Ухвала
від 19.02.2024 по справі 910/1633/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaУХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

19.02.2024Справа № 910/1633/24

Суддя Господарського суду міста Києва Головіна К. І. , розглянувши матеріали

позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Плаврест" (м. Київ)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Йод груп" (м. Київ)

про повернення безпідставно набутого майна (коштів)

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду міста Києва з позовом звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "Плаврест" (далі - ТОВ "Плаврест", позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Йод груп" (далі - ТОВ "Йод груп", відповідач) про повернення безпідставно набутого майна (коштів).

Вивчивши подані матеріали, суддя приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 162-164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) з наступних підстав.

18.10.2023 введено в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» від 29.06.2023, який набрав чинності 21.07.2023 та яким внесено зміни до ряду статтей ГПК України.

Так, відповідно до пункту 2 частини 2 статті 162 ГПК України (в новій редакції) позовна заява повинна містити, серед іншого, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін та інших учасників справи.

Водночас за приписами ч. 6 статті 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (ЄСІТС) або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

З огляду на викладене позивач мав у поданому позові зазначити інформацію щодо наявності у нього та у відповідача, зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема «Електронний суд»).

Однак при дослідженні судом позовної заяви встановлено, що позивач не надав відомостей щодо наявності електронного кабінету у нього та у відповідача, що суперечить вимогам статті 162 ГПК України та є підставою для залишення позову без руху.

Крім того п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України також передбачено, що позовна заява повинна містити відомості щодо місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс.

Із відомостей з Єдиного реєстру приватних виконавців України вбачається, що юридичною адресою та місцезнаходженням відповідача (Товариства з обмеженою відповідальністю "Йод груп") є - 03195, м. Київ, пров. Лі Павла, будинок 2-Б, Н.П. 57 Голосіївський, 86/1.

Однак позивачем у своїй заяві вказано іншу адресу - 03187, м. Київ, вулиця Заболотного Академіка, будинок 5 , тобто позивачем не зазначено адреси відповідача, яка є правильною.

Також пунктом 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу. Особа, яка звертається з позовом до суду, зобов`язана до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу (ч. 1 ст. 172 ГПК України).

Водночас судом встановлено, що до позовної заяви позивач долучив докази направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками в паперовій формі з описом вкладення, до того ж, на неправильну адресу відповідача, а саме: 03187, м. Київ, вулиця Заболотного Академіка, будинок 5.

Разом з цим суд зазначає, що копія позовної заяви з додатками направляється відповідачу в паперовій формі з описом вкладення поштовим відправленням лише у разі відсутності обов`язку у відповідача зареєстувати свій електронний кабінет (не у разі відсутності електронного кабінету) в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), відповідно до ч. 6 статті 6 ГПК України.

За таких обставин позивач не виконав наведених вимог закону, оскільки не надав суду належних доказів відправки відповідачу копії позовної заяви з додаткакми.

Крім того за змістом ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, серед іншого, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Так, предметом позову ТОВ "Плаврест" є повернення набутого відповідачем майна на загальну суму 2 163 515,13 грн, з яких: борг у сумі 1 318 208,89 грн, пеня в сумі 821 866,17 грн., інфляційна складова боргу в сумі 15 864,61 грн. та 3 % річних у сумі 7578,46 грн.

У той же час обґрунтованого розрахунку суми основної заборгованості 1 318 208,89 грн, на яку здійснені нарахування штрафних санкцій та матеріальних втрат, матеріали позову не містять. Також позивачем не надано до позову обґрунтованого розрахунку суми заявлених до стягнення інфляційних втрат та 3 % річних із зазначенням конкретних періодів та дат їх нарахування.

Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом 5 днів з дня надходження до суду позову постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст. 162, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Плаврест" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Йод груп" про повернення безпідставно набутого майна (коштів) залишити без руху.

Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Плаврест" строк у 10 днів з дня вручення даної ухвали на усунення вказаних в ній недоліків шляхом належного виконання вимог ст. 162-164 Господарського процесуального кодексу України.

Роз`яснити, що у разі неусунення недоліків у визначений судом строк, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута заявнику.

Повідомити учасників справи, що відповідно до ч. 7 ст. 42 ГПК України у них існує обов`язок зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній інформаційно-телекомунікаційній системі (ЄСІТС) та можливість ознайомлення з матеріалами справи через ЄСІТС або її окрему підсистему (модуль), що забезечує обмін документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Головіна К. І.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.02.2024
Оприлюднено22.02.2024
Номер документу117103963
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —910/1633/24

Ухвала від 08.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 28.02.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 19.02.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні