Справа № 127/5542/24
У Х В А Л А
20.02.2024 м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Вохмінова О.С., отримавши скаргу ОСОБА_1 про скасування постанови начальника Вінницького об`єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 05.02.2024 року № 222 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 210-1 ч. 2 КУпАП про накладення штрафу,
в с т а н о в и в:
19.02.2024 року Вінницьким міським судом Вінницької області зареєстровано скаргу ОСОБА_1 про скасування постанови начальника Вінницького об`єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 05.02.2024 року № 222 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 210-1 ч. 2 КУпАПпро накладення штрафу, яка не відповідає вимогам ст. ст. 160, 161 КАС України.
Частиною 2 ст. 287 КУпАП визначено, що постанова суду про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до пункту 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеномуКодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Відповідно до статті 286 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами.
Згідно ч. 1 ст. 46 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Згідно ст. 159 КАС України, заявою по суті адміністративної справи є, зокрема, позовна заява, а не скарга, як зазначає ОСОБА_1 звертаючись до суду з вимогою про скасування постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності.
Вимоги до позовної заяви викладені в ст. 160 КАС України.
Позовна заява(нескарга)подається вписьмовій форміпозивачем абоособою,якій закономнадано правозвертатися досуду вінтересах іншихосіб. Впозовній заяві,зокрема,зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін (позивача та відповідача) та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Частиною тертьоюстатті 161КАСУкраїнивизначено:допозовноїзаявидодаєтьсядокументпросплатусудовогозборуувстановленихпорядкуірозміріабо документи,якіпідтверджуютьпідставизвільненнявідсплатисудовогозборувідповіднодозакону.
Позивач, звертаючись до суду з вимогою про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності не додав квитанції про сплату судового збору.
Відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 18.03.2020 року по справі №543/775/17 дійшла висновку, що з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі ст.7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2024 року з 01 січня встановлений у розмірі 3028 грн.
Отже, судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви про оскарження постанови про адміністративне правопорушення становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 605, 60 грн.
Судовий збір за подачу позову до Вінницького міського суду сплачується за такими реквізитами:
«Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)»
Отримувач: ГУК у Він.обл./м.Вінниця/22030101
Код отримувача (ЄДРПОУ): 37979858
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Номер рахунку: UA318999980313181206000002856
Код класифікації доходів бюджету: 22030101 (для сплати судового збору за розгляд справ до Вінницького міського суду Вінницької області).
Крім того, ОСОБА_1 надав докази направлення Вінницькому ОМТЦК та СП копії скарги з додатками, однак, відповідно до ч. 1 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Докази надсилання копії позовної заяви з додатками іншим учасникам справи згідно ч. 2 ст. 161 КАС України подаються у разі подання позовної заяви та доданих до неї документів в електронній формі через електронний кабінет.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 1, 2 ст. 169 КАС України).
Враховуючи наведене, суд вважає необхідним скаргу ОСОБА_1 залишити без руху та надати йому строк для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст. 169 КАС України,
у х в а л и в:
скаргу ОСОБА_1 про скасування постанови начальника Вінницького об`єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 05.02.2024 року № 222 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 210-1 ч. 2 КУпАП залишити без руху. Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків п`ять днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що у разі невиконання вимоги суду щодо усунення недоліків у встановлений строк, його скарга вважатиметься неподаною і буде повернута.
Суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2024 |
Оприлюднено | 22.02.2024 |
Номер документу | 117122747 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо |
Адміністративне
Вінницький міський суд Вінницької області
Вохмінова О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні