СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2024 року м. Харків Справа № 917/1095/21
Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя Здоровко Л.М., суддя Бородіна Л.І., суддя Лакіза В.В.,
за участю секретаря судового засідання Бєлкіної О.М.,
представники учасників провадження у справі про банкрутство у судове засідання не з`явились,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Східного апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Полтавський вентиляторний завод" (вх.№2649П/2) на постанову Господарського суду Полтавської області від 03.10.2023, прийняту у приміщенні Господарського суду Полтавської області суддею Паламарчук В.В., дата складання повного тексту постанови - 13.10.2023, у справі №917/1095/21
за заявою фізичної особи - підприємця Сергієнко Віталія Володимировича
до Приватного акціонерного товариства "Полтавський вентиляторний завод", м. Полтава,
про відкриття провадження у справі про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Постановою Господарського суду Полтавської області від 03.10.2023 зокрема, припинено процедуру розпорядження майном Приватного акціонерного товариства "Полтавський вентиляторний завод" та припинено повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого Шершня Юрія Сергійовича.
Визнано банкрутом Приватне акціонерне товариство "Полтавський вентиляторний завод"; відкрито ліквідаційну процедуру Приватного акціонерного товариства "Полтавський вентиляторний завод"; призначено ліквідатором Приватного акціонерного товариства "Полтавський вентиляторний завод" арбітражного керуючого Шершня Юрія Сергійовича з наданням йому повноважень відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства.
Зобов`язано ліквідатора не менш як один раз на місяць подавати комітету кредиторів та суду звіт про свою діяльність, інформацію про фінансовий стан і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та під час проведення ліквідаційної процедури, про використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.
Ухвалено господарську діяльність Приватного акціонерного товариства "Полтавський вентиляторний завод" завершити закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо.
Ухвалено, що строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припинено нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю.
Скасовано арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
Припинено повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припинити повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута; зобов`язано посадових осіб банкрута протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.
Зобов`язано ліквідатора надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора про проведену роботу до 01.10.2024.
Постанова місцевого господарського суду мотивована тим, що відповідно до звіту розпорядника майна та за результатами аналізу фінансово-господарської діяльності за весь розглянутий період підприємство значно скоротило ділову активність, має несприятливу тенденцію для подальшого розвитку. В ході проведення аналізу фінансово-господарського стану ПАТ "Полтавський вентиляторний завод" ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, а також приховування банкрутства не виявлено. Господарська діяльність боржника припинена.
Відтак, розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні докази, а також враховуючи тривалість процедури розпорядження майном боржника, суд першої інстанції дійшов до висновку, що боржник неспроможний самостійно відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури, а тому суд вважає за можливе визнати ПАТ "Полтавський вентиляторний завод" банкрутом і відкрити ліквідаційну процедуру.
Не погодившись з постановою місцевого господарського суду, Приватне акціонерне товариство "Полтавський вентиляторний завод" звернулося до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить постанову Господарського суду Полтавської області від 03.10.2023 скасувати та повернути справу №917/1095/21 до Господарського суду Полтавської області для продовження розгляду.
Свої вимоги апелянт обґрунтовує тим, що судом першої інстанції не було враховано той факт, що призначено збори кредиторів по розгляду плану санації.
Як зазначає апелянт, чинне законодавство України про банкрутство ставить в пріоритеті відновлення платоспроможності боржника, а не його ліквідацію. Апелянт зазначає, що може працювати, сплачувати податки, його продукція є специфічною та затребуваною.
Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 08.01.2024 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Приватного акціонерного товариства "Полтавський вентиляторний завод" на постанову Господарського суду Полтавської області від 03.10.2023 у справі №917/1095/21; встановлено учасникам справи строк до 31.01.2024 для подання відзиву на апеляційну скаргу з доказами його надсилання апелянту; встановлено учасникам справи строк до 31.01.2024 для подання заяв і клопотань; призначено справу до розгляду на "07" лютого 2024 р. о 14:00год.
Від учасників справи відзивів на апеляційну скаргу не надходило, заяв і клопотань також не надходило.
Учасники провадження у справі про банкрутство своїм правом на участь у судовому засіданні 07.02.2024 не скористались, представники учасників справи у судове засідання не з`явились, про причини неявки суд не повідомили, хоча учасники справи були належним чином завчасно повідомлені про час, дату та місце судового засідання.
Враховуючи, що наявних у справі матеріалів достатньо для розгляду апеляційної скарги, учасники провадження у справі про банкрутство належним чином повідомлені про час, дату та місце судового засідання, і неявка у судове засідання їх представників не перешкоджає розгляду скарги, про що учасники справи були повідомлені ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 08.01.2024, колегія суддів вважає за можливе розглянути скаргу в даному судовому засіданні.
Дослідивши матеріали справи, викладені в апеляційній скарзі доводи апелянта, перевіривши правильність застосування господарським судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а також повноту встановлення обставин справи та відповідність їх наданим доказам, відповідно до статті 269 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Східного апеляційного господарського суду дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з такого.
Як встановлено місцевим господарським судом, фізична особа-підприємець Сергієнко В.В. звернувся до Господарського суду Полтавської області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Полтавський вентиляторний завод" з підстав неплатоспроможності останнього.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 27.07.2021 відкрито провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Полтавський вентиляторний завод"; визнано грошові вимоги фізичної особи-підприємця Сергієнка В.В. до Приватного акціонерного товариства "Полтавський вентиляторний завод" у розмірі 69 153, 33грн;введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - ПАТ "Полтавський вентиляторний завод"; введено процедуру розпорядження майном Приватного акціонерного товариства "Полтавський вентиляторний завод". Розпорядником майна Приватного акціонерного товариства "Полтавський вентиляторний завод" призначено арбітражного керуючого Шершня Ю.С. з наданням йому повноважень відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства.
З метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Полтавський вентиляторний завод".
Зобов`язано розпорядника майна подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів; скласти та подати на затвердження господарського суду реєстр вимог кредиторів.
Повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Полтавський вентиляторний завод" опубліковано 28.07.2021.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 10.11.2021 за результатами попереднього засідання визнано грошові вимоги до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "ТД ИРБИС" в розмірі 22 417, 58грн боргу та 4 540, 00грн судового збору; фізичної особи-підприємця Сергієнко В.В. в розмірі 156 125, 60грн боргу та 4 540, 00грн судового збору, Товариства з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ ПРОВЕНТ" у розмірі 478 751, 88грн боргу та 4 540, 00грн судового збору, Товариства з обмеженою відповідальністю "Метал Холдінг Трейд" у розмірі 1 676 827, 64грн боргу та 4 540, 00грн судового збору; ОСОБА_1 у розмірі 350 000, 00грн та 4 540, 00грн судового збору; ОСОБА_3 у розмірі 350 000, 74грн та 4 540, 00грн судового збору; ОСОБА_2 у розмірі 244 700, 00грн та 4 540, 00грн судового збору; Товариства з обмеженою відповідальністю "Метінвест Інжиніринг" у розмірі 7 213 291, 66грн основного боргу, 2 722 563, 94грн пені та 4 540, 00грн судового збору; Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпроресурс" у розмірі 2 532 989, 46грн та 4 540, 00грн судового збору.
Розпорядника майна зобов`язано: внести визнані судом грошові вимоги до реєстру вимог кредиторів боржника в порядку черговості, встановленої Кодексом України з процедур банкрутства; провести збори кредиторів з дотриманням приписів статті 48 Кодексу. Підсумкове засідання господарського суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду призначено на 21.01.2022.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 16.12.2021 судом визнано грошові вимоги Акціонерного товариства "Криворізький залізорудний комбінат", заявлені після завершення строку, визначеного статтею 45 Кодексу, в розмірі 606 848, 31грн боргу та 4 540грн - витрати по сплаті судового збору.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 26.04.2022 визнано грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Запорізький завод електричних машин", заявлені після завершення строку, визначеного статтею 45 Кодексу, в розмірі 188 016, 00грн основного боргу та 4 540грн - витрати по сплаті судового збору.
Розпорядника майна зобов`язано внести визнані судом грошові вимоги до реєстру вимог кредиторів боржника в порядку черговості, встановленої Кодексом України з процедур банкрутства.
31.01.2022 від ПАТ "Полтавський вентиляторний завод" надійшла заява на участь у санації боржника з метою відновлення діяльності підприємства.
04.02.2022 на адресу суду від розпорядника майна надійшов звіт про хід виконання процедури розпорядження майном боржника.
У звіті розпорядник майна зазначив, що на виконання вимог Кодексу України з процедур банкрутства в ході процедури розпорядження майном направлено запити про встановлення активів ПАТ "Полтавський вентиляторний завод" та підтвердження даних інвентаризації.
Крім того, на виконання вимог Кодексу України з процедур банкрутства розпорядником майна направлено повідомлення про скликання зборів кредиторів ПАТ "Полтавський вентиляторний завод".
Перші збори кредиторів не відбулись через відсутність кворуму в 2/3 кількості голосів кредиторів.
Повторні перші збори кредиторів ПАТ "Полтавський вентиляторний завод" скликано на 01 лютого 2022 року.
За змістом протоколу від 01.02.2022, зборами кредиторів прийнято такі рішення: визначити кількісний склад комітету кредиторів з одного кредитора та обрати головою комітету кредиторів - Товариство з обмеженою відповідальністю "Метінвест Інжиніринг"; звернутись до Господарського суду Полтавської області з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство ПАТ "Полтавський вентиляторний завод" та відкрити ліквідаційну процедуру; звернутись до місцевого господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого Шершня Ю.С. ліквідатором ПАТ "Полтавський вентиляторний завод".
22.02.2022 ТОВ "Метінвест Інжиніринг" - голова комітету кредиторів, на виконання рішення комітету кредиторів від 01.02.2022 у справі № 917/1095/21 подано до суду клопотання про відкриття ліквідаційної процедури ПАТ "Полтавський вентиляторний завод" та призначення ліквідатором підприємства арбітражного керуючого Шершня Ю.С.
02.03.2022 ТОВ "Метінвест Інжиніринг" звернувся до суду з клопотанням про визнання ПАТ "Полтавський вентиляторний завод" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Для виконання повноважень ліквідатора підприємства просить призначити арбітражного керуючого Шершня Ю.С.
Як встановлено місцевим господарським судом, після введення воєнного стану здійснюються заходи щодо охорони майна боржника. Господарська діяльність боржника припинена.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 28.04.2023 призначено підсумкове засідання на 18.05.2023.
16.05.2023 року від боржника до суду надійшло клопотання про відкладення підсумкового засідання для подальшої можливості узгодження процедури санації сторонами.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 18.05.2023 підсумкове засідання господарського суду відкладено на 29.06.2023.
29.06.2023 від розпорядника майна арбітражного керуючого Шершня Ю.С. надійшло клопотання про відкладення розгляду справи в зв`язку з тим, що комітетом кредиторів не прийнято остаточне рішення щодо санації боржника.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 29.06.2023 підсумкове засідання господарського суду відкладено на 17.08.2023.
03.07.2023 від розпорядника майна ПАТ "Полтавський вентиляторний завод" надійшов звіт про хід виконання процедури розпорядження майном боржника.
04.08.2023 від розпорядника майна ПАТ "Полтавський вентиляторний завод" надійшов звіт про хід виконання процедури розпорядження майном боржника.
За інформацією розпорядника майна, засновники боржника звернулись до кредиторів з пропозицією щодо санації і на даний час проводяться переговори з метою ухвалення плану санації. Остаточного рішення про схвалення проекту плану санації ще не прийнято.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 17.08.2023 розгляд справи відкладено на 19.09.2023 року.
06.09.2023 від розпорядника майна ПАТ "Полтавський вентиляторний завод" надійшов звіт про хід виконання процедури розпорядження майном боржника.
18.09.2023 до відома господарському суду направлено лист від ПАТ "Полтавський вентиляторний завод", адресований розпоряднику майна Шершню Ю.С., в якому боржник просить скликати та провести збори кредиторів ПАТ "Полтавський вентиляторний завод" протягом двох тижнів з моменту отримання даного листа.
18.09.2023 року від розпорядника майна АТ "Полтавський вентиляторний завод" надійшло клопотання, в якому останній просить відкласти слухання справи до вирішення питання розгляду зборами кредиторів проекту плану санації.
При цьому зазначає, що розпорядником майна збори кредиторів АТ "Полтавський вентиляторний завод" скликаються на 31 жовтня 2023 року о 12-00 год.
В судове засідання 19.09.2023 розпорядник майна, представник боржника не з`явились.
Рішення кредиторів про схвалення чи відхилення плану санації ПАТ "Полтавський вентиляторний завод" до суду не подано.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 19.09.2023 відкладено розгляд справи на 03.10.2023; кредиторам запропоновано надати пояснення щодо введення наступної судової процедури у справі про банкрутство.
02.10.2023 від розпорядника майна ПАТ "Полтавський вентиляторний завод" надійшов звіт про хід виконання процедури розпорядження майном боржника.
Місцевим господарським судом встановлено, що відповідно до звіту розпорядника майна та за результатами аналізу фінансово-господарської діяльності за весь розглянутий період підприємство значно скоротило ділову активність, має несприятливу тенденцію для подальшого розвитку. В ході проведення аналізу фінансово-господарського стану ПАТ "Полтавський вентиляторний завод" ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, а також приховування банкрутства не виявлено.
Надаючи правову кваліфікацію спірним правовідносинам, суд апеляційної інстанції виходить з такого.
Згідно з частинами першою та другою статті 49 Кодексу України з процедур банкрутства, у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.
До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
У разі наявності обставин, що не дають зборам кредиторів можливості у встановлені строки прийняти одне з таких рішень, збори кредиторів можуть прийняти рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом.
Водночас, частиною четвертою цієї статті КУзПБ передбачено, що у разі якщо зборами кредиторів у межах строку дії процедури розпорядження майном не прийнято жодного з передбачених цією статтею рішень, господарський суд за наявності ознак банкрутства протягом п`яти днів після закінчення процедури розпорядження майном боржника приймає постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
На підставі аналізу положень статті 49 КУзПБ, колегія суддів зазначає, що господарський суд, проводячи підсумкове засідання у справі про банкрутство, приймає рішення про введення наступної судової процедури щодо боржника з застосуванням судового розсуду.
Судовий розсуд - це передбачене законодавством право суду, яке реалізується за правилами, передбаченими КУзПБ, Господарським процесуальним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами, що надає йому можливість під час прийняття судового рішення (вчинення процесуальної дії) обрати з декількох варіантів рішення, встановлених законом, чи визначених на його основі судом (повністю або частково за змістом та/чи обсягом), таке, що є найбільш оптимальним в правових і фактичних умовах розгляду та вирішення справи, з метою забезпечення верховенства права, справедливості та ефективного поновлення порушених прав та інтересів учасників судового процесу.
Завданням підсумкового засідання суду полягає є з`ясування ознак банкрутства та наявності можливості визначення наступної судової процедури і подальшого здійснення провадження у справі.
Верховний Суд у постанові від 22.04.2021 у справі №918/420/16 дійшов висновку про можливість застосувати щодо боржника процедуру ліквідації з огляду на завершення строків процедури розпорядження майном, неприйняття зборами кредиторів чи комітетом кредиторів рішення про застосування до боржника інших судових процедур банкрутства, відсутність заяв від потенційних інвесторів щодо оздоровлення фінансового становища боржника та встановлену судами відсутність активів боржника для задоволення визнаних судом вимог кредиторів.
При цьому судова колегія відзначає, що законодавцем надано право суду (частина четверта статті 49 КУзПБ) навіть за відсутності відповідного рішення зборів кредиторів боржника, але за наявності певних обставин (після закінчення термінів визначених КУзПБ щодо тривалості процедури розпорядження майном, за наявності ознак банкрутства), прийняти постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури за власною ініціативою.
Схожий за змістом правовий висновок (адже норми частини четвертої статті 27 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та частини четвертої статті 49 КУзПБ є ідентичними) зроблено Верховним Судом у постановах від 26.09.2019 у справі №910/9165/18, від 12.12.2019 у справі № 904/10293/17.
У спірних правовідносинах введено процедуру розпорядження майном боржника ще ухвалою Господарського суду Полтавської області від 27.07.2021.
Відповідно до частини 2 статті 44 Кодексу України з процедур банкрутства, процедура розпорядження майном боржника вводиться строком до 170 календарних днів.
Тобто, встановлений законодавством строк процедури розпорядження майном боржника сплив.
Місцевим господарським судом встановлено, що відповідно до звіту розпорядника майна та за результатами аналізу фінансово-господарської діяльності за весь розглянутий період підприємство значно скоротило ділову активність, має несприятливу тенденцію для подальшого розвитку. В ході проведення аналізу фінансово-господарського стану ПАТ "Полтавський вентиляторний завод" ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, а також приховування банкрутства не виявлено.
Апелянт проти цього не заперечує, однак, вважає, що судом першої інстанції не було враховано той факт, що призначено збори кредиторів по розгляду плану санації.
Колегія суддів апеляційного господарського суду зазначає, що розгляд справи і, відповідно, вирішення судом питання щодо переходу до наступної судової процедури неодноразово відкладався; строк процедури розпорядження майном боржника вже сплив.
01.02.2022 зборами кредиторів прийнято рішення звернутись до Господарського суду Полтавської області з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство ПАТ "Полтавський вентиляторний завод" та відкрити ліквідаційну процедуру.
Доказів прийняття кредиторами іншого рішення матеріали справи не містять.
22.02.2022 ТОВ "Метінвест Інжиніринг" - голова комітету кредиторів, на виконання рішення комітету кредиторів від 01.02.2022 подано до суду клопотання про відкриття ліквідаційної процедури ПАТ "Полтавський вентиляторний завод" та призначення ліквідатором підприємства арбітражного керуючого Шершня Ю.С.
Відповідно до частини 1 статті 58 Кодексу України з процедур банкрутства, у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.
В силу зазначеного, суд не може відкладати вирішення питання щодо переходу до наступної процедури банкрутства на невизначений час; при цьому, у суду першої інстанції наявні всі визначені Кодексом України з процедур банкрутства підстави для визнання боржника банкрутом і введення ліквідаційної процедури: сплив строку процедури розпорядження майном боржника, рішення кредиторів, звернення головою комітету кредиторів з відповідним клопотання про відкриття ліквідаційної процедури ПАТ "Полтавський вентиляторний завод", наявність ознак банкрутства ПАТ "Полтавський вентиляторний завод".
Судова колегія також зазначає, що згідно матеріалів справи призначені на 31.10.2023 збори кредиторів з розгляду плану санації не відбулись.
Щодо доводів апелянта, що чинне законодавство України про банкрутство ставить в пріоритеті відновлення платоспроможності боржника, а не його ліквідацію, колегія суддів апеляційного господарського суду зазначає таке.
Боржник звернувся із заявою про участь у процедурі санації підприємства власними силами (без залучення інвестора) 31.01.2022.
Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" №64/2022 від 24.02.2022, затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-IX, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, який неодноразово продовжувався.
Згідно з пунктом 1 Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" від 06.11.2023 №734/2023, затвердженого Законом України від 08.11.2023 №3429-IX, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 16.11.2023 строком на 90 діб, і діє на даний час.
18.09.2023 боржником подано суду і для розгляду кредиторами проект плану санації.
Однак, як зазначено вище, призначені на 31.10.2023 збори кредиторів не відбулись.
При цьому, судова колегія зазначає, що відповідно до положень статті 58 Кодексу України з процедур банкрутства, за клопотанням зборів кредиторів або ліквідатора господарський суд може прийняти рішення про введення процедури санації і після визнання боржника банкрутом, за умови наявності схваленого зборами кредиторів плану санації. Розгляд кредиторами плану санації здійснюється відповідно до статті 52 цього Кодексу.
Рішення зборів кредиторів про звернення до господарського суду з клопотанням про введення процедури санації і призначення керуючого санацією приймається зборами кредиторів у порядку, визначеному статтею 52 цього Кодексу для схвалення плану санації.
Схвалений кредиторами план санації, протоколи голосування кожного класу кредиторів та клопотання про введення процедури санації і призначення керуючого санацією подаються до господарського суду протягом одного робочого дня після проведення голосування.
Господарський суд постановляє ухвалу про введення процедури санації боржника, призначення керуючого санацією та затвердження плану санації відповідно до частини сьомої статті 52 цього Кодексу.
У разі постановлення господарським судом ухвали про відмову у введенні процедури санації та затвердженні плану санації стосовно боржника продовжується процедура ліквідації. Постановлення ухвали про відмову у введенні процедури санації та затвердженні плану санації не перешкоджає повторному зверненню до суду з відповідним клопотанням.
Відтак, у разі, якщо кредитори схвалять поданий боржником план санації, господарський суд за наявності правових підстав може постановити ухвалу про введення процедури санації боржника і після введення ліквідаційної процедури.
Таким чином, прийняття судом першої інстанції оскаржуваної постанови про визнання боржника банкрутом відповідає вимогам Кодексу України з процедур банкрутства, матеріалам справи і не порушує прав боржника.
З огляду на викладене, враховуючи, що місцевий господарський суд забезпечив дотримання вимог чинного законодавства щодо всебічного, повного та об`єктивного дослідження усіх фактичних обставин, що мають значення для справи, та дав належну правову оцінку наявним у матеріалах справи доказам, а доводи апелянта не є підставою для скасування постанови суду, прийнятої з дотриманням норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Полтавський вентиляторний завод" слід залишити без задоволення, а постанову Господарського суду Полтавської області від 03.10.2023 у справі №917/1095/21 - без змін.
Керуючись ст.ст. 129, 269, 270, 273, п. 1 ч. 1 ст. 275, ст. 276, 282-284 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Полтавський вентиляторний завод" залишити без задоволення.
Постанову Господарського суду Полтавської області від 03.10.2023 у справі №917/1095/21 залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її прийняття; порядок і строки оскарження передбачені статтями 286-289 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст постанови складено 19.02.2024.
Головуючий суддя Л.М. Здоровко
Суддя Л.І. Бородіна
Суддя В.В. Лакіза
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2024 |
Оприлюднено | 21.02.2024 |
Номер документу | 117070555 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Здоровко Людмила Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні