Справа № 157/2230/23
Провадження № 2-о/161/96/24
У Х В А Л А
13 лютого 2024 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючогосудді Присяжнюк Л.М.
присяжних Яворської Л.В., Барського Ю.М.,
за участю секретаря судового засідання Шарунович К.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження в залі суду у місті Луцьку цивільну справу №157/2230/23 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: виконавчий комітет Камінь-Каширської міської ради, особа щодо якої вирішується питання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатно,
ВСТАНОВИВ:
05.12.2023 заявник звернувся із вказаною заявою.
В обґрунтування заяви вказує, що рішенням Камінь-Каширського суду Волинської області від 24.11.2022 у справі №157/1230/21 ОСОБА_2 було визнано недієздатним, встановлено над ним опіку, опікуном призначено ОСОБА_1 (рідний брат). Вказує, що на даний час ОСОБА_3 перебуває на стаціонарному лікуванні у КП «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцьк».
Заявника у заяві від 13.02.2024 просить призначити судово-психіатричну експертизу та розгляд справи здійснювати без її участі.
Представник особи, щодо якої вирішується питання про недієздатність не заперечував щодо проведення експертизи.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
Так, відповідно до ч.1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Згідно зі ст. 21 Закону України «Про психіатричну допомогу» судово-психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом у судовому засіданні, як це передбачено ст.ст. 103-105 ЦПК України.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про судову експертизу» виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз.
Тому, проведення відповідної судово-психіатричної експертизи може бути доручено експертам Волинської філії судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», що є державною спеціалізованою установою.
Суд зауважує, що судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним. В ухвалі про призначення експертизи на вирішення експертів мають бути поставлені такі питання: 1) чи хворіє даний громадянин на психічну хворобу; 2) чи розуміє він значення своїх дій та чи може керувати ними.
Відповідно до п. 5 ч.1ст.252 ЦПК України суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.
З огляду на наявність достатніх даних про психічний розлад здоров`я ОСОБА_2 , суд визнає обґрунтованим заявлене клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи та зупинення провадження у справі.
Керуючись ст.ст.103-105, 252, 298, 259,260, 353 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про призначення судово-психіатричної експертизи задовольнити.
Призначити у цивільній справі №157/2230/23 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: виконавчий комітет Камінь-Каширської міської ради, особа щодо якої вирішується питання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, судово-психіатричну експертизу, на вирішення експертів поставити такі питання:
-Чи здатний ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , внаслідок наявного захворювання усвідомлювати значення своїх дій, та керувати ними?
-Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на стійкий психічний розлад?
-Чи потребує ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стороннього догляду?
Проведення експертизи доручити експертам Волинської філії судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (45601, Волинська область, Луцький район, с. Липини, вул. Теремнівська, 98).
В розпорядження експертів надати матеріали справи №157/2230/23 (провадження №2-о/161/96/24).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України.
Відповідно до ч. 1 ст.109ЦПК України, у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до Волинського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Л.М. Присяжнюк
Присяжні: Л.В. Яворська
Ю.М. Барський
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2024 |
Оприлюднено | 22.02.2024 |
Номер документу | 117106147 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Присяжнюк Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні