Справа № 526/500/24
Провадження № 1-кс/526/93/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 лютого 2024 року м. Гадяч
слідча суддя Гадяцького районного суду ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання начальника сектора дізнання ВП № 1 Миргородського РВП ГУНП України в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022175560000087 від 02.06.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України,
в с т а н о в и в:
12 лютого 2024 року начальник сектору дізнання ВП № 1 Миргородського РВП ГУНП України в Полтавській області ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів операторів мобільного зв`язку в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022175560000087 від 02.06.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, вказуючи, що 02.06.2022 до відділення поліції №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області надійшла письмова заява від ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про те, що 02.06.2022 невстановлена особа під приводом реєстрації на отримання соціальних виплат через мобільний додаток «Дія» шахрайським способом заволоділа її грошовими коштами в загальній сумі 50000 гривень(з урахуванням процентів), які були списані з її на банківської картки АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 .
Відомості по даному факту було внесено 02.06.2022 до ЄРДР за № 12022175560000087 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 190 ч. 1 КК України.
В ходіпроведення досудовогорозслідування здійсненотимчасовий доступдо банківськоїкартки потерпілоїАТ КБ" ІНФОРМАЦІЯ_2 "№ НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 ) та встановлено, що 02.06.2022 через банк АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » проведена операція по переказу грошових коштів «JSC ІНФОРМАЦІЯ_4 » через термінал MON011 двома сумами по «-29,000.00» гривень о 13:28:16 та «-19,000.00» гривень о 13:29:10 та в подальшому переказано на банківську картку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № НОМЕР_3
В ході проведення досудового розслідування здійснено наступний тимчасовий доступ до банківської картки АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " № НОМЕР_4 та встановлено, що 02.06.2022 о 13:52:06 через банк АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » проведена операція по переказу грошових коштів « ІНФОРМАЦІЯ_6 » однією трансакцією сумою «- 29 947,51» гривень та в цей же день о 13:54:34 через банк ПАО АБ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » проведена операція по переказу грошових коштів « ІНФОРМАЦІЯ_8 » однією трансакцією на суму «- 16245,01» гривень.
В подальшому на виконання ухвали слідчого судді встановлено, що 02.06.2022 було здійснено операцію з переказу коштів здійснено через віртуальний термінал Е2213918, який зареєстрований в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 ».
Таким чином, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, а саме: повних номерів банківських карток/рахунків, даних на клієнтів банку (номер телефону, номер карткового рахунку, анкетні дані) на аккаунти чи банківські рахуноки /картки відбулося зарахування грошових коштів з банківської картки АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " № НОМЕР_4 , зокрема 02.06.2022 о 13:52:06 через банк АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » проведена операція по переказу грошових коштів « ІНФОРМАЦІЯ_6 » однією трансакцією сумою «- 29 947,51» гривень через віртуальний термінал Е2213918, який належить в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », зокрема який статус послуги, коли створений, імей клієнта та інформацію про проведені будь-які банківські операції з використанням вищевказаної банківської картки / рахунку, що прикріплені до рахунків за період часу з 00 год. 00 хв. 01.04.2022 до часу дії ухвали, їх призначення та спосіб здійснення цих платежів, ідентифікаційні дані контрагента (для фізичних осіб прізвище, ім`я та по батькові, ідентифікаційний номер платника податку; для юридичної особи повне найменування, ідентифікаційний код у Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань), номер рахунку контрагента та код контрагента, код та опис операції тощо.
Роздруківка вищезазначеної інформації про рух грошових коштів та анкетні дані власника даної картки можуть бути сформовані та перебувати у володінні Акціонерне товариство « ІНФОРМАЦІЯ_10 », яке розташоване в АДРЕСА_1 .
Крім цього встановлено, що невстановлена особа користувалася мобільним терміналом з номером мобільного телефону НОМЕР_5 .
Зазначені відомості перебувають в електронних документах, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », яке розташоване в АДРЕСА_2
Пунктом 2 частини 5 статті 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до документів при наявності достатніх підстав вважати, що документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Беручи до уваги вище викладене, а також тяжкість злочину і неможливість отримати відомості в інший спосіб та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
У судове засідання прокурор та дізнавач не з`явилися, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином. Дізнавач подала заяву про розгляд клопотання у її відсутність, вимоги підтримала та просила задовольнити.
Особа, у володінні якої знаходяться документи, до суду не з`явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, причини неявки суду не повідомила.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання за відсутності осіб, які не з`явилися, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, слідча суддя дійшла висновку про наявність правових підстав для задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.
Частиною 1 ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Законом України від 22.11.2018р. N 2617-VIII, який набрав законної сили 01.07.2020 р., передбачено, що відповідно до частини 1статті 40-1 Кримінального процесуального кодексу України, дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого. Дізнавач несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення дізнання.
Згідно ч. 7 ст.163КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до ст.162КПК України відомості, які можуть становити банківську таємницю, відносяться до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах та документах.
Згідно до ч. 5 ст.132КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, а саме що речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, в зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи обставини, викладені дізнавачем у клопотанні та доведеність ним неможливості отримання інформації в інший спосіб, а також, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можливість використання зазначених відомостей, як доказів, суд вбачає достатність підстав для задоволення клопотання дізнавачапро тимчасовий доступ до документів, що містять банківську таємницю.
Керуючись ст. 159 - 166 КПК України, слідча суддя
у х в а л и л а:
Клопотання начальника сектора дізнання ВП № 1 Миргородського РВП ГУНП України в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022175560000087 від 02.06.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України - задовольнити.
Надати групі дізнавачам сектору дізнання відділення поліції №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 право тимчасового доступу до документів, що містять банківську таємницю та перебувають у володінні:
- Акціонерне товариство « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ( АДРЕСА_1 ) та зобов`язати уповноважених осіб надати інформацію про повний номер банківської картки/рахунку, дані на клієнта банку (номер телефону, номер карткового рахунку, анкетні дані) на аккаунт чи банківський рахунок /картку на який відбулося зарахування з банківської картки АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " № НОМЕР_4 та встановлено, що 02.06.2022 о 13:52:06 через банк АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » проведена операція по переказу грошових коштів « ІНФОРМАЦІЯ_6 » однією трансакцією сумою «- 29 947,51» гривень через віртуальний термінал Е2213918, який належить в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », зокрема повідомити який статус послуги, коли створений, імей клієнта та інформацію про проведені будь-які банківські операції з використанням вищевказаної банківської картки / рахунку, що прикріплені до рахунків за період часу з 00 год. 00 хв. 01.04.2022 до часу дії ухвали, їх призначення та спосіб здійснення цих платежів, ідентифікаційні дані контрагента (для фізичних осіб прізвище, ім`я та по батькові, ідентифікаційний номер платника податку; для юридичної особи повне найменування, ідентифікаційний код у Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань), номер рахунку контрагента та код контрагента, код та опис операції тощо. Крім цього прошу надати договори по вищевказаних банківських рахунках; договори про використання системи «клієнт-банк», «клієнт-інтернет-банк», «телефонний банкінг» з додатками;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », яке розташоване за адресою АДРЕСА_2 щодо даних по мобільному телефону № НОМЕР_5 зокрема розташування базових станцій, через які здійснювався зв`язок (азимут, відстань) та адреси розташування і номери базових станцій, які забезпечували зв`язок абонентів; типи з`єднання абонентів: вихідні та вхідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо; дати, часу та тривалості з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентам за період за період з 01.06.2022 до 31.12.2022.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді діє два місяці.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідча суддя: ОСОБА_1
Суд | Гадяцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 117144051 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Гадяцький районний суд Полтавської області
Максименко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні