Ухвала
від 14.02.2024 по справі 758/2110/22
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 758/2110/22

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 лютого 2024 року м. Київ

Подільський районний суд міста Києва у складі:

головуючої-судді ОСОБА_1

за участю :

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

обвинуваченої ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Києві клопотання захисника обвинуваченої ОСОБА_5 - адвоката ОСОБА_4 про визнання очевидно недопустимими доказом протоколу огляду місця події від 09.12.2021, поданого у межах розгляду кримінального провадження №12021105070002446, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10 грудня 2021 року, за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 15 ч. 1 ст. 185 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Подільського районного суду міста Києва перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 15 ч. 1 ст. 185 КК України.

В судовому засіданні захисником обвинуваченої - адвокатом ОСОБА_4 подано клопотання про визнання очевидно недопустимим доказом протоколу огляду місця події від 09.12.2021, оскільки, на думку захисника, фіксування проведення вказаної слідчої дії у протоколі проведено з порушеннями, встановленими ч. 3 ст. 104 КПК України, оскільки не зазначено відомостей про особу, яка проводить слідчу дію, не повідомлено учасників про застосування засобів технічної фіксації, а тому вказаний доказ здобутий із порушенням норм кримінально-процесуального закону, у зв`язку із чим, має бути визнаний судом недопустимим та його дослідження має бути припинено.

Прокурор в судовому засіданні заперечила щодо задоволення клопотання захисника, посилаючись на його необґрунтованість.

Суд, вислухавши думку учасників судового провадження, вивчивши клопотання, дійшла наступного висновку.

За змістом ст.84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Згідно ч. 1 ст. 87 КПК України недопустимими є докази, отримані внаслідок істотного порушення прав та свобод людини, гарантованих Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, а також будь-які інші докази, здобуті завдяки інформації, отриманій внаслідок істотного порушення прав та свобод людини.

Відповідно до ч. 2 ст. 89 КПК України у разі встановлення очевидної недопустимості доказу під час судового розгляду суд визнає цей доказ недопустимим, що тягне за собою неможливість дослідження такого доказу або припинення його дослідження в судовому засіданні, якщо таке дослідження було розпочате.

Ознака очевидності чи неочевидності допустимості певного доказу є оціночним поняттям і вирішення даного питання відноситься виключно до дискреційних повноважень суду.

При наявності процесуальних порушень порядку отримання доказів визнавати їх недопустимими слід лише тоді, коли такі порушення прямо та істотно порушують права і свободи людини; чи зумовлюють сумніви у достовірності отриманих фактичних даних, які неможливо усунути.

На час розгляду даного клопотання конкретних ознак очевидної недопустимості доказів суду не наведено, крім того, оцінка судом законності проведених у ході досудового розслідування процесуальних дій та прийнятих слідчим чи прокурором рішень виключно на підставі доказів, наданих стороною захисту, порушить засаду змагальності, згідно з якою сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів та інших доказів.

В той же час, суд вважає за необхідне зазначити, що доводи, наведені у клопотанні захисника підлягають дослідженню та оцінці судом під час ухвалення остаточного рішення за результатами судового розгляду кримінального провадження у сукупності та взаємозв`язку з іншими доказами, що надані учасниками кримінального провадження.

На підставі наведеного та керуючись ст. 89, 331, 350, 358, 376 КПК України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні клопотання захисника обвинуваченої ОСОБА_5 - адвоката ОСОБА_4 про визнання очевидно недопустимими доказом протоколу огляду місця події від 09.12.2021, поданого у межах розгляду кримінального провадження №12021105070002446, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10 грудня 2021 року, за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 15 ч. 1 ст. 185 КК України, - відмовити.

Вирішити питання недопустимості вказаного длоказу в порядку, визначеному ч. 1 т. 89 КПК України, з урахуванням всіх досліджених судом доказів в нарадчій кімнаті під час прийняття остаточного рішення у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, прийняте за результатами розгляду справи.

Суддя ОСОБА_1

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.02.2024
Оприлюднено19.02.2024
Номер документу117032193
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —758/2110/22

Ухвала від 04.11.2024

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

Ухвала від 14.02.2024

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

Ухвала від 14.02.2024

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

Ухвала від 14.02.2022

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні