СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/1182/24
ун. № 759/2967/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 лютого 2024 року
слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2
розглянувши в судовому засіданні клопотання слідчого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 погоджене прокурором віддлу Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 про накладення арешту в рамкахкримінального провадження,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза № 42024110000000034 від19.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
13.02.2024р. до суду надійшло клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно підозрюваного ОСОБА_5 , шляхом позбавлення його права на відчуження, розпорядження ним, а саме на: 100% земельної ділянки з кадастровим номером 1822081200:05:001:0160, площею 0.1 га, що на праві власності належить ОСОБА_5 ; 100% земельної ділянки з кадастровим номером 1822081200:05:001:1060, площею 0.1 га, що на праві власності належить ОСОБА_5 ;
В обґрунтування свого клопотання посилався на те, що відповідно до наказу Голови Державної служби України з питань праці № 885-К від 19.10.2022 ОСОБА_6 призначено на посаду начальника Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці з 20 жовтня 2022 року.
Таким чином, ОСОБА_6 обіймаючи посаду начальника Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці виконував організаційно-розпорядчі функції, тобто, відповідно п. 1 примітки до ст. 364 КК України ОСОБА_6 є службовою особою.
Так, ТОВ «АКСІОМА-БУД» здійснює будівництво заводу за адресою: Житомирська обл., Хорошівський р-н., с. Рижани, вул. Заводська. В грудні 2023 року більш точні дата та час не встановлені у ОСОБА_6 виник злочинний умисел на вимагання та отримання неправомірної вигоди використовуючи надане йому службове становище.
Відтак реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_6 вступив у злочинну змову з начальником управління інспекційної діяльності у Житомирській області ОСОБА_7 , та залучивши в якості посередників ОСОБА_5 та ОСОБА_8 , та на підставі заяви від ОСОБА_9 , про нібито порушення трудового законодавства ТОВ «АКСІОМА-БУД», 05.01.2024 ініціював позапланову перевірку підприємства, направивши відповідний лист № ЦЗ/1/23-ЦА-24 до Державної служби з питань, отримавши погодження на проведення перевірки останній 16.01.2024 видав Направлення на проведення позапланового заходу державного нагляду ТОВ «АКСІОМА-БУД» та направив туди підпорядкованих йому працівників ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 які не були обізнані про злочинні наміри останнього.
Після чого, 16.01.2024 в першій половині дня, більш точний час не встановлений останні прибули на територію будівельного майданчика за адресою: Житомирська обл., Хорошівський р-н., с. Рижани, вул. Заводська для проведення перевірки.
Цього ж дня, в другій половині дня, більш точний час не встановлено, ОСОБА_14 прибув в службовий кабінет ОСОБА_6 розташований в адміністративній будівлі за адресою: Житомирська обл., м. Житомир, вул. Шевченка, 18-а.
Реалізуючи свій злочинний умисел спрямований на вимагання та отримання неправомірної вигоди, ОСОБА_6 діючи умисно, в порушення вищезазначеного законодавства, зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання 16.01.2024 знаходячись в своєму службовому кабінеті за адресою: Житомирська обл., м. Житомир, вул. Шевченка, 18-а. повідомив, що ОСОБА_14 необхідно буде надати неправомірну вигоду в розмірі та умовах які розповість йому начальник управлінняінспекційної діяльностіу Житомирськійобласті ОСОБА_7 та надати документи підприємства ТОВ «АКСІОМА БУД» необхідні для складання акту перевірки.
Після чого, 25.01.2024 в першій половині дня, більш точний час не встановлено, ОСОБА_7 повідомив ОСОБА_14 , що для того, щоб ТОВ «АКСІОМА-БУД» уникнула штрафних санкцій за нібито порушення трудового законодавства та змогла далі здійснювати будівництво йому необхідно прибути до Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці для зустрічі з ОСОБА_6 .
Цього ж дня, в першій половині дня, більш точний час не встановлено ОСОБА_14 прибув до службового кабінету ОСОБА_6 за адресою: Житомирська обл., м. Житомир, вул. Шевченка, 18-а. Під час зустрічі ОСОБА_6 діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання повідомив ОСОБА_14 що для отримання позитивного висновку щодо проведеної перевірки йому необхідно зустрітись з ОСОБА_5 який розповість йому розмір та механізм передачі неправомірної вигоди.
Цього ж дня, в другій половині дня ОСОБА_5 діючи за раніше розподіленими між ОСОБА_6 та ОСОБА_7 ролями знаходячись на АЗС за адресою: м. Житомир, вул. Київське шосе, 44а діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання повідомив ОСОБА_14 що для того щоб позитивно закрити позапланову перевірку ТОВ «АКСІОМА-БУД» йому буде необхідно укласти договір на постачання будівельних матеріалів між ТОВ «АКСІОМА-БУД» та тим підприємством яке він йому скаже після чого перерахувати неправомірну вигоду як оплату по вищевказаному договору, у разі відмови від укладання зазначеного договору перевірка буде закрита з негативним результатом для підприємства.
Продовжуючи реалізовувати злочинний умисел та діючи за раніше розподіленими ролями, 26.01.2024 в першій половині дня, більш точний час не встановлено, ОСОБА_5 надіслав ОСОБА_14 смс з номером мобільного телефону НОМЕР_1 якій належить ОСОБА_8 .
ОСОБА_8 реалізуючи спільний злочинний умисел спрямований на вимагання та отримання неправомірної вигоди 26.01.2024 в першій половині дня, знаходячись в невстановленому місці, усвідомлюючи суспільнонебезпечний характерсвоїх дій,передбачаючи суспільнонебезпечні наслідкиі бажаючиїх настанняповідомила ОСОБА_14 про тощо знаєпро йогопроблеми зконтролюючими органамита повідомила, що для того щоб їх уникнути ТОВ «АКСІОМА-БУД» повинна укласти договори на постачання будівельних матеріалів з підконтрольною їй фірмою.
Після чого, ОСОБА_8 діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання 01.02.2024 в обіденний час, більш точний час не встановлено, знаходячись за адресою: вул. Сергія Параджанова, 55а, м. Житомир, повідомила ОСОБА_14 , що ТОВ «АКСІОМА БУД» повинно укласти договір на постачання будівельних матеріалів з ТОВ «АК ГРУПП-БЕТОН» та перевести грошові кошти в сумі 500 тис грн в якості неправомірної вигоди на рахунок підприємства на що останній погодився.
Після чого, в той же день в 14 год. 30 хв. ОСОБА_14 прибув до Центрально-Західного міжрегіонального управління державної служби з питань праці за адресою: Житомирська обл., м. Житомир, вул. Шевченка, 18-а до службового кабінету ОСОБА_7 . Останній діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання сказав, що під час перевірки було виявлено велику кількість порушень документація яких унеможливить подальшу діяльність підприємства та для уникнення відповідальності йому необхідно виконати попередньо висунуті йому умови.
Після чого, ОСОБА_14 пройшов в службовий кабінет ОСОБА_6 де останній йому повідомив, що у зв`язку з досягнутою між ними домовленість за результатами перевірки складено акт, що ТОВ «АКСІОМА-БУД» відсутня за місцем реєстрації та він не буде повторно направляти підпорядкованих йому працівників для проведення перевірки.
Після чого, цього ж дня, в обіденний час, більш точний час не встановлено, ОСОБА_14 прибув за адресою: Житомирська обл., м. Житомир, вул. Сергія Параджанова, 55а оф 4 де підписав наданий йому ОСОБА_8 договір № 010124 відповідно до якого ТОВ «АКСІОМА-БУД» зобов`язуєтеся придбати будівельні матеріали у ТОВ «АК ГРУПП-БЕТОН».
Після цього, ОСОБА_8 діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання повідомила що неправомірну вигоду в сумі 500 тис грн. необхідно перевести найближчим часом.
В подальшому, 08.02.2024, ОСОБА_14 виконуючи протиправні вимоги ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_8 знаходячись в офісі ТОВ «АКСІОМА БУД» за адресою: м. Київ, вул. Берлінського, 15 перерахував 480 тис грн на рахунок ТОВ «АК ГРУПП-БЕТОН».
Отже, ОСОБА_6 за попередньою змовою з ОСОБА_7 залучивши в якості посередників ОСОБА_5 та ОСОБА_15 в порушення вищезазначеного законодавства, зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання вимагав та одержав через підконтрольне ОСОБА_8 підприємство ТОВ «АК ГРУПП-БЕТОН» неправомірну вигоду в сумі 480 тис. грн.
08.02.2024 ОСОБА_5 затримано в порядку ст. 208 КПК України та повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України.
08.02.2024 ОСОБА_5 вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (злочину) передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України.
ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за який передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від карається позбавленням волі на строк від п`яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Необхідність застосування зазначеного заходу забезпечення кримінального провадження саме в такій формі відносно ОСОБА_5 зумовлено тяжкістю покарання, яке йому загрожує у разі визнання останнього винним у вчиненні злочину, в якому його підозрюють у даному кримінальному провадженні, та застосуванням при цьому конфіскації.
Зважаючи на ці обставини та усвідомлюючи тяжкість та види покарань, які можуть бути до нього застосовані підозрюваний ОСОБА_5 може перешкоджати кримінальному провадженню, шляхом розпорядження чи відчуження свого майна на користь третіх осіб, з метою уникнення конфіскації.
За таких обставин підставою накладення арешту на майно підозрюваного ОСОБА_5 відповідно до ч.ч. 1, 5 ст. 170 КПК України є наявність достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбаченихКримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна, оскільки санкція ч. 3 ст. 368 КК України, передбачає покарання у вигляді конфіскації майна.
Метою накладення арешту на майно підозрюваної ОСОБА_5 відповідно до ч. 1 та п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України є забезпечення конфіскації майна як виду покарання.
Під час досудового розслідування встановлено, що у власності
ОСОБА_5 перебуває майно, яке за результатами судового розгляду може бути предметом конфіскації, а тому майном, що належить арештувати є 100% земельної ділянки з кадастровим номером 1822081200:05:001:0160, площею 0.1 га, що на праві власності належить ОСОБА_5 .
Документами, що підтверджують право власності ОСОБА_5 на майно, що належить арештувати є інформаційні довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відлучення об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкту.
Разом з тим, в органу досудового розслідування є достатньо підстав вважати, що існує реальна загроза подальшого відчуження майна ОСОБА_5 , яке належить арештувати, тому враховуючи те, що майно на яке необхідно накласти арешт не було тимчасово вилучене, з метою забезпечення арешту майна, відповідно ч. 2 ст. 172 КПК України наявна необхідність у розгляді вказаного клопотання без повідомлення власників та користувачів майна. Просить клопотання задовольнити.
Слідий у судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд справи без його участі та просив клопотання задовольнити.
На підставі ч. 2ст. 172 КПК Україниклопотання розглядаєтьсяза відсутностівласника майна.
Вивчивши зміст клопотання і надані суду письмові докази, суд встановив наступне.
Слідчим управлінням ГУНП в Київській області за процесуальним керівництво Київської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 42024110000000034 від 19.01.2024 за підозрою ОСОБА_6 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 та за підозрою ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України.
Встановлено, що земельна ділянка з кадастровим номером 1822081200:05:001:0160, площею 0.1 га, належить на праві власності ОСОБА_5 .
Відповідно до вимог ч. 1ст. 171 КПК України, з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
Відповідно до ч. 1ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п. 7 ч. 2ст. 131 КПК Українипередбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.
Відповідно до ч.1ст.170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до ч.2ст.170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення:
збереження речових доказів;2) спеціальної конфіскації;3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Враховуючи викладене, оскільки є достатньо підстав вважати, що існує реальна загроза подальшого відчуження земельної ділянки ОСОБА_5 , слідчий суддя визнає клопотання обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 131, 132, 170-173, 175, 309, 395 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 погоджене прокурором віддлу Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 про накладення арешту в рамкахкримінального провадження,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза № 42024110000000034 від19.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України задовольнити.
Накласти арешт на майно підозрюваного ОСОБА_5 , шляхом позбавлення його права на відчуження, розпорядження ним, а саме на:
-100% земельної ділянки з кадастровим номером 1822081200:05:001:0160, площею 0.1 га, що на праві власності належить ОСОБА_5 ;
Ухвала виконується негайно, її оскарження не зупиняє виконання.
Ухвала може бути оскаржено до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особами, без виклику яких постановлено ухвалу протягом п`яти днів з дня отримання її копії.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 117013290 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Петренко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні