Справа № 513/187/24
Провадження № 2/513/399/24
Саратський районний суд Одеської області
У ХВ АЛ А
19 лютого 2024 року Суддя Саратського районного суду Одеської області Бучацька А.І., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 в особі представника адвоката Манової Інни Миколаївни до Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
У С Т А Н О В И Л А:
представник позивача адвокат Манова І.М. звернулась до суду із зазначеною позовною заявою, в якій просить визначити ОСОБА_1 додатковий строк два місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 . Позовну заяву обґрунтувала тим, що строк для прийняття спадщини позивач пропустив з поважних причин, оскільки позивач засуджений по довічного позбавлення волі, відбуває покарання у ДУ "Замкова виправна колонія (№ 58)" з 13.10.2005 року по теперешній час, про смерть матері не знав.
Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, приходжу до наступних висновків.
Загальні вимоги до форми та змісту позовної заяви встановлені ст..175 ЦПК України. Окрім того, відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Проте до позовної заяви не додано документа, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно з ч 1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У відповідності до підпункту 2 пункту 1 частини 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до суду позовної заяви немайнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" встановлено прожитковий
мінімум для працездатних осіб - 3028 гривень.
Отже позивачу належить сплатити судовий збір 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211,2 грн. (3028 грн.х0,4) та надати до суду документ, що підтверджує сплату судового збору.
Суд вважає безпідставними та відхиляє посилання представника позивача на те, що позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п.17 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір".
При цьому суд враховує, що відповідно до п.17 ч.1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: засуджені до покарання у виді довічного позбавлення волі, позбавлення волі на певний строк та до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі, а також особи, взяті під варту, - у справах, пов`язаних із питаннями, які вирішуються судом під час виконання вироку відповідно до статті 537 Кримінального процесуального кодексу України, у разі відсутності на їхніх особових рахунках коштів, достатніх для сплати судового збору. Дана позовна заява подана в порядку цивільного судочинства та не є справою, пов`язаною із питаннями, які вирішуються судом під час виконання вироку відповідно до статті 537 КПК України.
У відповідності до частин 1, 2, 3 ст..185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За встановлених обставин згідно до вимог ч.1 ст.185 ЦПК України позовну заяву слід залишити без руху, встановивши строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.185 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И Л А:
позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника адвоката Манової Інни Миколаївни до Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини та визнання права власності в порядку спадкування за законом - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків протягом семи днів з дня отримання копії ухвали і про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А. І. Бучацька
Суд | Саратський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2024 |
Оприлюднено | 21.02.2024 |
Номер документу | 117070153 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Саратський районний суд Одеської області
Бучацька А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні