Дата документу 15.02.2024
Справа № 334/1279/24
Провадження № 2-н/334/81/24
УXВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 лютого 2024 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Гнатюк О.М., розглянувши заяву Комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об`єднання № 7» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з Товариства з обмеженою відповідальністю «Лакма-Z» за надання житлово-комунальних послуг,-
ВСТАНОВИВ:
КП ««Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об`єднання № 7» звернулося до Ленінського районного суду м. Запоріжжя з заявою про видачу судового наказу про стягнення з ТОВ «Лакма-Z» за надання житлово-комунальних послуг, а саме: заборгованості з оплати 70% від орендної плати за період 01.09.2021 року по 26.12.2023 року у розмірі 19271,66 грн., 3% річних у розмірі 666,66 грн., інфляційні втрати у розмірі 1981,84 грн., штраф у розмірі 578,15 грн.; заборгованості з оплати 30% від орендної плати за період з 01.09.2021 року по 26.12.2023 року у розмірі 9093,29 грн., 3% річних у розмірі 318,50 грн. інфляційні втрати у розмірі 982,07 грн., штраф у розмірі 272,79 грн. та витрати зі сплати судового збору в розмірі 302,80 грн.
Вивчивши подану заяву про видачу судового наказу та додані до неї документи, суддя приходить до наступного.
Частиною 1 статті 2 ЦПК України передбачено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до частини 1 статті 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Таким чином, суди загальної юрисдикції мають розглядати справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин в усіх випадках, за винятком, якщо розгляд таких справ прямо визначений за правилами іншого судочинства.
Разом з тим, відповідно до частин 1 та 2 статті 4 ГПК України, право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом. Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Предметна та суб`єкта юрисдикція господарських судів, тобто сукупність повноважень господарських судів щодо розгляду справ, віднесених до їх компетенції, визначена статтею 20 ГПК України, за змістом пункту 16 частини першої якої господарські суди розглядають справи за заявами про видачу судового наказу, якщо заявником та боржником є юридична особа або фізична особа підприємець.
Таким чином, оскільки заявник та боржник є юридичними особами, дана заява не підлягає розгляду судом загальної юрисдикції та повинна розглядатися господарським судом.
Пунктом 4 частини 1 статті 165 ЦПК України встановлено, що суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо наявні обставини, передбачені частиною 1 статті 186 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
Відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої статті 165 ЦПК України, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку (ч. 2 ст. 166 ЦПК України).
На підставі викладеного, керуючись ст. 165, 166, 186 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Відмовити Комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об`єднання № 7» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з Товариства з обмеженою відповідальністю «Лакма-Z» за надання житлово-комунальних послуг.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Запорізького апеляційного суду в п`ятнадцятиденний строк з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому.
Суддя О.М. Гнатюк
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2024 |
Оприлюднено | 23.02.2024 |
Номер документу | 117157185 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Гнатюк О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні