Єдиний унікальний номер (справа №) 216/3193/22
Номер провадження у суді 2-о/216/7/24
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
19 лютого 2024 року місто Кривий Ріг
Суддя Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Цимбалістенко О.В., вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за заявою адвоката Скоробогатька Володимира Юрійовича поданою в інтересах ОСОБА_1 , заінтересовані особи - Служба у справах дітей виконавчого комітету Центрально-Міської районної у місті ради, ОСОБА_2 , Васильківський відділ ДРАЦС у Синельниківському районі Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління МЮ (м. Дніпро), про усиновлення дитини, -
ВСТАНОВИВ:
Адвокат Скоробогатько В.Ю. звернувся до Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в інтересах ОСОБА_1 з заявою про усиновлення дитини. В цій заяві ОСОБА_1 просить оголосити його усиновлювачем дитини: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Також просить внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_3 записавши його її батьком та змінити її прізвище на « ОСОБА_4 » та по батькові на « ОСОБА_5 ».
Відповідно до п.4 ч.2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає справи про усиновлення в порядку окремого провадження.
Частиною 3 статті 294 ЦПК України передбачено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Згідно ч.4 ст.294 ЦПК України передбачено, що справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
В порушення даної вимоги закону заявник у заяві зазначив не заінтересованих осіб, а інша особа.
Крім того, відповідно до частин 1 та 2 статті 311 ЦПК України заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім`я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім`я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров`я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір`ю або батьком дитини.
До заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи:
1) копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя;
2) медичний висновок про стан здоров`я заявника;
3) довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи;
4) документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням;
5) інші документи, визначені законом.
Так, до заяви про усиновлення заявником не доданий, зокрема, копія свідоцтва про шлюб, медичний висновок про стан здоров`я заявника, довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати, а також документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.
Також згідно вимог п.10 ч.1 ст.212 СК України до заяви про усиновлення має бути подана довідка про судимості.
Відповідно до ст. 217 СК України усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків. Згода батьків на усиновлення дитини має бути безумовною. Угода про надання усиновлювачем плати за згоду на усиновлення дитини батькам, опікунам чи іншим особам, з якими вона проживає, є нікчемною. Згода батьків на усиновлення може бути дана ними лише після досягнення дитиною двомісячного віку. Якщо мати чи батько дитини є неповнолітніми, крім їхньої згоди на усиновлення потрібна згода їхніх батьків. Письмова згода батьків на усиновлення засвідчується нотаріусом. Мати, батько дитини мають право відкликати свою згоду на усиновлення до набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
Крім того, постанова КМУ від 08.10.2008 № 905 Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей передбачає порядок усиновлення одним з подружжя дитини другого з подружжя.
Відповідно до п. 91 даного Порядку для усиновлення дитини те з подружжя, хто бажає її усиновити, звертається з відповідною заявою до служби у справах дітей за місцем проживання дитини. До заяви додаються:
копія паспорта громадянина України, копія паспорта іноземця або іншого документа, що засвідчує особу (у двох примірниках);
копія свідоцтва про шлюб;
висновок про стан здоров`я заявника;
довідка про наявність чи відсутність судимості;
копія свідоцтва про народження дитини;
письмова згода батьків дитини на усиновлення, засвідчена нотаріусом, або згода того з подружжя, дитину якого усиновлює інший з подружжя, та документ, який засвідчує відсутність другого з батьків дитини (копія свідоцтва про смерть або довідка про смерть, видана органом реєстрації актів цивільного стану, копія рішення суду про позбавлення батьківських прав, про визнання недієздатним або безвісно відсутнім, довідка з органу реєстрації актів цивільного стану щодо запису відомостей про батька дитини тощо);
засвідчена нотаріально письмова згода заявника, який є іноземцем, на отримання інформації про нього в Генеральному секретаріаті Інтерполу та правоохоронних органах держави, громадянином якої є іноземець, та держави, на території якої він проживає (у двох примірниках).
висновок компетентного органу країни проживання, який підтверджує можливість заявника бути усиновлювачем (подається у разі, коли усиновлювач проживає за межами України). У висновку зазначаються адреса, житлово-побутові умови, біографічні дані заявника, стосунки в сім`ї, ставлення до усиновлення. Якщо висновок видано недержавним органом, до нього додається копія ліцензії на провадження таким органом діяльності, пов`язаної з усиновленням.
Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після надходження заяви та документів складає акт обстеження житлово-побутових умов дитини, з`ясовує чи згодна дитина на усиновлення відповідно до пункту 72 цього Порядку, розглядає питання про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини і готує проект відповідного висновку.
Висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини оформляється на бланку районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради, підписується головою (заступником голови), скріплюється печаткою та видається заявнику під розписку.
Разом з висновком заявнику повертаються пронумеровані, прошнуровані, скріплені печаткою та завірені підписом керівника (заступника керівника) служби у справах дітей документи, подані кандидатом в усиновлювачі.
Інформація про особу, яка бажає усиновити дитину свого чоловіка (дружини), до Книги обліку кандидатів в усиновлювачі не заноситься.
Отже, крім іншого заявник не додав до заяви висновок про доцільність усиновлення та не подав доказів звернення до даної служби з відповідною заявою за місцем проживання дитини.
Крім того, як зазначається в заяві заявник ОСОБА_1 з 2009 року мешкає з ОСОБА_2 у цивільному шлюбі. Однак дитина ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , тобто в період їх спільного проживання. Чому в графі «батько» відомості записані зі слів матері на підставі ч. 1 ст. 135 СК України, суду не зрозуміло.
Крім того, відповідно до ст. 310 ЦПК України, заява про усиновлення дитини або повнолітньої особи, яка не має матері, батька або була позбавлена їхнього піклування, подається до суду за місцем їх проживання.
Однак в порушення ст. 310 ЦПК України, заявником не надано жодного документу, в підтвердження того, що мати дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 - ОСОБА_2 мешкають в Центрально-Міському районі міста Кривого Рогу.
Зазначені недоліки перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 294 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Заяву адвоката Скоробогатька Володимира Юрійовича подану в інтересах ОСОБА_1 , заінтересовані особи - Служба у справах дітей виконавчого комітету Центрально-Міської районної у місті ради, ОСОБА_2 , Васильківський відділ ДРАЦС у Синельниківському районі Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління МЮ (м. Дніпро), про усиновлення дитини - залишити без руху.
2. Встановити заявнику строк для усунення недоліків - 10 днів з дня вручення даної ухвали про залишення заяви без руху.
3. Роз`яснити заявнику що у разі, якщо він не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику (ч. 3 ст. 185 ЦПК України).
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Цимбалістенко
Суд | Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2024 |
Оприлюднено | 20.02.2024 |
Номер документу | 117065544 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
ЦИМБАЛІСТЕНКО О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні