137/186/24
У Х В А Л А
19.02.2024 смт. Літин
Суддя Літинського районного суду Вінницької області Верещинська Я.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Багриновецької сільської ради Вінницького району Вінницької області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача державного нотаріуса Другої Вінницької державної нотаріальної контори Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Сікорської Лілії Анатолівни про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
До Літинського районного суду Вінницької області надійшла вищезазначена позовна заява.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків з огляду на наступне.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст.175 ЦПК України, а також вимогам ст.177 цього Кодексу.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч.2ст.133 ЦПК Українирозмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Відповідно до ст.3,4 Закону України №3674-VI «Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви справляється судовий збір у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставка судового збору з 01.01.2024 згідно п.2.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою до суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить - 0,4розміру прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб (1211,20грн).
Зі змісту поданої позовної заяви вбачається, що позивач звернувся до суду із позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, тобто з вимогою немайнового характеру.
Однак, позивачем не сплачено судовий збір у розмірі, встановленомуЗаконом України «Про судовий збір».
Крім того, відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У відповідностідо ч.1ст.177ЦПК Українипозивач повинендодати допозовної заявиїї копіїта копіївсіх документів,що додаютьсядо неї,відповідно докількості відповідачіві третіхосіб.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї доказів, встановлено, що позивач має намір подати заяву про звільнення (відстрочення) від сплати судового збору та вказує на те, що до позовної заяви додано: заяву про звільнення (відстрочення) від сплати судового збору; копію сторінок паспорту та ідентифікаційного коду ОСОБА_1 ; копію заяви для відповідача та зацікавленої (третьої) особи, однак вказані документи в матеріалах доданих до позовної заяви відсутні, що також підтверджується актом №02 від 14.02.2024 Літинського районного суду Вінницької області про відсутність вкладень котрі перелічені в додатках до позовної заяви.
Таким чином, позивачем не заявлено про звільнення (відстрочення) від сплати судового збору на час подання позову та не додано доказів, які зазначенні у додатках до позовної заяви, в тому числі, копій позовної заяви та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Крім того, згідно п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити, в тому числі, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін та інших учасників справи.
Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Однак, позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету сторін та інших учасників справи.
Відтак, з метою усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно:
- сплатити (доплатити) судовий збір за одну вимогу немайнового характеру у сумі 1211,20грн за реквізитами: отримувач коштів ГУК у Він.обл./смт Лiтин/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37979858; банк отримувачаКазначейство України(ел.адм.подат.); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача UA818999980313101206000002852; код класифікації доходів бюджету 22030101, або надати суду для розгляду заяву про звільнення (відстрочення) від сплати судового збору;
- додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, які зазначенні у додатках до позовної заяви;
- додати до позовної заяви копії позовної заяви та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб;
- зазначити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін та інших учасників справи.
Згідно ч.1ст.185 ЦПКУкраїни суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
При вирішенні питання про залишення позовної заяви без руху враховується, практика Європейського суду з прав людини (Рішення Суду у справі Жоффр де ля Прадель проти Франції від 16.12.1992 p.) де зазначено, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.
При таких обставинах позовну заяву слід залишити без руху, про що повідомити позивача і надати йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десять днів з дня вручення ухвали.
Керуючись ст. 177, 185,258-260 ЦПКУкраїни, ст.5 Закону України «Про судовий збір», суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Багриновецької сільської ради Вінницького району Вінницької області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача державного нотаріуса Другої Вінницької державної нотаріальної контори Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Сікорської Лілії Анатолівни про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, залишити без руху, запропонувавши позивачу в десятиденний строк з дня отримання ухвали усунути ці недоліки.
У разі усунення недоліків у встановлений строк заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
Роз`яснити позивачу, що невиконання вимог ухвали суду у встановлений строк є підставою вважати позовну заяву неподаною та такою, що підлягає поверненню позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:Я. С. Верещинська
Суд | Літинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2024 |
Оприлюднено | 21.02.2024 |
Номер документу | 117086244 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Літинський районний суд Вінницької області
Верещинська Я. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні