ц
П О С Т А Н О В А
Іменем України
05 серпня 2010 року Справа №2а-11006/09/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого –судді Рищенко А.Ю.,
при секретарі –Орлові О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Верхньодніпровської об’єднаної державної податкової інспекції до ОСОБА_1 про зобов’язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
25.08.2009 року до Дніпропетровського окружного адміністративного звернулась Верхньодніпровська об’єднана державна податкова інспекція з позовом до ОСОБА_1 про зобов’язання вчинити певні дії.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що ОСОБА_1 є засновником (учасником) юридичної особи –Товариства з обмеженою відповідальністю АВТО-ГАЛАКТИКА, дата державної реєстрації 09.02.2009 року (код ЄДРПОУ 36093739), розмір статутного внеску якого становить 100 000, 00 грн. Проте, відповідач не задекларував свій майновий стан на суму 100 000, 00 грн. під час створення та після державної реєстрації юридичної особи, чим порушив норми чинного законодавства.
Просить суд зобов’язати ОСОБА_1 задекларувати доходи, які були ним отримані на протязі 2008 року та внесені до статутного фонду юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю АВТО-ГАЛАКТИКА(далі –ТОВ АВТО-ГАЛАКТИКА).
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі та пояснив обставини справи таким чином, як вони викладені вище.
Відповідач у судове засідання не з'явився, проте надав клопотання про розгляд справи без його участі.
Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним у задоволенні позову відмовити повністю з наступних підстав.
09.02.2009 року виконавчим комітетом Вільногірської міської ради була здійснена державна реєстрація юридичної особи ТОВ АВТО-ГАЛАКТИКА, засновниками якого є ОСОБА_2, розмір внеску до статутного фонду становить 100 000, 00 грн. та ОСОБА_1, розмір внеску до статутного фонду - 100 000, 00 грн. (а. с. 9-11).
Позивач направляв на адресу відповідача повідомлення від 03.03.2009 року про обов’язок подання декларації про доходи, отримані протягом 2008 року.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 86 Господарського Кодексу України вкладами учасників та засновників господарського товариства можуть бути будинки, споруди, обладнання та інші матеріальні цінності, цінні папери, права користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будинками, спорудами, а також інші майнові права (включаючи майнові права на об'єкти інтелектуальної власності), кошти, в тому числі в іноземній валюті.
Частина 3 ст. 86 Господарського Кодексу України встановлює, що забороняється використовувати для формування статутного фонду товариства бюджетні кошти, кошти, одержані в кредит та під заставу, крім випадків, встановлених законом для банків та інших фінансових установ, а також випадків, передбачених Законом України "Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" протягом строку його дії. Фінансовий стан засновників - юридичних осіб щодо їх спроможності здійснити відповідні внески до статутного фонду господарського товариства у випадках, передбачених законом, має бути перевірений незалежним аудитором (аудиторською організацією) у встановленому порядку, а майновий стан засновників - громадян має бути підтверджений декларацією про їх доходи і майно, завіреною відповідним податковим органом.
Відповідно до ст.18 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22 травня 2003 року річна декларація про майновий стан і доходи (податкова декларація) (далі - декларація) подається платником податку, який зобов'язаний подавати таку декларацію згідно з нормами цього Закону або інших законів.
Згідно пункту "г" пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року N 2181-III (далі –Закон N 2181-III ) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян) - до 1 квітня року, наступного за звітним.
На підставі п. 17.1 ст. 17 Закону N 2181-III та пп. 6.1.1. п. 6.1 Наказу Державної податкової адміністрації України від 17 березня 2001 року № 110 "Про затвердження Інструкції про порядок застосування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби" у разі неподання податкової декларації у строки, визначені законодавством, платник податків сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або його затримку.
Отже, законодавством України вже визначений порядок подання податкових декларацій до органів державної податкової служби України, та відповідальність, яка настає в разі порушення даного порядку.
Крім того, відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року № 509-XII (із змінами та доповненнями) державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках —коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, нормами діючого законодавства України не передбачено випадків, відповідно до яких органи державної податкової служби мають право звертатися до суду з вимогами про зобов’язання фізичної особи надати декларацію про особистий майновий стан та доходи.
Відповідно до статей 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Враховуючи вищевикладене, норми чинного законодавства, суд приходить до висновку про відсутність у позивача правових підстав для звернення до суду з позовом про зобов`язання відповідача задекларувати доходи, які були ним внесені до статутного фонду при створенні юридичної особи ТОВ АВТО-ГАЛАКТИКА.
Таким чином, суд вважає за необхідне у задоволенні позову Верхньодніпровської об’єднаної державної податкової інспекції відмовити повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд, –
П О С Т А Н О В И В :
У задоволенні адміністративного позову Верхньодніпровської об’єднаної державної податкової інспекції до ОСОБА_1 про зобов’язання вчинити певні дії відмовити повністю.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання постанови.
Повний текст складений 10.08.2010 року.
Суддя А.Ю. Рищенко
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2010 |
Оприлюднено | 22.10.2010 |
Номер документу | 11705023 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко А.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні