Справа № 758/11033/23
Провадження 2-зз/758/13/24
У Х В А Л А
скасування заходів забезпечення позову
15 лютого 2024 року місто Київ
Подільський районний суд м. Києва у складі:
головуючого - судді Ларіонової Н.М.,
при секретарі судового засідання Волошиній А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі районного суду в м. Києві заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Дедіщевої Вікторії Ігорівни про скасування заходів забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Д2» про стягнення грошових коштів, -
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Подільського районного суду міста Києва від 20 вересня 2023 року було задоволено заяву громадянина Ізраїлю ОСОБА_1 про забезпечення позову до подання до суду позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Д2» про стягнення грошових коштів та накладено арешт на майно, що належать на праві власності ОСОБА_3 .
В січні 2024 р. представником позивача - адвокатом Дедіщевою В.І. подана заява про скасування заходів забезпечення позову у даній справі, в якій сторона позивача просить скасувати заходи забезпечення позову, що були вжиті згідно вищевказаної ухвали, посилаючись на те, що на теперішній час відпала потреба в застосуванні таких заходів, оскільки зобов`язання щодо повернення суми позики позивачу були виконані в повному обсязі.
Представник позивача та представник відповідача-2 (ОСОБА_3) до початку судового засідання подали заяви про розгляд справи без їх участі.
Інші учасники справи, будучи у встановленому законом порядку повідомленими про час та місце розгляду справи, в судове засідання учасники справи не з`явились, про причини неявки суд не повідомили, заяви по суті справи та з процесуальних питань не подавали, заяв про відкладення розгляду справи не надходило.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов таких висновків.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 158 ЦПК України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Згідно матеріалів справи, ухвалою Подільського районного суду м.Києві від 20.09.2023 р. за клопотанням представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Дедіщевої В.І. були прийняти заходи забезпечення позову та накладено арешт на майно, що належить на праві власності ОСОБА_3 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), а саме:1) квартиру, загальною площею 30,5 кв. м., житловою площею 12 кв.м, за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 248537880391, номер відомостей про речове право: 3966832;2) 1/2 будинку, за адресою: АДРЕСА_3 , загальною площею 151,7 кв.м., житловою площею 77,5 кв.м., реєстраційний номер майна: 5513978.
Забезпечуючи позов ухвалою від 20.09.2023 р., суд враховував суть позовних вимог та виходив з того, що невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, яке можливо буде постановлено на користь позивача у справі.
Відповідно до роз`яснень постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року № 9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог. Заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.
Суд враховує право кожного на справедливий розгляд його справи судом при вирішенні спору щодо його прав та обов`язків цивільного характеру, що передбачено в п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка підлягає застосуванню відповідно до ст. 9 Конституції України.
Згідно з ч.1 ст.1 Першого протоколу до цієї Конвенції кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном.
Окрім національного законодавства, також і прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що, реалізуючи п.1ст. 6 Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод» щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Отже, при зазначених обставинах, враховуючи, що особа, за заявою якої були прийняті заходи забезпечення позову, клопоче про їх скасування, тому підстав для забезпечення цього позову більш не має, в зв`язку з чим підлягають скасуванню і заходи, прийняті судом за ухвалою від 20.09.2023 р. для забезпечення вищевказаного позову. Отже, накладений на нерухоме майно відповідача-2 підлягає скасуванню.
А відтак, заява представника позивача про скасування заходів забезпечення позову підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.158, 258-260, 261, 353 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Задовольнити заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Дедіщевої Вікторії Ігорівни про скасування заходів забезпечення позову.
Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Подільського районного суду м.Києва від 20 вересня 2023 року у цивільній справі № 758/11033/23, скасувавши арешт на майно, що належать на праві власності ОСОБА_3 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), а саме:
- квартиру, загальною площею 30,5 кв. м., житловою площею 12 кв.м, за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 248537880391, номер відомостей про речове право: 3966832;
- 1/2 будинку, за адресою: АДРЕСА_3 , загальною площею 151,7 кв.м., житловою площею 77,5 кв.м, реєстраційний номер майна: 5513978.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду з подачею апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня складання ухвали.
Учасник справи, якому копія ухвали не була вручена в день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
СуддяН. М. Ларіонова
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2024 |
Оприлюднено | 22.02.2024 |
Номер документу | 117111961 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Ларіонова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні