Ухвала
від 09.02.2024 по справі 757/6629/24-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/6629/24-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 лютого 2024 року м. Київ

Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

підозрюваного ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні Офісу Генерального прокурора ОСОБА_6 про продовження строку домашнього арешту відносно

підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, одруженого, на утриманні якого знаходиться двоє неповнолітніх дітей, фізичної особи-підприємця, проживаючого: АДРЕСА_1

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 185 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор групи прокурорів у кримінальному провадженні Офісу Генерального прокурора ОСОБА_6 звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку домашнього арешту відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обґрунтування клопотання прокурор посилається на те, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022100040003140 від 03.10.2022 за підозрою ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 185 КК України та за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 255, ч. 3 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_10 , усвідомлюючи, що після початку воєнної агресії зі сторони російської федерації 24.02.2022 на території України збільшилась кількість кіберзлочинів, пов`язаних з незаконними діями з банківськими платіжними картками, діючи умисно, з корисливих мотивів, бажаючи мати стабільне джерело доходів від протиправної діяльності, вирішив використати вказані обставини для систематичного вчинення злочинів, а саме заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайства) та таємного викрадення чужого майна (крадіжки).

Дослідивши незаконну діяльність у сфері фінансових послуг та ринків фінансових послуг, які здійснюються з використанням інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем та електронних комунікаційних мереж, яка набуває якостей професійного, системного та організованого характеру, а також схеми та кількості залучення третіх осіб з метою їх участі в незаконній діяльності, ОСОБА_10 , при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах, не пізніше січня 2023 року залучив до організації зазначеної злочинної діяльності ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який мав достатній досвід у вказаному виді незаконної діяльності, оскільки 28.01.2022 був притягнутий до кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні № 42021000000001274 за ч. 5 ст. 27, 3 ст. 190 КК України, а саме за пособництво у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайства), вчиненому за попередньою змовою групою осіб, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (обвинувальний акт перебуває на розгляді у Печерському районному суді міста Києва).

В подальшому вказані особи визначили, що найкращими способами заволодіння чужим майном є «вішинг», тобто здійснення злочинцями телефонних дзвінків до потенційних потерпілих, представляючись працівниками банківських установ під приводом повідомлення про те, що за їх банківськими платіжними картками відбуваються фінансові операції, які є підозрілими, та пропонуючи надання кваліфікованої допомоги у вирішенні надуманої проблеми, надаючи різного роду інструкції та вказівки, що в свою чергу скеровані на приховане отримання від потерпілого необхідної інформації для доступу до його банківського карткового рахунку у системі онлайн-банкінгу та в подальшому надає змогу сторонній особі розпорядження коштами, які містяться на ньому.

Також, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 було визначено спосіб заволодіння чужим майном у формі «фішингу», тобто виді шахрайства з використанням електронно-обчислювальної техніки шляхом отримання доступу до конфіденційних даних користувачів - логінів, паролів, реквізитів банківських карток, тощо через перехід потенційного потерпілого за посиланням, зовнішній вигляд та оформлення якого візуально схожі на офіційний сайт банківської установи або ж її «чат-бот» (програма, що імітує реальну розмову з користувачем) у крос-платформенному месенджері, але насправді це сайт або «чат-бот» шахраїв, через який вони дізнаються необхідну інформацію для здійснення шахрайських дій.

Так, усвідомлюючи, що вчинення запланованих злочинів можливе лише при об`єднанні групи осіб, детальному плануванні їх дій, розподілі обов`язків, забезпеченні взаємозв`язку та координації поведінки, розуміючи, що вказана діяльність є протиправною та маючи намір здійснювати такі діяння протягом тривалого часу, вказані особи спланували досягнути поставленої мети шляхом створення і керування стійким об`єднанням - організованою групою.

Діючи умисно, з корисливих мотивів, відповідно до поставленої мети ОСОБА_10 та ОСОБА_11 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше квітня 2022 року, з метою вчинення злочинів, спрямованих на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайства) та таємне викрадення чужого майна (крадіжку) встановили зв`язки з особами, які свідомо нехтували загальноприйнятими нормами моралі та принципами, усталеними в суспільстві та за своїми морально-вольовими якостями були охочими до збагачення будь-яким шляхом, та які за цими ж рисами не зможуть усвідомлювати характер та спосіб злочинних дій.

Разом з тим, усвідомлюючи незаконність такої злочинної діяльності, небезпеку її викриття правоохоронними органами, а також те, що самостійно реалізувати свій злочинний умисел, спрямований на заволодіння чужим майном вони не в змозі, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 розробили план злочинної діяльності, підібрали та залучили співвиконавців вчинення злочинів, розподілили між ними ролі та шляхом надання безпосередніх вказівок, інструкцій, координації дій співучасників здійснювали керування вчиненням злочинів, а також брали безпосередню участь у вчиненні злочинів, створивши таким чином стійке об`єднання для вчинення кримінальних правопорушень.

Узявши на себе функції загального керівництва створеної ними організованої групи ОСОБА_10 та ОСОБА_11 визначили її склад, структуру, загальні правила поведінки учасників, розподіл між ними функцій (ролей) як під час вчинення окремих злочинів, так і функціонування цієї групи в цілому, вжили заходи, спрямовані на прикриття та конспірацію її діяльності, забезпечення фінансування злочинної діяльності та порядок розподілу коштів, отриманих унаслідок вчинення злочинів, а відтак виконували у ній організаційно-розпорядчі функції.

Водночас, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , усвідомлюючи необхідність забезпечення стабільності та безпеки функціонування створеної організованої групи, а також необхідність ефективно протидіяти чинникам, що можуть її дезорганізувати, як внутрішнім, так і зовнішнім, ужили ряд заходів, спрямованих на її тривале функціонування.

Так, будучи обізнаними про те, що систематичне вчинення злочинів щодо великої кількості потерпілих та тривала діяльність організованої групи, до складу якої залучено значну кількість учасників, не може залишатися непоміченою, з метою забезпечення стабільності та безпеки її функціонування розподілили учасників організації на окремі структуровані групи, які відповідали за підготовку та вчинення окремих етапів злочинної діяльності.

Указане повинно було забезпечити безпеку діяльності організованої групи в цілому в разі викриття окремих її учасників, та не притягнення до кримінальної відповідальності інших учасників.

Так, керівник організованої групи ОСОБА_10 для вчинення злочинів, пов`язаних із незаконним заволодінням чужим майном, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах (час, місце, спосіб) отримав у користування приміщення, що розташовані на окупованій російською федерацією території окремих районів Донецької та Луганської областей України, які використовувались невстановленими учасниками організованої групи, як приміщення «кол-центрів».

Крім того, учасники організованої групи, які здійснювали спілкування з фізичними особами - власниками банківських платіжних карток, представляючись працівниками банківських установ під виглядом надання допомоги для запобігання настання можливих негативних наслідків з банківською платіжною карткою, використовували SІP-телефонію та мобільні термінали, які не відображають реквізити ІМЕІ, та надавали для перерахування коштів реквізити банківських платіжних карток, спеціально придбаних для здійснення злочинної діяльності та оформлених на номінальних (підставних) фізичних осіб за грошову винагороду.

Також, керівник організованої групи ОСОБА_10 при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах відшукав невстановлену слідством особу (осіб), з якою домовився про здійснення спільної злочинної діяльності, направленої на заволодіння грошовими коштами фізичних осіб за допомогою створеного у месенджері «Telegram» чат-боту з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що візуально схожий на офіційний «чат-бот» відповідної банківської установи.

Так, зазначені дії були спрямовані на забезпечення безпеки діяльності організованої групи, оскільки не давали можливості потерпілим у подальшому ідентифікувати учасників групи, які безпосередньо вводили їх в оману та створювали хибну уяву про те, що за їх банківськими платіжними картками відбуваються незрозумілі фінансові операції, які є підозрілими.

Розроблений ОСОБА_10 та ОСОБА_11 загальний план злочинної діяльності спрямований на заволодіння чужим майном шляхом шахрайства та таємне викрадення чужого майна (крадіжку) передбачав наступне:

- придбання раніше діючих або реєстрація нових юридичних осіб, для укладання договорів з операторами зв`язку про надання електронних комунікаційних послуг, оренди SIP-телефонії, з метою здійснення телефонних дзвінків учасниками організованої групи до потенційних потерпілих;

- підбір осіб, які не маючи наміру здійснювати підприємницьку діяльність, погодяться за грошову винагороду стати засновниками та керівниками вказаних юридичних осіб, укласти договори з операторами зв`язку про надання електронних комунікаційних послуг, оренди SIP-телефонії та здійснювати їх систематичну оплату;

- організація та здійснення телефонних дзвінків до потенційних потерпілих, представляючись працівниками банківських установ та повідомлення, що за їх банківськими рахунками, зокрема за ідентифікатором банківської карти відбуваються незрозумілі фінансові операції, які є підозрілими, та в свою чергу запропонувати негайно вирішити надуману проблему;

- переконання потерпілого, що за його банківською платіжною карткою відбуваються незрозумілі фінансові операції та встановивши таким чином психологічний контакт із потерпілим, надання різного роду інструкції та вказівок виконати ті чи інші дії на персональному комп`ютері, смартфоні, чи іншому пристрої, що в свою чергу направлено на заволодіння грошовими коштами потерпілого, в тому числі отримання від потерпілого відомостей про CVV-код платіжної картки, дату та термін її дії, а в подальшому отримати відомості про otp-пароль (One Time Password);

- завдяки отриманим відомостям або ж з використанням підробленого чат-боту «Ощадбанк» про банківську карту потерпілого та otp-пароль, здійснити вхід (повторну реєстрацію) у системі онлайн-банкінгу банківської установи від імені потерпілого, внаслідок чого отримати можливість переглядати відомості про банківську таємницю третіх осіб, розпоряджатися на власний розсуд коштами, які містяться на розрахунковому банківському рахунку потерпілого;

- підбір осіб, які за своїми морально-вольовими якостями не здатні усвідомлювати спосіб та характер злочинних дій організованої групи та погодяться за грошову винагороду оформити на свої дані банківські картки та передати їх у користування її учасникам;

- здійснення грошових переказів з банківських карток потерпілих на спеціально створені карткові банківські рахунки, які підконтрольні організованій групі;

- негайне зняття готівкою у банкоматах (АТМ) коштів з банківських карток, спеціально створених для вчинення злочинів;

- розподіл коштів, отриманих внаслідок учинення злочинів між учасниками організованої групи;

- фінансування злочинної діяльності шляхом придбання раніше зареєстрованих юридичних осіб та реєстрація нових для укладення договорів оренди SIP-телефонії, оплата послуг державного реєстратора, здійснення виплат винагороди особам, схиленим до вчинення злочинів, та особам, які, не будучи обізнаними про справжні наміри учасників організованої групи, сприяли вчиненню злочинів, оплата засобів зв`язку, оренда приміщень, що в подальшому використовувались її учасниками, які систематично здійснювали пошук володільців банківських карток та проводили з ними переговори з використанням SІP -телефонії.

Діючи на виконання розробленого злочинного плану, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , перебуваючи в невстановленому місці, у не встановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше квітня 2022 року, залучили до складу організованої групи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , та інших невстановлених на теперішній час досудовим розслідуванням осіб, які погодились увійти до складу організованої групи, виконувати покладені на них функції, підпорядковуватись її керівникам та брати участь у вчиненні злочинів відповідно до розробленого плану та відведених їм ролей.

Розробивши загальний план злочинної діяльності та визначивши структуру злочинної групи її керівників, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , здійснюючи керівництво створеної ними організованої групи, розподілили функції (ролі) між її учасниками як під час учинення окремих злочинів, так і під час функціонування цього об`єднання в цілому.

Відповідно до цього розподілу ОСОБА_10 є організатором групи, який утворив її разом із ОСОБА_11 та керували нею, організовував учинення злочинів та керував їхньою підготовкою і вчиненням, забезпечував фінансування та організовував приховування злочинної діяльності групи, об`єднав дії інших співучасників і спрямував їх на вчинення злочинів, координував поведінку вказаних осіб та повинен був:

- ініціювати вчинення конкретних злочинів, визначати учасників злочинної групи чи інших осіб, які повинні брати участь у їх учиненні, а також розподіляти між ними злочинні ролі;

- забезпечувати взаємозв`язок між учасниками злочинної групи та схиленими до вчинення злочинів іншими особами;

- підшукувати осіб, які погодяться увійти до складу злочинної групи та вчиняти злочини у її складі;

- підшукувати та схиляти до вчинення злочинів інших осіб, які погодяться сприяти вчиненню злочинів учасникам злочинної групи, не входячи до її складу;

- організувати оренду офісних приміщень, розташованих на окупованій російською федерацією території окремих районів Донецької та Луганської області України, які використовувались учасниками групи, як приміщення кол-центрів, тим самим забезпечуючи належні умови для існування і функціонування організованої групи та для успішного здійснення нею злочинної діяльності, організовуючи прикриття злочинної діяльності;

- відшукати особу (осіб), яка створить у месенджері «Telegram» підроблений чат-бот з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та буде здійснювати його адміністрування;

- здійснити пошук номінальних директорів юридичних осіб, від імені яких в подальшому були укладені договори з операторами зв`язку про надання електронних комунікаційних послуг, оренди SIP-телефонії з наданням у користування абонентських номерів з кодом Київського регіону (044), що надало б можливість розміщення цифрових автоматичних телефонних станцій на основі мережевого протоколу IP операторського рівня, можливість в реальному часі працювати з телефонною мережею загального користування, використовувати заміну телефонного номера, тобто імітувати будь-який телефонний номер, який їм потрібен, у результаті чого у потерпілого складається враження, що йому телефонують з телефону служби підтримки банківської установи Головний офіс якої розташований у місті Києві;

- розподіляти кошти, отримані внаслідок учинення злочинів між учасниками групи та іншими особами;

- слідкувати за дотриманням загальних правил поведінки, дисципліни та конспірації учасниками злочинної групи;

- уживати інших заходів, спрямованих на забезпечення функціонування злочинної групи в цілому.

ОСОБА_11 , є співорганізатором групи, який утворив її разом з ОСОБА_10 та керували ним, організовував учинення злочинів та керував їхньою підготовкою і вчиненням, забезпечував фінансування та організовував приховування злочинної діяльності, об`єднав дії інших співучасників і спрямував їх на вчинення злочинів, координував поведінку вказаних осіб, та повинен був:

- ініціювати вчинення конкретних злочинів, визначати учасників злочинної групи чи інших осіб, які повинні брати участь у їх учиненні, а також розподіляти між ними злочинні ролі;

- забезпечувати взаємозв`язок між учасниками злочинної групи та схиленими до вчинення злочинів іншими особами;

- підшукувати осіб, які погодяться увійти до складу злочинної групи та вчиняти злочини у її складі;

- підшукувати та схиляти до вчинення злочинів інших осіб, які погодяться сприяти вчиненню злочинів учасникам злочинної групи, не входячи до її складу;

- організовувати підбір осіб, які погодяться за грошову винагороду оформити на свої анкетні дані банківські платіжні картки та передати їх у користування учасникам злочинної групи;

- організовувати зняття грошових коштів з банківських платіжних карток спеціально створених для вчинення злочинів у банкоматах (АТМ);

- розподіляти кошти, отримані внаслідок учинення злочинів, між учасниками злочинної діяльності та іншими особами;

- слідкувати за дотриманням загальних правил поведінки, дисципліни та конспірації учасниками злочинної групи;

- уживати інших заходів, спрямованих на забезпечення функціонування злочинної групи в цілому.

Учасники організованої групи: ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , та інші невстановлені особи, які є виконавцями злочинів, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше січня 2023, надавши згоду ОСОБА_11 на участь в діяльності групи, відповідали за підбір осіб, які погодяться за грошову винагороду створити на свої дані банківські платіжні картки та передати їх у користування учасникам групи, здійснення грошових переказів з банківської платіжної картки потерпілого на спеціально створені карткові банківські рахунки підконтрольні групі, отримання коштів, перерахованих з банківської платіжної картки потерпілого на банківські платіжні картки спеціально створених для вчинення злочинів із негайним зняття готівкою у банкоматах (АТМ) повинні були:

- підбирати осіб, які не будучи обізнаними у злочинних намірах членів організованої групи, погодяться за грошову винагороду відкрити на свої анкетні дані банківські картки та передати їх у користування учасникам злочинної групи;

- здійснювати грошові перекази з банківської платіжної картки потерпілого на спеціально створену банківську платіжну картку підконтрольну злочинній групі;

- отримувати кошти, перераховані з банківської платіжної картки потерпілого на банківські платіжні картки спеціально створені для вчинення злочинів із негайним зняттям готівкою у банкоматах (АТМ);

- за вказівкою керівників організованої групи ОСОБА_10 та ОСОБА_11 здійснювати видатки на фінансування злочинної діяльності: здійснення виплат винагороди особам, які, не будучи обізнаними про справжні наміри учасників організованої групи, сприяли вчиненню злочинів, придбання та оплати засобів зв`язку тощо;

- підкорятися вказівкам керівників злочинної групи та виконувати інші функції, спрямовані на вчинення злочинів учасниками злочинної групи.

Крім того, організатором злочинної групи ОСОБА_12 , встановлено осіб ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , які не будучи обізнаними про злочинні наміри ОСОБА_10 погодились за грошову винагороду в розмірі 500 доларів США та щомісячну грошову винагороду, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше квітня 2022, повинні були здійснити придбання Товариств з обмеженою відповідальністю та реєстрацію на себе нових, з подальшим укладенням договорів з операторами зв`язку про надання електронних комунікаційних послуг, оренди SIP-телефонії, здійснення систематичної оплати за укладеними договорами, а також комунікацію з операторами указаних підприємств.

Невстановлені учасники організованої групи, які є виконавцями та відповідали за здійснення телефонних дзвінків та введення потерпілих в оману з метою заволодіння їх коштами, перерахованими в результаті отриманих відомостей про дані банківської платіжної картки потерпілого, повинні були:

- систематично здійснювати телефонні дзвінки з використанням SІP-телефонії до потенційних потерпілих, представляючись працівниками банківських установ під приводом повідомлення про те, що за їх банківськими платіжними картками відбуваються фінансові операції, які є підозрілими, та пропонуючи надання кваліфікованої допомоги у вирішенні надуманої проблеми, надаючи різного роду інструкції та вказівки з метою прихованого отримання від потерпілих необхідної інформації для доступу до їх банківського карткового рахунку у системі онлайн-банкінгу, в тому числі відомостей про CVV-код платіжної картки, дату та термін її дії, та в подальшому отримувати відомості про otp-пароль (One Time Password);

- під час вчинення злочинів перебувати в спеціально обладнаних приміщеннях;

- підкорятися вказівкам керівників злочинної групи та виконувати інші функції, спрямовані на вчинення злочинів учасниками злочинної групи;

- створити у месенджері «Telegram» підроблений чат-бот під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та здійснювати його адміністрування.

Так, з початку 2022 року учасники злочинної групи, створеної ОСОБА_10 та ОСОБА_11 створили нові та придбали раніше діючі юридичні особи для використання їх під час вчинення запланованих злочинів, зокрема:

- у невстановлений дату та час та за невстановлених обставин, однак не пізніше 05.06.2022 придбали раніше діюче Товариство з обмеженою діяльністю «ФінансБухСнабМаркет-Трейд» (ЄДРПОУ 44056052, далі - ТОВ «ФінансБухСнабМаркет-Трейд»), яке створено 02.03.2021 та зареєстровано Солом`янською районною в м. Києві державною адміністрацією;

- у невстановлену дату та час та за невстановлених обставин, Товариство з обмеженою діяльністю «Капітал Інвест Експерт» (ЄДРПОУ 43601726, далі - ТОВ «Капітал Інвест Експерт»), яке створено 24.04.2020 та зареєстровано Деснянською районною в м. Києві державною адміністрацією;

- у невстановлений дату та час та за невстановлених обставин, однак не пізніше 25.11.2022 зареєстрували Товариство з обмеженою діяльністю «Зв`язок Техносервіс» (ЄДРПОУ 45007116, далі - ТОВ «Зв`язок Техносервіс»), яке створено 25.11.2022 та зареєстровано Департаментом надання адміністративних послуг Кропивницької міської ради.

Крім того, у цей же період часу, організатор злочинної групи ОСОБА_10 , діючи відповідно до загального плану злочинної діяльності, підібрав осіб, які погодилися за грошову винагороду стати засновниками та керівниками раніше діючих та новостворених юридичних осіб, зокрема:

- не пізніше 05.06.2022 ОСОБА_13 , який у подальшому став засновником та директором ТОВ «ФінансБухСнабМаркет-Трейд»;

- у невстановлену дату та час ОСОБА_15 , який у подальшому став засновником та директором ТОВ «Капітал Інвест Експерт»;

- не пізніше 25.11.2022 ОСОБА_14 , який у подальшому став засновником та директором ТОВ «Зв`язок Техносервіс»;

Після створення та придбання вищевказаних юридичних осіб та переоформлення їх на ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 невстановлені учасники злочинної групи, що підпорядковувалися ОСОБА_10 , діючи відповідно до загального плану злочинної діяльності та відповідно до відведених ОСОБА_10 та ОСОБА_11 ролей, продовжуючи створювати умови для використання цих юридичних осіб під час вчинення злочинів, скерували вказаних фізичних осіб до операторів зв`язку ПрАТ «Датагруп», ПрАТ «Фарлеп-Інвест», де ними були укладені договори про надання електронних комунікаційних послуг, оренди SIP-телефонії з наданням у користування абонентських номерів з кодом київського регіону (044), що надало можливість розміщення цифрових автоматичних телефонних станцій на основі мережевого протоколу IP операторського рівня, можливість в реальному часі працювати з телефонною мережею загального користування, використовувати заміну телефонного номера, тобто імітувати будь-який телефонний номер, який їм потрібен, з метою створення у потерпілого враження про те, що йому телефонують з телефону служби підтримки банківської установи, Головний офіс якої розташований у місті Києві.

Так, від імені директора ТОВ «ФінансБухСнабМаркет-Трейд» договір укладено ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , та отримано у користування наступні абонентські номери телефонів:

- НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_5 та інші телефонні абонентські номери;

Від імені директора ТОВ «Капітал Інвест Експерт» договір укладено ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , та отримано у користування наступні абонентські номери телефонів:

- НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 та інші телефонні абонентські номери;

Від імені директора ТОВ «Зв`язок Техносервіс» договір укладено ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , та отримано у користування наступні абонентські номери телефонів:

- НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_18 , НОМЕР_19 , НОМЕР_20 , НОМЕР_21 , НОМЕР_22 , НОМЕР_23 та інші телефонні абонентські номери;

Таким чином, указані вище учасники організованої злочинної групи з 22.04.2022 по 08.11.2023 отримали у своє розпорядження SIP-термінали (обладнання, за допомогою якого здійснюється надання послуг, якому присвоєно номер та до якого здійснюється підключення апаратів) та телефонні абонентські номери, з кодом Київського регіону (044), які використовувались учасниками ними для вчинення шахрайських дій.

У період часу з квітня 2022 року по даний час учасники організованої групи, створеної ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , діючи відповідно до основної мети цього об`єднання - вчинення злочинів, спрямованих на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), а також таємного викрадення їх майна, а саме - коштів фізичних осіб, перерахованих під виглядом надання допомоги працівниками банківських установ для запобігання настання можливих негативних наслідків з банківською платіжною карткою, умисно, з корисливих мотивів вчинили наступні кримінальні правопорушення:

1. З використанням орендованих абонентських номерів ТОВ «ФінансБухСнабМаркет-Трейд» заволоділи коштами 4 потерпілих на суму 923 564 грн, а саме:

- 16.01.2023 шляхом обману, під приводом надання допомоги працівниками банківських установ для запобігання настання можливих негативних наслідків з банківською платіжною карткою, заволоділи персональними банківськими даними ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , після чого таємно викрали з її карткового рахунку гроші в сумі 71 015 гривень;

- 17.01.2023 шляхом обману, під приводом надання допомоги працівниками банківських установ для запобігання настання можливих негативних наслідків з банківською платіжною карткою, заволоділи персональними банківськими даними ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , після чого таємно викрали з її карткового рахунку гроші в сумі 356 015 гривень;

- 05.02.2023 шляхом обману, під приводом надання допомоги працівниками банківських установ для запобігання настання можливих негативних наслідків з банківською платіжною карткою, шахрайським шляхом заволоділи майном ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_12 - грошима в сумі 439 034 гривень;

- 16.02.2023 шляхом обману, під приводом надання допомоги працівниками банківських установ для запобігання настання можливих негативних наслідків з банківською платіжною карткою, заволоділи персональними банківськими даними ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , після чого таємно викрали з його карткового рахунку гроші в сумі 57 500 гривень.

2. З використанням орендованих абонентських номерів ТОВ «Капітал Інвест Експерт» заволоділи коштами 2 потерпілих на суму 99 500 грн, а саме:

- 03.04.2023 шляхом обману, під приводом надання допомоги працівниками банківських установ для запобігання настання можливих негативних наслідків з банківською платіжною карткою, заволоділи персональними банківськими даними ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , після чого таємно викрали з її карткового рахунку гроші в сумі 62 000 гривень.

- 03.07.2023 шляхом обману, під приводом надання допомоги працівниками банківських установ для запобігання настання можливих негативних наслідків з банківською платіжною карткою, заволоділи персональними банківськими даними ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , після чого таємно викрали з його карткового рахунку гроші в сумі 37 500 гривень.

3. З використанням орендованих абонентських номерів ТОВ «Зв`язок Техносервіс» заволоділи коштами 1 потерпілого на суму 64 000 грн, а саме:

- 06.06.2023 шляхом обману, під приводом надання допомоги працівниками банківських установ для запобігання настання можливих негативних наслідків з банківською платіжною карткою, заволоділи персональними банківськими даними ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , після чого таємно викрали з його карткового рахунку гроші в сумі 64 000 гривень.

Всього у зазначений період часу учасники організованої групи, створеної ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , шляхом введення в оману потерпілих, а також таємного викрадення їх майна з використанням орендованих абонентських номерів заволоділи чужим майном на загальну суму 1 087 064 грн.

Крім того, учасники організованої групи, створеної ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , діючи відповідно до основної мети цього об`єднання - вчинення злочинів, спрямованих на заволодіння персональними банківськими даними громадян шляхом отримання доступу до конфіденційних даних користувачів - логінів, паролів, реквізитів банківських карток, тощо, використовуючи в кроссплатформенному месенджері «Telegram» автоматичний підроблений чат-бот з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_3 », умисно, з корисливих мотивів здійснили таємне викрадення майна:

- 20.03.2023 шляхом обману, використовуючи в кроссплатформенному месенджері «Telegram» автоматичний підроблений чат-бот з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_3 », заволоділи персональними банківськими даними ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , після чого таємно викрали з її карткового рахунку гроші в сумі 14 400 гривень;

- 21.03.2023 шляхом обману, використовуючи в кроссплатформенному месенджері «Telegram» автоматичний підроблений чат-бот з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_3 » , заволоділи персональними банківськими даними ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , після чого таємно викрали з її карткового рахунку гроші в сумі 10 300 гривень;

- 28.03.2023 шляхом обману, використовуючи в кроссплатформенному месенджері «Telegram» автоматичний підроблений чат-бот з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_3 » , заволоділи персональними банківськими даними ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , після чого таємно викрали з її карткового рахунку гроші в сумі 9 000 гривень;

- 02.06.2023 шляхом обману, використовуючи в кроссплатформенному месенджері «Telegram» автоматичний підроблений чат-бот з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_3 », заволоділи персональними банківськими даними ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , після чого таємно викрали з її карткового рахунку гроші в сумі 3 800 гривень;

- 06.06.2023 шляхом обману, використовуючи в кроссплатформенному месенджері «Telegram» автоматичний підроблений чат-бот з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_3 », заволоділи персональними банківськими даними ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , після чого таємно викрали з його карткового рахунку гроші в сумі 46 500 гривень;

- 19.06.2023 шляхом обману, використовуючи в кроссплатформенному месенджері «Telegram» автоматичний підроблений чат-бот з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_3 », заволоділи персональними банківськими даними ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , після чого таємно викрали з її карткового рахунку гроші в сумі 9 900 гривень;

- 21.07.2023 шляхом обману, використовуючи в кроссплатформенному месенджері «Telegram» автоматичний підроблений чат-бот з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_3 », заволоділи персональними банківськими даними ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , після чого таємно викрали з її карткового рахунку гроші в сумі 4 760 гривень.

Всього у зазначений період часу учасники злочинної групи, створеної ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , шляхом введення в оману потерпілих, а також таємного викрадення їх майна з використанням підробленого чат-боту з назвою «Ощадбанк», заволоділи чужим майном на загальну суму 98 660 грн.

Таким чином, до складу організованої групи входили особи, які були попередньо обізнані із загальновідомим злочинним планом, розробленим ОСОБА_10 та ОСОБА_11 механізмом і схемою вчинення нетяжких та тяжких злочинів, були згодні з ним і відповідно до якого вчиняли злочини.

Організована група була стійким, попередньо зорганізованим об`єднанням, створена з метою вчинення нетяжких та тяжких злочинів, яка стабільно діяла протягом тривалого часу.

Кожний учасник організованої групи знав свою роль у вчиненні вказаних злочинів, був обізнаний з ролями інших її учасників, діяв з корисливих мотивів та згідно з попередньо розробленим загальновідомим усім планом, усвідомлював протиправність своїх та інших учасників організованої групи дій, тобто діяли з прямим умислом.

Так, реалізовуючи свій злочинний умисел, направлений на таємне викрадення чужого майна (крадіжка), члени створеної та очолюваної ОСОБА_10 та ОСОБА_11 організованої групи, до складу якої в період часу квітень-вересень 2022 року увійшли: ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 та інші невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи згідно з розробленим ОСОБА_10 та ОСОБА_11 планом злочинної діяльності, відомим всім учасникам організованої групи та відповідно до відведених кожному з них ролей, на території України, у період часу з квітня 2022 по листопад 2023, з корисливих мотивів, з метою власного збагачення за рахунок здійснення злочинної діяльності на постійній основі, повторно, усвідомлюючи протиправність своїх дій і бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, використовуючи в кроссплатформенному месенджері «Telegram» підроблений невстановленою особою (особами) при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах (час, місце, спосіб) автоматичний чат-бот під назвою «Ощадбанк», що візуально схожий з онлайн сервісом (чат-ботом), створеним акціонерним товариством «Державний ощадний банк України» для швидкого доступу клієнтів банку до сервісів самообслуговування, здійснили крадіжки коштів з банківських платіжних карток громадян.

Зазначені дії були вчинені в умовах воєнного стану, що уведений в Україні із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 Указом Президента України № 64/2022.

Законами України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався з 24.02.2022 по 16.11.2023.

19.06.2023 о 12 год. 16 хв., невстановлений учасник організованої групи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці та спосіб, здійснив таємне викрадення коштів ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_21 з її банківської платіжної картки АТ «ОЩАДБАНК» № НОМЕР_24 шляхом здійснення перерахування грошових коштів на банківську платіжну картку АТ «ПУМБ» № НОМЕР_25 в сумі 9 900 грн., яка знаходилась у користуванні ОСОБА_9 .

У подальшому, 19.06.2023 в період з 9 год. 17 хв. на мобільний термінал ІМЕІ: НОМЕР_26 , з мобільним номером НОМЕР_27 , користувачем якого є ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , надійшло СМС-повідомлення про надходження грошових коштів на карту НОМЕР_28 від ОСОБА_28 у сумі 9 900 грн.

В подальшому, 19.06.2023 о 9 год. 20 хв. невстановлений досудовим розслідуванням учасник організованої злочинної групи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідування місці на території м. Києва здійснив зняття коштів з банківської платіжної картки АТ «ПУМБ» № НОМЕР_25 , які були таємно викрадені у ОСОБА_28 в сумі 10 000 грн.

Так, діями учасників організованої та очолюваної ОСОБА_10 та ОСОБА_11 злочинної групи, до складу якої також увійшли: ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 та невстановлені досудовим розслідуванням особи ОСОБА_28 було завдано матеріальної шкоди на суму 9 900 грн.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у пособництві в таємному викраденні чужого майна (крадіжці), вчиненій повторно, в умовах воєнного стану, організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 185 КК України.

Крім того, реалізовуючи свій злочинний умисел, направлений на таємне викрадення чужого майна (крадіжка), члени створеної та очолюваної ОСОБА_10 та ОСОБА_11 організованої групи, до складу якої в період часу квітень-вересень 2022 року увійшли: ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 та інші невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи згідно з розробленим ОСОБА_10 та ОСОБА_11 планом злочинної діяльності, відомим всім учасникам організованої групи та відповідно до відведених кожному з них ролей, на території України, у період часу з квітня 2022 по листопад 2023, з корисливих мотивів, з метою власного збагачення за рахунок здійснення злочинної діяльності на постійній основі, повторно, усвідомлюючи протиправність своїх дій і бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, використовуючи в кроссплатформенному месенджері «Telegram» підроблений невстановленою особою (особами) при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах (час, місце, спосіб) автоматичний чат-бот під назвою «Ощадбанк», що візуально схожий з онлайн сервісом (чат-ботом), створеним акціонерним товариством «Державний ощадний банк України» для швидкого доступу клієнтів банку до сервісів самообслуговування, здійснили крадіжки коштів з банківських платіжних карток громадян.

Зазначені дії були вчинені в умовах воєнного стану, що уведений в Україні із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 Указом Президента України № 64/2022.

Законами України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався з 24.02.2022 по 16.11.2023.

21.03.2023 у невстановлений досудовим розслідування час, ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, маючи намір створити електронний ключ для отримання виплат, відшукала в месенджері «Telegram» нібито офіційний чат-бот «Ощадбанк», де з метою проведення авторизації ввела свій номер мобільного телефону НОМЕР_29 , після чого їй на телефон прийшло СМС-повідомлення з кодом, який вона також ввела разом з пін-кодом своєї банківської платіжної картки, внаслідок чого, отримавши усі необхідні дані, невстановлений досудовим розслідуванням учасник організованої групи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці за допомогою електронно-обчислювальної техніки та мережі Інтернет, маючи у володінні викрадені відомості про банківську платіжну картку ОСОБА_24 , отримав можливість переглядати відомості про банківську таємницю третіх осіб, розпоряджатися на власний розсуд коштами, які містяться на розрахунковому банківському рахунку потерпілої таємно від останньої.

Після чого, 21.03.2023 о 15 год. 53 хв. з банківської картки ОСОБА_24 АТ «ОЩАДБАНК» № НОМЕР_30 перерахував грошові кошти в сумі 10 300 грн. за допомогою мобільного банкінгу на банківську платіжну картку № НОМЕР_31 яка оформлена на попередньо створений підконтрольний картковий рахунок АТ «Райффайзен Банк Аваль» на ОСОБА_30 та знаходилась у користуванні ОСОБА_5 .

В подальшому, 21.03.2023 в період з 15 год. 57 хв. по 16 год. 15 хв., ОСОБА_5 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідування місці на території м. Києва, виконуючи згідно з розробленим планом злочинної діяльності покладені на нього функції з банківської платіжної картки № НОМЕР_31 , здійснив зняття коштів, які були таємно викрадені у ОСОБА_24 при вищеописаних обставинах.

Так, діями учасників організованої та очолюваної ОСОБА_10 та ОСОБА_11 злочинної групи, до складу якої також увійшли: ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 та невстановлені досудовим розслідуванням особи ОСОБА_24 було завдано матеріальної шкоди на суму 10 300 грн.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у пособництві в таємному викраденні чужого майна (крадіжці), вчиненій повторно, в умовах воєнного стану, організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 185 КК України.

Крім того, реалізовуючи свій злочинний умисел, направлений на таємне викрадення чужого майна (крадіжка), члени створеної та очолюваної ОСОБА_10 та ОСОБА_11 організованої групи, до складу якої в період часу квітень-вересень 2022 року увійшли: ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 та інші невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи згідно з розробленим ОСОБА_10 та ОСОБА_11 планом злочинної діяльності, відомим всім учасникам організованої групи та відповідно до відведених кожному з них ролей, на території України, у період часу з квітня 2022 по листопад 2023, з корисливих мотивів, з метою власного збагачення за рахунок здійснення злочинної діяльності на постійній основі, повторно, усвідомлюючи протиправність своїх дій і бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, використовуючи в кроссплатформенному месенджері «Telegram» підроблений невстановленою особою (особами) при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах (час, місце, спосіб) автоматичний чат-бот під назвою «Ощадбанк», що візуально схожий з онлайн сервісом (чат-ботом), створеним акціонерним товариством «Державний ощадний банк України» для швидкого доступу клієнтів банку до сервісів самообслуговування, здійснили крадіжки коштів з банківських платіжних карток громадян.

Зазначені дії були вчинені в умовах воєнного стану, що уведений в Україні із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 Указом Президента України № 64/2022.

Законами України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався з 24.02.2022 по 16.11.2023.

21.03.2023 у невстановлений досудовим розслідування час, ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, маючи намір перевірити баланс на своїй банківській платіжній картці відшукала в месенджері «Telegram» нібито офіційний чат-бот «Ощадбанк», де з метою проведення авторизації ввела свій номер мобільного телефону НОМЕР_32 та усі інші реквізити банківської платіжної картки, внаслідок чого, отримавши усі необхідні дані, невстановлений досудовим розслідуванням учасник організованої групи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці за допомогою електронно-обчислювальної техніки та мережі Інтернет, маючи у володінні викрадені відомості про банківську платіжну картку ОСОБА_29 , отримав можливість переглядати відомості про банківську таємницю третіх осіб, розпоряджатися на власний розсуд коштами, які містяться на розрахунковому банківському рахунку потерпілої таємно від останньої.

Після чого, 21.03.2023 о 15 год. 55 хв. з банківської картки ОСОБА_29 АТ «ОЩАДБАНК» № НОМЕР_33 перерахував грошові кошти в сумі 4 708 грн. за допомогою мобільного банкінгу на банківську платіжну картку № НОМЕР_31 яка оформлена на попередньо створений підконтрольний картковий рахунок АТ «Райффайзен Банк Аваль» на ОСОБА_30 та знаходилась у користуванні ОСОБА_5 .

В подальшому, 21.03.2023 в період з 15 год. 57 хв. по 16 год. 15 хв., ОСОБА_5 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідування місці на території м. Києва, виконуючи згідно з розробленим планом злочинної діяльності покладені на нього функції з банківської платіжної картки № НОМЕР_31 , здійснив зняття коштів, які були таємно викрадені у ОСОБА_29 при вищеописаних обставинах.

Так, діями учасників організованої та очолюваної ОСОБА_10 та ОСОБА_11 злочинної групи, до складу якої також увійшли: ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 та невстановлені досудовим розслідуванням особи ОСОБА_29 було завдано матеріальної шкоди на суму 4 708 грн.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у пособництві в таємному викраденні чужого майна (крадіжці), вчиненій повторно, в умовах воєнного стану, організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 185 КК України.

Також, реалізовуючи свій злочинний умисел, направлений на таємне викрадення чужого майна (крадіжка), члени створеної та очолюваної ОСОБА_10 та ОСОБА_11 організованої групи, до складу якої в період часу квітень-вересень 2022 року увійшли: ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 та інші невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи згідно з розробленим ОСОБА_10 та ОСОБА_11 планом злочинної діяльності, відомим всім учасникам організованої групи та відповідно до відведених кожному з них ролей, на території України, у період часу з квітня 2022 по листопад 2023, з корисливих мотивів, з метою власного збагачення за рахунок здійснення злочинної діяльності на постійній основі, повторно, усвідомлюючи протиправність своїх дій і бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, використовуючи в кроссплатформенному месенджері «Telegram» підроблений невстановленою особою (особами) при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах (час, місце, спосіб) автоматичний чат-бот під назвою «Ощадбанк», що візуально схожий з онлайн сервісом (чат-ботом), створеним акціонерним товариством «Державний ощадний банк України» для швидкого доступу клієнтів банку до сервісів самообслуговування, здійснили крадіжки коштів з банківських платіжних карток громадян.

Зазначені дії були вчинені в умовах воєнного стану, що уведений в Україні із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 Указом Президента України № 64/2022.

Законами України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався з 24.02.2022 по 16.11.2023.

23.03.2023 о 16:00, ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, маючи намір на зняття ліміту з оплати зі своєї банківської платіжної картки відшукала в месенджері «Telegram» нібито офіційний чат-бот «Ощадбанк», де з метою проведення авторизації ввела свій номер мобільного телефону НОМЕР_34 , після чого їй на телефон прийшло СМС-повідомлення з кодом, який вона також ввела разом з пін-кодом своєї банківської платіжної картки, внаслідок чого, отримавши усі необхідні дані, невстановлений досудовим розслідуванням учасник організованої групи, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці за допомогою електронно-обчислювальної техніки та мережі Інтернет, маючи у володінні викрадені відомості про банківську платіжну картку ОСОБА_25 , отримав можливість переглядати відомості про банківську таємницю третіх осіб, розпоряджатися на власний розсуд коштами, які містяться на розрахунковому банківському рахунку потерпілої таємно від останньої.

Після чого, 28.03.2023 о 8 год. 35 хв. з банківської картки ОСОБА_25 АТ «ОЩАДБАНК» № НОМЕР_35 перерахував грошові кошти в сумі 9 000 грн. за допомогою мобільного банкінгу на банківську платіжну картку № НОМЕР_36 яка оформлена на попередньо створений підконтрольний картковий рахунок АТ «Райффайзен Банк Аваль» на ОСОБА_31 та знаходилась у користуванні ОСОБА_5 .

В подальшому, 28.03.2023 ОСОБА_5 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідування місці на території м. Києва, виконуючи згідно з розробленим планом злочинної діяльності покладені на нього функції з банківської платіжної картки № НОМЕР_36 , здійснив зняття коштів, які були таємно викрадені у ОСОБА_25 при вищеописаних обставинах.

Так, діями учасників організованої та очолюваної ОСОБА_10 та ОСОБА_11 злочинної групи, до складу якої також увійшли: ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 та невстановлені досудовим розслідуванням особи ОСОБА_25 було завдано матеріальної шкоди на суму 9 000 грн.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у пособництві в таємному викраденні чужого майна (крадіжці), вчиненій повторно, в умовах воєнного стану, організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 185 КК України.

14.11.2023 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст.27, ч. 5 ст. 185 КК України.

16.11.2023 слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва до підозрюваного ОСОБА_5 строком до 14.01.2023 застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із забороною залишати місце проживання з 22:00 год. по 06:00 год.

11.01.2024 слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва до підозрюваного ОСОБА_5 строком до 14.02.2023 продовжено запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із забороною залишати місце проживання з 22:00 год. по 06:00 год.

Одночасно, на підозрюваного покладені наступні обов`язки: 1) прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора або суду; 2) не відлучатись з м. Києва без дозволу слідчого, прокурора або суду; 3) повідомляти слідчого, прокурора, слідчого суддю, суд про зміну свого місця проживання; 4) утримуватися від спілкування із свідками, потерпілими, підозрюваними та іншими особами з приводу обставин вчиненого ним кримінального правопорушення; 5) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд і в`їзд в Україну; 6) носити електронний засіб контролю.

В кримінальному провадженні ризики, передбачені ст. 177 КПК України, не зменшилися, підозрюваний ОСОБА_5 може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, незаконного впливу на свідків, іншого підозрюваного, у цьому ж кримінальному провадженні. У зв`язку з викладеним, для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного прокурор вважав необхідним продовжити строк дії застосованого до ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту та покладених на підозрюваного обов`язків.

У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання, просив його задовольнити.

Підозрюваний та його захисник проти задоволення клопотання заперечили, зазначивши, що підозра необґрунтована. Вказали, що ОСОБА_5 лише знімав кошти з банкоматів, які пізніше були повернуті потерпілим, а тому просили застосувати до останнього особисте зобов`язання.

Заслухавши пояснення сторін кримінального провадження, дослідивши клопотання та долучені до нього документи, слідчий суддя дійшов такого висновку.

14.11.2023 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст.27, ч. 5 ст. 185 КК України.

11.01.2024 слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва до підозрюваного ОСОБА_5 строком до 14.02.2023 продовжено запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із забороною залишати місце проживання з 22:00 год. по 06:00 год.

Слідчий суддя вважає, що даними, зібраними в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні та долученими до клопотання, підтверджується обґрунтованість повідомленої ОСОБА_5 підозри, а саме такі дані підтверджуються:

- показаннями потерпілих, що містяться у протоколах їх допитів, відповідно до яких встановлено, що у різний період часу невстановлені особи під приводом повідомлення про те, що за їх банківськими платіжними картками відбуваються фінансові операції, які є підозрілими, та пропонуючи надання кваліфікованої допомоги у вирішенні надуманої проблеми, надаючи різного роду інструкції та вказівки, що в свою чергу скеровані на приховане отримання від потерпілого необхідної інформації для доступу до його банківського карткового рахунку у системі онлайн-банкінгу та в подальшому надає змогу сторонній особі розпорядження коштами, внаслідок чого спричиняли майнову шкоду;

- протоколами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, передбачених ст.ст. 260, 263, 264, 267, 268, 269 КПК України, згідно яких встановлені факти та отримані докази підозрюваних осіб до участі в злочинний групі, а також заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайстві), таємному викрадені чужого майна (крадіжка), вчиненого організованою групою, повторно, у великих розмірах, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, а також протоколами оглядів носіїв інформації, отриманих за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій;

- протоколами оглядів тимчасових доступів до документів - інформації, яка перебуває у володінні банків АТ «ПУМБ», АТ «Ощадбанк», АТ «Райффайзен банк Аваль», АТ КБ «ПриватБанк», ТОВ «Євронет Україна», АТ «Юнекс банк», якими підтверджуються факти перерахування грошових коштів на карткові банківські рахунки, підконтрольні учасникам злочинної групи та факти переведення коштів у готівковий вигляд, шляхом зняття їх у банкоматах.

- протоколами проведення обшуків за місцями проживання підозрюваних осіб та іншими матеріалами кримінального провадження в сукупності.

10.01.2024 першим заступником Генерального прокурора ОСОБА_32 у кримінальному провадженні № 12022100040003140 продовжено строк досудового розслідування до 3-х місяців, тобто до 14.02.2023.

07.02.2024 слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_33 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до шести місяців, тобто до 14.05.2024 року.

Згідно з ч. 6 ст. 181 КПК України строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 6 ст. 194 КПК України обов`язки, передбачені частиною п`ятою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.

Заслухавши пояснення прокурора, підозрюваного, його захисника, дослідивши матеріали клопотання та додані в його обґрунтування копії матеріалів кримінального провадження, враховуючи, ті слідчі дії, які слід вчинити у даному кримінальному провадженні, те, що строки досудового розслідування в кримінальному провадженні продовжені, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність продовжити до 9.04.2024 року, строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на певний період доби із забороною залишати останньому місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , а саме з 23:00 год. до 06:00 год. наступної доби, та продовжити процесуальні обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, на два місяці, тобто до 9.04.2024 року, а саме:

- прибувати за кожного вимогою до слідчого, прокурора або суду;

? повідомляти слідчого, прокурора, слідчого суддю, суд про зміну свого місця проживання;

? утримуватися від спілкування із свідками, потерпілими, підозрюваними та іншими особами з приводу обставин вчиненого ним кримінального правопорушення;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд і в?їзд в Україну.

Крім того, слідчий суддя приймає до уваги те, що метою та підставами продовження запобіжного заходу та обов`язків, покладених на ОСОБА_5 є запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, незаконно впливати на потерпілих, свідків, інших підозрюваних, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінальних правопорушень, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше кримінальне правопорушення. Ризики, встановленні слідчим суддею при застосуванні до підозрюваного ОСОБА_5 запобіжного заходу, продовжують існувати на даний час, вони не зменшилися і перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про застосування до підозрюваного запобіжного заходу з покладенням на нього зазначених процесуальних обов`язків.

Разом з цим, слідчий суддя, враховуючи особу підозрюваного, належну процесуальну поведінку ОСОБА_5 , вважає за можливе скасувати такий обов`язок як не відлучатись з м. Києва без дозволу слідчого, прокурора або суду.

Керуючись ст. 177-179, 181, 193, 194, 309 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні Офісу Генерального прокурора ОСОБА_6 про продовження строку домашнього арешту відносно підозрюваного ОСОБА_5 - задовольнити частково.

Продовжити підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на певний період доби із забороною залишати останньому місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , а саме з 23:00 год. до 06:00 год. наступної доби, за виключенням необхідності отримання медичної допомоги та/або необхідності забезпечення особистої безпеки у період дії воєнного стану, шляхом перебування у захисних спорудах (бомбосховищах) на випадок оголошення повітряної тривоги на два місяці, тобто до 9.04.2024 року включно, та продовжити процесуальні обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, на два місяці, тобто до 9.04.2024 року, а саме:

- прибувати за кожного вимогою до слідчого, прокурора або суду;

? повідомляти слідчого, прокурора, слідчого суддю, суд про зміну свого місця проживання;

? утримуватися від спілкування із свідками, потерпілими, підозрюваними та іншими особами з приводу обставин вчиненого ним кримінального правопорушення;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд і в?їзд в Україну.

Роз`яснити, що у разі невиконання покладених на підозрюваного обов`язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід, а також накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого у кримінальному провадженні.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення09.02.2024
Оприлюднено22.02.2024
Номер документу117129523
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку тримання особи під домашнім арештом

Судовий реєстр по справі —757/6629/24-к

Ухвала від 09.02.2024

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Батрин О. В.

Ухвала від 09.02.2024

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Батрин О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні