01.01.2024 встановлено у розмірі 3.028,00 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивачем пред`явлено три окремі вимоги немайнового характеру які мають бути оплачені судовим збором в загальному розмірі 9.084,00 грн (3.028,00 грн х 3).
Проте, позивачем не подано доказів сплати судового збору встановленому порядку і розмірі.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суд вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання
- протоколу загальних парафіяльних зборів релігійної громади від 09.10.2017;
- протоколу загальних парафіяльних зборів релігійної громади від 22.06.2023;
- листів, мова про які йде у позовній заяві, та докази їх надіслання відповідачам;
- доказів надіслання відповідачу наведених вище документів;
- належної якості копії статуту релігійної організації «Свято-покровська парафія української православної церкви», ухвалений парафіальними зборами 03.09.1991; свідоцтва про реєстрацію статуту релігійної громади № 160/92 від 30.09.1991; виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 249867166545 від 23.10.2020; указу № 2193 від 16.11.2015;
- доказів сплати судового збору у розмірі 9.084,00 грн;
- доказів надіслання відповідачам копії позовної заяви і доданих до неї документів із зазначенням назви документа, його номеру та дати;
Попередити позивача, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набрала чинності 14.02.2024 та оскарженню не підлягає.
Суддя В.В.Сівакова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2024 |
Оприлюднено | 16.02.2024 |
Номер документу | 117009007 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Сівакова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні